Výběr potřebného zdroje řešte POUZE zde!

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 9. 2017 16:04

Přestal jsem je dávat právě kvůli těm ložiskům ventilátorů, to se nedalo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 3. 9. 2017 16:15

CXM mají hlavně moc malej vstupní kondenzátor, pro rozumný použití to chce o dost předimenzovat…nebo za tu cenu koupit něco lepšího v nižším výkonu, že.

KineCZek: naposled si bouchal zakázkový sestavy, tak máš říct že teď si povýšil na nasaditele a bouchá to někdo jinej, jak to mám asi vědět, ne? :D
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 9. 2017 17:52

Coz predimenzovane zdroje mam u vsech navrhu, kvuli hlucnosti. :)) A take kvuli predchazeni moznym problemum, coz se mi jevi jako nejlepsi moznost. A zakazkove sestavy nabiram stale. 8-P
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Donald64 3. 9. 2017 19:17

KineCZek píše:Přestal jsem je dávat právě kvůli těm ložiskům ventilátorů, to se nedalo.

Je to reakce na ty obyč CX 450/550 že? Já si říkal, že proti nim musíš něco mít, když je neosazuješ. Děkuji za info.
TXM má ventilátory už v pořádku?
Donald64
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 9. 2017 19:22

Jo, presne na ne. TXM nemam otestovane.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Donald64 3. 9. 2017 20:29

Všiml jsem si, že jsi osadil EVGA BQ i do LN, to je ten zdroj skutečně tak tichý? Četl jsem nějakou německou recenzi z února a tam ho porovnávali s BQ! PP 10. Při zatížení 100W byl hluk identický, ale při 260W už byl EVGA o 6,5dB hlučnější přičemž rozdíl pak dále narůstal. Psal jsi o tom, že se EVGA zlepšila, takže je teď nějaká tišší revize?
Donald64
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 9. 2017 20:49

Nekdy/nekde je pouzit hlavne kvuli cene. 260W uz chce docela "umeni" ze zdroje vysavat, resp tam kde je pouzit davam IMO 1060 + i5 7400 (z hlavy nevim a divat se jsem liny), tzn 260W nehrozi?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Donald64 3. 9. 2017 21:30

Přesně jak říkáš, byla to 1060 + i5-7400, já bych této sestavě typl maximální odběr tak 210W. V recenzi není uvedený přesný průběh hluku, ale kdybych vycházel z grafu EVGA B a přepočítal to na tento zdroj, očekával bych ve špičce maximální rozdíl 3,5dB.
Donald64
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 9. 2017 04:21

Jenze 3,5dBa můžou a nemusí být zásadní. Záleží na frekvenci.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Archik 23. 9. 2017 10:13

Zdravím Vás, do křemíkového nebíčka mi po několika dlouhých letech odešel zdroj Seasonic S12II-430 430W.
Potřeboval bych koupit nějaký nový, který bych do budoucna použil v novém PC. Aktuálně mám skříň CoolerMaster Elite 333. Nové PC bych chtěl mít v Fractal define R4, postavené by to mělo být nejspíše na Ryzen 5 1600. Grafika nějaký zlatý střed žádné monsturm za 10000Kč + to nebude.

Vybral jsem zdroj
https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus- ... PcQAvD_BwE

možná by stačila i slabší varianta

Deset let záruka což vidím jako plus, ale nevím jestli je SEASONIC furt dobrá značka, doporučované zdroje jsem pročetl a předpokládám že ikdyž je to z roku 2015 tak to stále platí.

Takže potřebuji potvrdit buď správnost výběru, nebo doporučení něčeho jiného v cenové relaci do 3000Kč.

Díky
Archik
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 9. 2017 15:40

Pokud si to muzes dovolit, vezmi RMx. Deset let nevis, co je starost se zdrojem - tak dlouhou ma zaruku, tzn do 30dnu oprava, nebo vymena. Podle mne je to nabidka, ktera se neodmita.

Focus jsem entestoval, nebylo kdy. (Par tydnu zpet jsme to tady probirali.) Seasonic bych si v tuhle chvili asi spise nekoupil, reklamaci v posledni dobe par pribylo a to jsem je moc neosazoval. U mne maji umrtnost bohuzel o dost vyssi, nez mely puvodni Corsairy RM (coz byl predchudce rady RMx).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Archik 23. 9. 2017 18:23

Ok díky moc za radu, peněz není nikdy dost, ale nechci kupovat úplný šunt, radši si připlatím.
Vezmu tedy https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-r ... M550x_550W

Ale asi na jiném eshopu, zde mají záruku jen 5 let.

Dík za radu
Archik
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 23. 9. 2017 21:35

Sem mezitím zjistil, že to je normální standardní řada, nic CZC-specific, akorát asi zase ***** na svýho distributora, no. V Seasonicu taky levá ruka neví, co dělá pravá.

Osobně bych tipnul, i cenově, že to bude náhrada za G.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 11. 10. 2017 08:40

Ahoj, co byste doporučili za zdroj k
Ryzen 1300x a Geforce 1050; 8GB DDR4, SSD + HDD a jedna optická mechanika.
Cenu si představuji do 1500Kč

Kamarád má Be quiet! PURE POWER 10 400W na podobné sestavě, co mám já a je celkem tichý, je to dobrá volba?
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buccaneer87 16. 2. 2018 21:05

Ahoj,

prosím o radu jaký zdroj by jste doporucili k i5 8600k, gtx 1060 6gb, ssd a 2xhdd.
Diky
Buccaneer87
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků