Photoshop, hry, classic/LN, 23000Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tacos 9. 12. 2018 22:07

Ahoj,

tl;dr verze:

Bez monitoru
Bez taktování
Bez OS
Složím si to sám
Full HD
Co nejmenší rozměry
low noise mimo zátěž
bez plotnového HDD, bude doplněn později
bez periférií
60% photoshop/lightroom
20% hry
20% konzumace obsahu

23 tisíc strop
díky


Slohovka:

díky nově nabytému prostoru se zbavuji svého i7 7gen 1050ti noťasu a rád bych jej nahradil stolním PC. Se stavbou zkušenosti mám, budu si jej stavět sám. Díky (ne)možnosti připojení k routeru potřebuji, aby sestava disponovala možností připojení k 5GHz wifi, od routeru budu 2 metry, ale kabel prostě v tomto prostoru nejde. Počítač bude využíván spíše sporadicky, žádné celodenní session, přeci jenom dvě děcka mě zatím ještě dávaj zabrat, ale často zpracovávám velké množství fotografií, méně už poté video, hraní bude dejme tomu 30%, kde nehraji akční AAA tituly, ale ulítávám si na věcech jako je Tropico, Planet Coaster apod. No kecal bych, kdybych tvrdil, že mě GTA nebaví, ale tohle mě v rodině celkem obstojně řeší PS4 pro. Jak jsem psal výše, prodávám notebook, který mě vykryje 90% nákladů na sestavu - nechci teď výrazně zatěžovat rozpočet, snažím se neutratit zbytečně moc navíc, trochu si polepšit a zároveň mít možnost modularity do budoucna, budget nechci zbytečně natahovat. Cena je bez OS, mám krabicovku w desítek z práce. KB a myš také nezahrnovat do sestavy, něco se doma zatím najde.

Ohledně taktování - sice tvrdím, že taktovat nebudu, ale stejně časem budu, mám to rád a baví mě to, tedy minimálně první dva kvartály životnosti počítače taktovat nebudu, maximálně pár procent na CPU ať se přehoupnu přes nějakou naprosto udržitelnou hranici, která mě při zpracování videa ušetří pár minut života.

Snažím se vymyslet sestavu tak, aby měla co nejmenší rozměry, ovšem i přesto si zachovala solidní chlazení a rozumnou hlučnost, PC bude na stole, musí nějak vypadat.

Nějakou dobu jsem v tom seděl a vymyslel toto:
https://www.czc.cz/233925,62389,247774, ... 45045/kody

ústupky a co je třeba doplnit nebo vyřešit:

a) chlazení

b) plotnový disk budu dokupovat později, disponuji velkým množstvím externích disků na data a půl tera na instalaci programů a pár her mě zatím stačí, jedná se o ústupek ceně a prakticky bude doplněn třeba jen o měsíc později.

c) monitor - tady budu používat vysloveně "placeholder" kvalitnímu monitoru, který budu dokupovat později, cílím k barevnému pokrytí a přesnosti barev pro mou práci, čímž je fotografie a cenové relace těchto monitorů jsou samozřejmě úplně jinde. Existuje opravdu levný monitor, který by mě zatím "postačil" na těch pár měsíců? Napadl mě tento - https://www.czc.cz/samsung-s24f350-led- ... 81/produkt - upozorňuji, že do rozpočtu v titulce jej NEpočítám a budu jej kupovat jakoby "zvlášť", i když samozřejmě naráz se sestavou - později bude nahrazen. Je vysloveně špatný, nebo stačí?

d) 1060, RX580, 1070? Samozřejmě že by se mě líbila 1070, ale to už bych musel hodně přitlačit, nebo sáhnout po něčem z druhé ruky. RX580 se mě líbí zase kvůli FreeSync, ačkoliv osobní zkušenost s technologií nemám a vlastně ani nevím, jestli ji vůbec potřebuji. Už se mě mnohem méně líbí spotřeba a teplo, které nejde úplne ruku v ruce s plánovaným rozměrem sestavy. Tak snad ta 1060 6GB bude ještě nějaký ten pátek na FHD stačit, i tak to bude skok oproti mé současné 1050ti v notebooku.

e) case - jaj tady jsem strávil snad nejvíce času s výběrem, být to middletower, mám to hned, ale tady jsem laboroval a laboroval, tak nějak se mě nechce za ten case dávat tři tisíce, ale zároveň bude na očích a chci aby nějak vypadal.

f) čekat na leden? vydržel bych

f) cokoliv Vás napadne :-)

Děkuji!
Naposledy upravil Tacos dne 10. 12. 2018 10:14, celkově upraveno 5
Tacos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Tacos 10. 12. 2018 00:03

Proto se ptám lidí, co tomuto rozumí a jsou ochotni investovat svůj čas do řešení problémů cizího člověka O:-)
Tacos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 12. 2018 09:10

Do tohoto sorry, ale nejsem. Esejistu můžu řešit v lednu, teď je moc práce. To co zatím máš je Boeing, to neber, byl bys z toho nešťastný.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tacos 10. 12. 2018 09:47

Achjo, můj věčný problém, vždycky se rozepíšu až běda. Doplnil jsem první příspěvek o shrnutí. Omlouvám se a díky
Tacos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 12. 2018 11:26

Ty ... v pohode. Jestli jsem vyznel nejak otravene, je to spise tim, ze ted pred vanoci je fakt prace az nad hlavu.

Osobne. Na leden bych pockal ne kvuli cenam, ale kvuli dostupnosti zbozi. Pokud to nespecha. Ceny budou +/- stejne jako ted, zadne vyprodeje nebo tak bych necekal.

Celkove ale bude potreba velke prekopani toho kosiku, aby to bylo aspon SemiLN. Mozna to na trh stihne i 1060 s GDDR5X. Pokud bude cena podobna dnesnim cenam 1060, byla by to vzhledem k OC potencialu jednoznacna koupe. Ale nepredbihejme.

Na system chces NVME uloziste, tzn Adata S11, nebo lepe 970 EVO. Pokud chces LN, chces bohuzel ale LGA1151.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tacos 10. 12. 2018 20:53

Já tedy ještě s dotazem a stavbou počkám a celou věc přehodnotím. Na jednu věc se ale chci zeptat, často v tématech vidím radu, že na ryzenu se těžko staví semiLN/LN sestava. Začal jsem se pídit po TDP jednotlivých CPU a k závěru jsem nedošel. Čím to tedy je?
Tacos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 12. 2018 21:33

Úplně jinou věcí, podporou stran základních desek.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 10. 12. 2018 23:56

kin má asi na mysli speedfan
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod Kaulik 17. 12. 2018 11:11

k příspěvku od haens mám jen toto - Definice pojmu Low Noise

vytrhnu z toho jednu část, snad Kinovi nebude vadit

"Prioritou VZDY u LN sestav zustava PROVOZNI TEPLOTA KOMPONENT - tichosti (ve spravne odladene LN sestave) neni V ZADNEM PRIPADE dosahovano na ukor vysokych teplot, natoz za cenu prehrivani pocitace!"

problém je hlavně v tom co už jsi sám napsal -> "mimo zátěž" ... LN sestavy jsou tiché i v plné zátěži.. a tam dělá tvoje sestava co? řekl bych, že se snaží odletět jestli má vůbec jak..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 12. 2018 17:38

Diky. Nemel jsem silu to psat. (ani cas)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků