Výběr potřebného zdroje řešte POUZE zde!

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Behemot2077 1. 5. 2017 16:22

Slabší modely jsou postaveny na klasické skupinové platformě, v tomhle výkonu za něco stojí tak Seasonic G-360.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod SuE_ 29. 5. 2017 15:48

Teprv teď mi došlo, že na zdroj se mám ptát tady, sry :)
Mám v návrhu sestavy ryzen 5-1500x + radeon 570, oboje to v zátěži docela žere.

- Zatím tam mám Seasonic 620 W, je to moc, nebo málo, nebo tak akorát?
- Je nebezpečí, že ten Seasonic bude při hraní moc řvát?
- Stačil by případně Corsair RM550x nebo Evga 220-GS-0550-V2?
- Nebo radši BQ PP 10 600 W?
- Nebo zainvestovat do 650 W?
SuE_
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 29. 5. 2017 17:10

S(M)12II se rozhodně bude snažit odlítnout i se skříní.

Něco zlatýho na 650 W mám esli ceš…
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2017 18:38

RMx 650, protože rozdíl ceny proti 550 je směšných sto korun cca.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SuE_ 29. 5. 2017 19:30

Díky :)
Můžu se ještě zeptat, ten Be quiet 600w by nestačil? Je to otázka kvality nebo výkonu?
SuE_
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2017 19:31

Deseti let. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SuE_ 29. 5. 2017 19:42

Dík, to beru a jdu rozbít prasátko ... hned jak budou grafiky na skladě :D
SuE_
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2017 20:06

Ten argument deseti let, pokud si můžeš ten příplatek dovolit, 100% bych do toho šel.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SuE_ 29. 5. 2017 20:34

Jj, BQ má jen tři roky asi, takže půjdu do toho Corsairu. Jen musím počkat, až budou zase dostupné ty grafiky, pak to radši vezmu všechno najednou. Vezmu míň paměti, vrazím to zdroje a pak taktně naznačím, že by pod stromečkem mohlo být nějakých 8 GB :D
SuE_
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2017 20:39

Podle mě ideální volba. Paměť je totiž nejsnáze rozšiřitelná věc v počítači, není nutno nic podávat, jen doplnit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 29. 5. 2017 20:45

Já už taky dávám tři roky :D
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 2. 6. 2017 18:42

Koupil jsem bazar PC(6 měsícu od nákupu) je tam zdroj Corsair VS650, já měl vždy v PC řadu RM, které zde doporučujete. V ceně je rozdíl více než 1000 Kč. Jak je na tom kvalitně ten Corsair? Zatím bude napájet G4560 + 1060 a jedno SSD.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 2. 6. 2017 18:50

Je to základní skupinová topologie. Funguje to, ale není to žádná šláva, což se většinou řeší výkonovým polštářem…což je asi tenhle případ, je to tak třikrát předimenzovaný.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod SuE_ 2. 6. 2017 19:28

jen tak, kdyby někoho zajímalo, u zelené příšery mají ještě dva dny Evga 750w g2 za 2826 a taky to má 10 let záruku...
SuE_
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 6. 2017 17:36

EVGA G2 je bohužel oproti Corsairu RMx podstatně horší z hlediska hlučnosti. Ventilátor spíná dříve (kolem 250W) a díky použití "obyčejného" ventilátoru s kuličkovým ložiskem vydává charakteristický vrčivý zvuk, který bude řadě citlivých lidí nepříjemný.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků