Výběr potřebného zdroje řešte POUZE zde!

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod polda 9. 9. 2016 16:06

Stačí
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 9. 9. 2016 16:16

Preferuju dva ze dvou různých svazků.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod polda 9. 9. 2016 17:54

Já taky ,ale tady to bude jedno
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 9. 9. 2016 18:08

Pokud tam má být nějaká výkonná grafika, tak G-360, tam PCIe je.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod James.Sniper 9. 9. 2016 18:22

Behemot2077: Jak už jsem psal, bude tam něco jako GTX750 nebo AMD 260X. To snad utáhne i redukce, případně tam žádná nebude.
Co si představuješ pod pojmem "výkonná grafika"? G-360 má jen jeden 6-pin. Zrovna ten mám v PC.
James.Sniper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Behemot2077 9. 9. 2016 18:29

No, něco kolem 150 W :D
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod polda 9. 9. 2016 19:50

Tak ty karty který plánuje mají 60W, a některý jsou i bez přídavného napájení nebo max 1x6pin,pokud nepůjde brát do bazaru nějaké retro.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 9. 2016 19:52

Za mě bych šel do GPU co se napapa z pcie.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pointops 27. 9. 2016 01:42

Dotaz: Cooler Master G550M, za 1410,- CZK se zárukou, dobrý? Chtěl bych to do vcelku tiché až pasivní sestavy...
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod R4YNE8 27. 9. 2016 09:41

Obecně zde nejsou zdroje od firmy CM doporučovány. Moje osobní zkušenost s touto značkou není špatná, ale extra kvalitu nečekej. Do tiché sestavy bych ho nedával. Pokud tě zajímá recenze k tomuto zdroji, tak se můžeš mrknout tady: http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... ou?start=1

Nejlepší volbou by byl semipasivní Corsair řady RMx, jenže ten stojí podstatně víc. Další dobrou a tichou alternativou by mohl být tento: https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power- ... 17/produkt.
R4YNE8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pointops 28. 9. 2016 00:12

Nojo, právě. Sestava je tady: viewtopic.php?p=11302341#p11302341

Nakliknutý je Pure Power 9, 350 W, tedy původní L8 s jiným ventilátorem (od 400 W už mají odlišný vnitřek http://www.orionpsudb.com/bequiet a press kit bQ!). Python mi radí RM550x, což se mi finančně zdá neekvivalentní zbytku sestavy.

bQ! jsou líbívé, vybral bych PP 9 400 CM BN266 Jako dobrý, dokud si nepřečteš http://www.hardwareinsights.com/wp/l9-c ... evaluation, kde autor přímo hovoří o CM550M jako lepší alternativě.

S pěnězma jsem na tom takto:
beQuiet PP 9 350W za 1350
beQuiet PP 9 400W CM za 1750
Corsair RM550x za 2580
a najednou CM G550M za překvapivých 1420.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 9. 2016 00:45

CMku se vyhni obloukem. -> http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... w?start=12

Ber to tak že to RMx má záruku 10let :)

Když šetřit, tak asi to GMko -> http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrin ... ou?start=9
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pointops 28. 9. 2016 01:04

Jo, Bhemota jsem četl už v několika jazycích. :mrgreen: G550M má ale šílený závěr té recenze. Ráno ve skutečně moudřejší večera, za 2100 naskladnili EVGA 550 G2.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod R4YNE8 28. 9. 2016 14:20

Pravda, CMko dopadlo v hodnocení od pana Bočka na PCT špatně. ;-)

Jinak ale obecně nejsou zdroje od Be Quiet! špatné a jsou hlavně tiché, což je požadavek. Takže klidně řadu L8 (ta by měla být v pohodě, dobré recenze) v potřebném výkonu a budeš spokojen. Jen nebude modulární, pokud nebude vadit.

Co se týká toho CM, tak bych se ho nebál taky, jak jsem psal už výše. Jen si myslím, že bude o něco hlučnější. ;-)

Kdysi jsem si vybral taky zdroj od tohoto výrobce (Real Power = rozumná cena) a sloužil spolehlivě s výkonným HW (přetaktovaným CPU) několik let, než jsem rozprodal PC.
Už v době nákupu od něj někteří lidé odrazovali, ale cena byla lákavá a po delším výběru jsem ho vzal. Jasně, součástky nebyly nejkvalitnější (LTEC filtrační kondenzátor apod.), ale že by to byl jinak šmejd si nemyslím. Jen jsem u něj měnil právě hlučnější ventilátor za jiný. Tady to bude asi něco podobného.
R4YNE8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 28. 9. 2016 15:12

obecne nejsou a nebo jsou vsechny zdroje spatne / dobre? mas to napsane jak...

ono se to pak hur prehazuje (vidlema), kdyz se vi, ze parametr jedna, dva, tri, 4....

tady se furt jede na nejakou el. bezpecnost. (ano), na nakou ucinnost (anoo, ale poznas to za par let na te cene?), na zaruku(no baze) a tak dal by se mohlo porad pokracovat, pak uz je to o tom jak se rika stesticku, videl sem hodne sestav, kde levnejsi a realne horsi zdroj "zachranil" (rozumej nevzal s sebou) vic komponentu, nez protezovanej zdroj se 100% funkcni ochranou, neni to jenom o zdroji, kolikrat to chytne deska a dokaze zdroj vypnout...

toto se bezne deje, dit bude a cena na to nebude mit tak zasadni vliv... ano a tady sme u jadra pudla voe, nekdo pouzije treba jadro civavy...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků