LN,do 50 Tis.střih videa a občasne hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mardahal1 15. 5. 2019 09:55

Mužu to takhle nechat,taktovat nebudu,striham v pinnacle

MSI MB Sc LGA1151 MPG Z390 GAMING PLUS, Intel Z390, VGA, 4xDDR4
Kingston 480GB SSD disk A1000 PCIe - M.2 version 2280 NVMe
TOSHIBA X300 4TB, 3.5", BULK
MSI VGA NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti ARMOR 6G OC, 6GB GDDR6
DIMM DDR4 32GB 2666MHz CL16 (Kit of 2) KINGSTON HyperX FURY Black
CPU INTEL Core i7-9700K 3,6GHz 12MB L3 LGA1151, BOX (bez chladiče)
SilentiumPC skříň MidT Regnum RG1 Pure Black / USB 3.0 / 120mm fan / černá
CHIEFTEC zdroj Proton, BDF-500S, 500W, 14cm fan, PFC, 80+ Bronze
1PK WINDOWS HOME 10 64-BIT CZ OEM
SilentiumPC chladič CPU Fera 3 HE1224/ ultratichý/ 120mm fan/ 4 heatpipes/ PWM/ pro Intel, AMD
HITACHI LG - interní mechanika DVD-W/CD-RW/DVD±R/±RW/RAM/M-DISC GH24NSD5, 24x SATA, Black, bulk
Samsung MT LCD 28" U28H750 - UHD 2xHDMI, 1ms, Quantum Dot, 16:9 -
mardahal1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 5. 2019 10:46

To co jsi zde vypsal neni ani LowNoise, ani vhodne pro strih videa. Otazka zni, co ted s tim.

Vyrozumel jsem, ze chces OS, chces monitor ... otazkou je, jestli zrovna TN panel je pro video to prave ... chces drzak na kafe (?v dnesni dobe?) ... a hodlas zalohovat internet.

Nejak upravit dotaz podle pravidel sekce by prosim slo? Mrkni sem: viewtopic.php?t=1132453
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 15. 5. 2019 14:07

Osobně na střih používám raději více monitorů - zde ale nevím, jestli Pinnacle umí náhled videa vyhodit na vedlejší obrazovku. Větší prostor je v tomto případě přínosnější. Mám IPS i TN panel, oba po kalibraci, a rozdíl při zpracování videa je velmi malý. Paradoxně je horší monitor plusem, protože mám reálný náhled toho, jak to uvidí většina konzumentů.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mardahal1 15. 5. 2019 15:26

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI:Mělo by to být Classic sestava z fora Zive.
UCEL PORIZENI SESTAVY:80% Střih videa v Pinnacle zatím z Fullhd kamer.+20%hry,editace videa mě neživí,stříhám ale celkem dost,a rád bych zažil plynulost editace bez padajícího PC.
FINANCNI LIMIT:50-52 tis.s DPH
OPERACNI SYSTEM:Nemám,chtěl bych Win.10 64 bit.součást ceny sestavy
PC bude sestavovat kolega,má na to firmu..
Taktovat nebudu,nechci na to min.6 let sahat
MONITOR:Chtěl bych tento:BenQ BL2711U
Žádne periferie a doplňky nechci,vše mám ze staré sestavy

Řekněme že se chci držet toho procesoru:CPU INTEL Core i7-9700K 3,6GHz 12MB L3 LGA1151, BOX (bez chladiče)
mardahal1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 5. 2019 15:47

Takhle mne to zacina davat smysl:


53.898,- Kc

Kvalitni skrin, kvalitni napajeci zdroj, kvalitni chlazeni. Skvely NVME disk pro system + zapis pri strihu, dobry NVME disk pro provozni data (zaloha internetu => externi USB3 HDD). Co do vykonu 1660Ti ve velmi snadno odhlucnitelnem provedeni, 9700k s rozumnym chladicem = LowNoise sestava. RAM si doplnis, az bude potreba. Klidne hned z pristi vyplaty ... jde o nejsnaze upgradovatelnou soucat pocitace. Pokud bys vedel, ze budes RAM dokupovat hned, vezmi 1x 16GB modul v dualrank provedeni.

Soucasti je i Windows 10 Home a 27" IPS QHD Freesync panel jako kompromis hry/strih. Drzak na kafe jsem nedaval, neni to perspektivni. A pokud by bylo nutne potreba vyrabet pivni tacky, lze resit pres USB za 600Kc.




Vyse uvedeny navrh je LOW NOISE sestava. Pro uplnou definici pojmu LOW NOISE viz: ODKAZ.

Pro dosazeni LOW NOISE (ne)hlucnosti vsak nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hlucnosti sestavy je odladeni hlucnosti, resp. tedy optimalizace otacek ventilatoru v zavislosti na teplotach komponent.

Dalsim faktem pak je 100% jistota neuspechu, pokud bychom uvazovali nad myslenkou nechat tuto sestavu skladat v eshopu. Sestavy s aftermarket chladici grafickych karet totiz eshopy sestavovat odmitaji, k cemuz maji hned nekolik rozumnych duvodu.


BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mardahal1 15. 5. 2019 18:08

Takže 2x SSD disk,otáčkový vůbec nedávat?
Ty Ramky bych hned vzal tyto:Kingston HyperX Predator DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 HX432C16PB3K2/32
Co se týče desky,asi jinou,na Asrock prý nejsou biosy,takže něco od Intel,popř.MSI
Monitor bych zůstal u toho Samsungu U28H750

Nešla by vybrat nějaká levnější skříň a eventuálně zdroj?A tá deska.Zbytek bych nechal
mardahal1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 15. 5. 2019 18:12

Pardon že se cpu do tématu, ale jak jako že na asrock nejsou biosy? Ta deska je výborná.
A zdroj je prověřený s dlouhatánskou zárukou. Do PC za 50 nemá cenu dávat levný šmejd.
Procesor dost topí a když chceš tichý PC, musí být dobře vyřešeno odvětrání a proto se vyplatí každá Kč za kvalitní skříň.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meda2016 15. 5. 2019 18:26

Možná myslí mardhal1, že nejde vypnout EFI Secure Boot - ale myslím, že jde.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod mardahal1 15. 5. 2019 18:30

Chipoun píše:Pardon že se cpu do tématu, ale jak jako že na asrock nejsou biosy? Ta deska je výborná.
A zdroj je prověřený s dlouhatánskou zárukou. Do PC za 50 nemá cenu dávat levný šmejd.
Procesor dost topí a když chceš tichý PC, musí být dobře vyřešeno odvětrání a proto se vyplatí každá Kč za kvalitní skříň.

Bylo mi doporučeno dát jinou desku..
mardahal1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 5. 2019 18:37

Doporučeno kým a z jakého konkrétního důvodu?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mardahal1 15. 5. 2019 18:42

Z důvodu nedostupnosti biosu a záruky
mardahal1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 5. 2019 19:24

To jsou mi podivnosti.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 15. 5. 2019 19:53

mardahal1 očividně tomu nerozumíš.. Intel desky dneska už ani nevyrábí.. bios si stáhni jakej je libo zde..

monitor tento samsung kterej je horší ve všem, kromě rozlišení, chceš z nějakého specifického důvodu? ani těch 20% her si na něm fakt nezahraješ s GTX1660Ti.. to bys musel mít grafiku o 20 tisíc dražší..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků