Classic, letecké simulátory, 25 000 Kč???

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod djkubas91 20. 1. 2019 18:00

Ahoj,

v jiném topicu jsem začal řešit notebook pro babičku k narozeninám a jelikož mě zdejší odborníci nahlodali skrz výkonnost Chromebooků, o kterých jsem prvotně uvažoval, je tu ještě varianta posunutí dědova PC babičce a pořízení k narozeninám nového PC pro něj.

POŽADAVEK (NE)HLUČNOSTI: Classic, nyní má Boeing a nijak zásadně mu to nevadí
ÚČEL POŘÍZENÍ SESTAVY: 80% letecké simulátory, 20% net
FINANČNÍ LIMIT: ideálně cca 25 000 Kč bez DPH
OPERAČNÍ SYSTÉM: mám licenci Windows 10 Home
SESTAVÍTE SI PC SAMI: ne
BUDETE TAKTOVAT: podle doporučení
MONITOR + JEHO ROZLIŠENÍ: 2x 24" FullHD
PERFIERIE/HOLÁ SKŘÍŇ: pouze skříň

Děda miluje létání na simulátorech, ale vzhledem k věku (76 let) a výkonu PC skončil u MS Flight Simulator 2004, tedy 15 let staré hře. Ten má "vypiplaný" k dokonalosti, baví ho shánět nová letadla a letiště, ale problém je v tom, že vzhledem ke stáří hry už v podstatě nefunguje pod Win10. A věřím, že nové PC bude dostatečným důvodem k tomu, aby z Win7 už (vzhledem k jejich končící podpoře) přešel.

Nové PC tedy prosím navrhnout pro X-Plane 11, což je aktuální topka.
Doporučené požadavky:
Kód: Vybrat vše
CPU: Intel Core i5 6600K at 3.5 ghz or faster
Memory: 16-24 GB RAM or more
Video Card: a DirectX 12-capable video card from NVIDIA, AMD or Intel with at least 4 GB VRAM (GeForce GTX 1070 or better or similar from AMD)

Minimální požadavky:
Kód: Vybrat vše
CPU: Intel Core i3, i5, or i7 CPU with 2 or more cores, or AMD equivalent. (Dual-core CPUs slower than 3 GHz should try the demo before purchasing.)
Memory: 8 GB RAM
Video Card: a DirectX 11-capable video card from NVIDIA, AMD or Intel with at least 1 GB VRAM

Preference Intel+nVidia/AMD nechám čistě na vašem posouzení. Jediný můj návrh je do začátku počítat s 8GB RAM, kdy dalších 8 bychom mu potom dokoupili třeba k vánocům. Tedy pokud nebudete výrazně proti a vejdeme se do ceny. Úložiště poprosím min. 240 GB SSD + plotnový disk 2TB.

Předem moc děkuji
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 21. 1. 2019 12:48

@bandolier.wz -Žádná odůvodnění a ještě si sedíš na vedení č.25 :D
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod djkubas91 21. 1. 2019 17:38

Díky... Meda2016 - cenově to sedí, je to nějakých 30 000 Kč s daní... Ale taky bych poprosil o nějaké vysvětlení, co vybrat - jestli má cena připlatit za vyšší sestavu, jestli jít pro daný účel do AMD nebo Intelu/nVidie...

Díky :)
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 21. 1. 2019 17:47

Do leteckých simulátorů nevidím, ale dřív platilo, že většinu dělal výkon CPU a dostatek RAM. Grafický výkon nebyl tak důležitý, ovlivňoval "pouze" detaily prostředí a vzdálenost vykreslování. Fyziku nepočítal. Kam se to za poslední roky posunulo, to ale nevím.

V případě, že to celé šiješ na jednu konkrétní hru, bych koukal přímo na fóra daného titulu, hráči to tam určitě řeší a mají to v oku víc, než my tady. Tam se dozvíš nějakou obecnou koncepci jak to stavět, my ti pak můžeme doporučit konkrétní komponenty. Nevím o tom, že by sem chodil někdo zapálený do letadel, kdo by ti odpověděl opravdu konkrétně.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod djkubas91 21. 1. 2019 20:34

Snažil jsem se to dohledat, většina fór ale s příspěvky končí před covfefe Lake refresh, který s poměrem sil jednotlivých CPU (pokud vím) docela zamával - tedy aspoň dle zdejších komentářů, že nové CLR i5 jsou silnější než CL i7 atd.

Ideální PC by podle toho co jsem našel, byl i7 9700K + GTX 1080(ti), který se ale do rozpočtu nevejde. Jako o něco slabší varianta pak vychází i5 9600 + GTX 1070 8G, která by už jakš takš šla...
Zkusil jsem něco hodit do košíku - u GPU, RAM, SSD a HDD se jedná o typy doporučené eshopem, vybíral jsem je jen kvůli výsledné ceně košíku. Chybí zdroj a větráky, ale s tím bychom se do 30 000 Kč s DPH asi mohli vejít, co?

https://www.czc.cz/188046,192299,236366 ... 46376/kody
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 22. 1. 2019 13:33

já jen podle té trochy co jsem okolo toho teď zkusil pogooglit, bych to možná hodil spíš na RX580/590 + připlatil na tom základu.. z tvého návrhu bych jinak toho naopak moc nepoužil..

https://www.czc.cz/anvd2ul5jchhbaoctmvijl7af5/seznam

klikal jsem to na rychlo v práci.. teď vidím, že by to chtělo ideálně přitlačit na lepší skříni s chlazením, ale jinak bych to klidně tímto směrem hnal..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor