Ukážte Vaše PC - foto

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Ste spokojný s vzhľadom Vášho PC?
áno, páči sa mi a nič už nezmením 139 %  32%  [ 139 ]
čiastočne, ale plánujem ešte pár zmien 130 %  30%  [ 130 ]
nie, no v dohľadnej dobe s tým niečo urobím 64 %  14%  [ 64 ]
je mi to jedno a ostatných to nezaujíma 97 %  22%  [ 97 ]
Celkem hlasů : 430

Odeslat příspěvekod Bumerang 30. 10. 2016 12:29

loleCZeQ píše:Nedávno sem kámošovi upgradoval jeho obstarožního Commodora....

to jako teply vzduch z chladica CPU fukas rovno do tej oblasti odkiel si GPU berie zvduch na chladenie?
nebolo by rozumnejsie CPU chladic dat vyssie nech to aspon nefuka na GPU?
:shock:
Bumerang
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 30. 10. 2016 14:22

Původně to tak bylo, ale chladič neměl dostatečný přísun vzduchu, jelikož předek skříně nemá perforaci (pouze úzké štěrbiny po stranách). Proto byl umístěn dolů, kde má vzduchu přeci jen víc. Záměrně jsem jej neosadil ani nahoru, jak spousta lidí dělá, aby se CPU nechladil odpadním, teplým vzduchem. Vzduch fouká teplej od CPU směrem k GPU, ale i tak je pořád dost "chladnej" - i7 3770 v Prime95 55°C. Navíc grafiku krmí 140mm intake fan, kterej je osazenej dole - foceno před osazením. Stejně tak jsou nyní osazeny i vrchní pozice a chladí se to celý víc než dobře. Grafika (GTX 980Ti) při masivním hraní BF1 nedostahuje víc jak 62°C, CPU jak už jsem psal max 55°C (delid+CLP), ve hře okolo 50°C, pumpa na silent. Fany regulovaný přes Grid na 0% při běžné činnosti, ve hrách běží na cca 600RPM.
loleCZeQ
Junior

Odeslat příspěvekod Bumerang 31. 10. 2016 09:44

Dik, jasne, uz chapem.
Bumerang
Junior

Odeslat příspěvekod Pingu2221 27. 12. 2016 16:07

Tak je rozpracováno. ;-)

CPU: Intel Core i7 6700K
MB: Asus Z170I Gaming PRO
RAM: 16GB Crucial DDR4
GK: Asus Geforce GTX 1060 Dual 3GB
PSU:Corsair RMx 550W

pic4.jpg

Ještě není zdaleka hotovo, chybí cover na PCB grafiky a bude se měnit ventilátor, protože ten současnej je mimořádně hlučnej. :-) Najít slušnej ventilátor v požadovaný barevný kombinaci se bohužel opravdu výzva. ;-) Myslím ale, že by to nakonec mohlo vypadat docela slušně. ;-)
Pingu2221
Junior

Odeslat příspěvekod Sonnyxyz 1. 1. 2017 18:51

Ahoj, hledám radu. Mám klasickou R4 ale s plnou bočnicí. Rád bych prosklenou, ale dát 1500 se mi za ni nechce. Spíše mě napadlo udělat díru do té svojí a dát tam plexi. Máte s tím někdo zkušenosti?

Je třeba bočnici nějak vyztužit nebo tak? Protože mi přijde, že už takhle je dost gumova a když do ni udělam díru tak to bude ještě horší.
Plexi následně jen přinejtovat nebo na šrouby?
A podlední otázka je, zda mám nějak obrousit onu či vyřezat kraje, aby plexi lícovalo s plochou bočnice?
Sonnyxyz
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 1. 2017 19:39

Podívej se na ceny plexy, potom se podívej jestli máš potřebný vercajk. A nakonec zjistíš že 1500 za hotové řešení zas tak špatný.

IMHO, pokud bys na to měl zkušenosti a dovednosti a odvahu, tak se nás neptáš a rovnou se na to vrhneš ;)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod R4YNE8 1. 1. 2017 19:56

Sonnyxyz píše:Ahoj, hledám radu. Mám klasickou R4 ale s plnou bočnicí. Rád bych prosklenou, ale dát 1500 se mi za ni nechce. Spíše mě napadlo udělat díru do té svojí a dát tam plexi. Máte s tím někdo zkušenosti?

Kdysi jsem to zkoušel na levnější skříni a opravdu to není zase taková sranda, jak se zdá. Ono sice vyvrtáš díru, ale potom musíš zabrousit hrany, barvou přetřít obroušená místa a další věc je přidělání plexiskla. Pomocí šroubů to nevypadá moc dobře. Navíc při manipulaci se musí dávat pozor na to, aby se plast nepoškrábal.

Pro zajímavost přidávám fotku. Dělal jsem to kdysi celkem narychlo a žádná super práce to nebyla. Ale tak účel to splnilo. :-))
Přílohy
4.jpg
R4YNE8
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 1. 1. 2017 21:18

Aktualizace:

Obrázek
i7-8700K @ 5,2Ghz/5,2Ghz Cache + Fractal Design Celsius S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | MSI GTX 1080 ARMOR 8G @ 2060/11000Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 4100Mhz, CL18 | SAMSUNG 960 EVO | SSD 240GB | 2TB | Corsair RM650x | Bitfenix Aurora LED |144 Hz
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sonnyxyz 19. 1. 2017 18:15

Python.p píše:Podívej se na ceny plexy, potom se podívej jestli máš potřebný vercajk. A nakonec zjistíš že 1500 za hotové řešení zas tak špatný.

IMHO, pokud bys na to měl zkušenosti a dovednosti a odvahu, tak se nás neptáš a rovnou se na to vrhneš ;)

Nakonec jsem nalezl elegantní řešení, protože bočnice na R4 se už sehnat nedá. Jeden uživatel ze skupiny na FB mi ukázal, že stači koupit plexi a magnetickou pásku. Z plexi vyříznete celou bočnici a obvod oblepíte páskou. Jednoduše to pak nacvaknete na bok. Dle fotek to vypadalo solidně.
Sonnyxyz
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 23. 1. 2017 12:42

Nechapu, co porad mate s tym chlazenim..?
Obrázek
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alke 24. 1. 2017 21:43

P4 uvnitř a v zimě nemusíš topit :-)

Pingu2221 píše:Tak je rozpracováno. ;-)
CPU: Intel Core i7 6700K
MB: Asus Z170I Gaming PRO
RAM: 16GB Crucial DDR4
GK: Asus Geforce GTX 1060 Dual 3GB
PSU:Corsair RMx 550W

pic4.jpg

ta kombinace bílý a červený vypadá fakt dobře.
alke
Junior

Odeslat příspěvekod Pingu2221 29. 1. 2017 13:16

Jj, až to bude hotový a doladěný, myslím, že by to mohlo bejt moc hezký. Nemáte nádou někdo zkušenost přebarvením ventilátorů? Nejlepé Noctua Redux? Dá se nějak normálně sundat vrtule a pak dát zpátky tak, aby to mělo pokud možno jen minimální dopad na funkčnost a hluk celýho ventilátoru?
Pingu2221
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 29. 1. 2017 14:34

Na to se vyser. Prvně přijdeš o záruku. Za druhé to chce zkušeného lakýrníka a nanášet vrstvu po vrstvě (v době kdy jsem dělal custom počítače jsem barvy nechával na zkušeném matadorovi). A za třetí i s perfektním nánosem přesto přidáš cca 2dB na hlučnosti! Tedy posuneš pětistovkové noctuy někam k cooler masterům za stovku.

Navíc nános časem degraduje a díky rostoucímu gradientu odstředivé síly se s časem ta hlučnost ještě zvětšuje a objevují se nekompromisně vibrace (a vibrující větrák je nepříjemný i v classic hlučnosti).

To máš jednoduší kouknout po jiných značkách s vhodným barevným laděním.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod prof.j.v 29. 1. 2017 16:41

Při dnešních cenách je výhodnější pro koncového uživatele si vybrat skříň takovou jakou chce. Známej dělá nástřik od 2000,- Kč tak kdo by měl zájem PM. Je to drahá záležitost.
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod netex 30. 1. 2017 22:25

Moje sestava:
CPU: Intel Xeon E3-1231v3 3.8Ghz stable
COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236
GPU: MSI GTX 1070 GAMING X 8GB
RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB 1600Mhz
SSD: Crucial MX300 525GB
SSD: Samsung 850 EVO 120GB
HDD: Seagate Barracuda 1TB 2.5"
PSU: EVGA SuperNova 750W G2
MB: ASUS B85-PRO GAMER GAMING
CASE: Fractal Design Define R5

Na obrázku je ještě starý HDD vyměněný za Seagate Barracuda 1TB 2.5" super tichý.
Poslední update PC byl 27.1.2017

Obrázek
netex
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka