editace 4k,33000Kc,Classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod NyaN 16. 5. 2019 13:15

Dobrý den,
rád bych Vás požádal o radu s výběrem PC na střih a editování 4K videí. Použité programy jsou z balíku ADOBE, převážně Premiere a After Effect.

Parametry:

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Hlučnost není důležitým faktorem, v tom rozpočtu ani neočekávám nic
tižšího než "classic".

UCEL PORIZENI SESTAVY: 100% práce s videi ve 4k, použivání celého balíku Adobe, převážně
Premier, After Effects

FINANCNI LIMIT: rozpočet je 33000Kč včetně DPH, v ceně je zahrnuto pouze samotné PC (Windows,
periferie vlastní), Limit je lehce překročitelný, pokud by to znamenalo výrazný posun ve výkonu. V budoucnu se nebráním upgrade :)

SESTAVITE SI PC SAMI?: Ano

BUDETE TAKTOVAT?: Taktování se nebráním, bude-li přínosem. Taktovat zvládnu sám.

MONITOR: Mám vlastní, konkrétně Dell P2415Q (4K)

HOLÁ SKŘÍŇ: HDD pro ukládání dat mám vlastní, nezahrnovat do ceny

Můj prvotní nástřel:
CPU: nejspíše R7 2700X, případně i7 8700k (dovolí-li rozpočet)
MB: ASUS ROG STRIX X470-F GAMING (AMD) / ASROCK Z390 EXTREME4 (intel)
RAM: minimálně 32GB, konkrétní modely si nechám poradit
GPU: Zde opravdu váhám, odhaduji to na gtx1660?
SSD: M.2 500GB - nejspíše MX500/intel 660p
PSU: be quite! PP11 600W
CASE: Fractal Design Define C

Košík:https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4ABR0137MM0411P1014AEO014KUD0149QE013O06014PXA014LBM02

Jedná se zatím pouze o můj prvotní nástřel. Budu rád za každé konkrétní rady/tipy, co změnit. Především u RAM a GPU si nejsem jist.
Děkuji všem za Váš čas a pomoc s výběrem.
NyaN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 5. 2019 13:39

Takhle to jeste ufinancujeme?

36.102,- Kc

Pokud to alespon trosicku jde, vydal bych se timto smerem. Intel QuickSync, NVENC, CUDA, osm poctivych jader s potencialem cca 4,8 az 5GHz. Solidni chlazeni ... in fact asi o dvojku, trojku vyse uz bychom si mohli zacit tykat s pojmem LN ... a to bych velice doporucil.

SSD skladba bude ... Samsung 970 PRO pojme system, cache atd, plus na druhou partition bude "dostavat" data k zapisu zpracovaneho videa. Z intelu 660p budeme cist videa ke zpracovani.

32GB RAM jsou volitelna, asi i doporucitelna, ale v zasade ne uplne nutna polozka. Radeji poradnejsi SSDcka a 16, nez 32GB a exportovat na plotnu nebo na QLC bunky. Ver mi, nedelam takovou sestavu poprve.

Skrin a zdroj a model grafiky jsou poplatne rozpoctu, u vsech tri bych idealne videl priplatek ... ale budget jsem uz tak prelezl a uplne prvni bych stejne priplacel do 32GB RAM a az pak do karty, zdroje, skrine ... vzdycky JE kam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod NyaN 16. 5. 2019 15:04

Skvělé, mnohokrát děkuji. Na konci měsíce koupím, zatím bez intel 660p, které dokoupím po další výplatě. (do té doby to vydržím). Následně přibude dalších 16GB RAM, poté už by to byla vyšší finanční investice (GPU,PSU), u které bych musel rozmýšlet, zda-li se vyplatí :)
Každopádně ještě jednou děkuji a přeji hezký den.
NyaN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 5. 2019 15:32

Rádo se stalo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 17. 5. 2019 00:12

:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior