Herní PC, 25k, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 53rgi 18. 12. 2018 10:03

Díky moc všem, za užitečné rady a přeji hezké a klidné svátky.
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod 53rgi 30. 12. 2018 22:49

Chtěl jsem se ještě doptat jak se smysluplně vymění F12 v Acceleru tak aby to fungovalo? 3pin konektor nemá smysl dávat do 4pinu v grafice, připojení na desku sice zajistí PWM ale ne na základě teploty grafiky takže taky řešení k ničemu...
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 31. 12. 2018 07:57

ano, zapojuje se do desky a reguluje dle teplot grafiky přes speedfan..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 53rgi 31. 12. 2018 09:19

SpeedFan (4.52) mi ale nenajde jediný větrák. Je na to nějaká finta jak je "dohledat"? Nebo bez SpeedFanu je to na výměnu větráku za PWM nebo na původní k Acceleru?
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 12. 2018 15:37

To jsou ta drobna uskali. ;) Ne kazda deska se SF spolupracuje, ve finale nikde neni videt co sis koupil. Ne vsechno se vsim komunikuje, LN zkratka neni o "nejak to tam naplacam a pojede to".
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 53rgi 2. 1. 2019 22:03

To je pravda dám tu finální sestavu kdyby to někdo řešil a chtěl se částečně (viz dole) vyhnout "drobným úskalím". Sestava zde.
No akorát ta "drobná úskalí" jsou tu v posledních několika letech vždycky - což mi nepřijde moc fér. Vždycky o nich tak nějak nemluvíš, ale jsou tu - tak nevím jestli mám jen smůlu nebo jestli to má být motivace přistě využít tvých služeb. Zase chápu, že před Vánocema byl dost shon a čas řešit každého úplně nebyl... Každopádně jsem vyšel z toho co jsi navrhnul a jediná změna je lepší procesor (ptž Intel aktuálně desktopové nevyrábí a case se sklem - což při plném výkonu všech větráku bude hrát rozdíl v tlumení hluku). Tzn. všechno by mělo být podle tebe a funkční což se nestalo. Zajímalo by mě jak to řešíš... Máš tolik těch desek doma, že některá prostě funguje nebo přehráváš BIOSy na nějaké specifické, aby 2 roky neakualizovaný SF fungoval nebo měníš desky tak dlouho až to jede?
A opravdu se nebavíme o tak nějak to naplácám - na takové úrovni nejsem - výsledek je LN (sice to trvalo - to je ten nedostatek zkušeností ), ale je. Pro další generace upravil jsem prodlužovák z Noctua tak aby měl na konci konektor z "nepoužitých" větráků na grafiku. Čímž jsem dosáhl PWM tichého chlazení grafiky přímo řízenou grafikou/softwarem z grafiky pokud by bylo třeba. A rozdvojovák z Noctua se využil aby byl intake a outake každý na zvlášt větvi.
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 1. 2019 10:20

Na 360 TUF PRO ale SF jede zcela normalne, dva okruhy.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 53rgi 3. 1. 2019 23:04

Je možné že tento prodlužovák rozhodil obě větve SF? Protože nic jiného nestandardního tam nebylo...
53rgi
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků