Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod prof.j.v 15. 8. 2018 00:42

Cokoliv od Fractal je univerzální. Vypadá to jako "lednice" ale ty skříně jsou opravdu kvalitní. Pokud vyloženě chceš něco extra jsou tu i jiní výrobci, ale s Fractalem chybu neuděláš.

Já měl i skříň za 12 tisíc a co se týče kvality tak fractal který stál 3400,- Kč byl kvalitnější než skříň za 12k. Za mě s fractalem chybu neuděláš a je to částečně odhlučněná skříň, která je praktická a tichá. Mladým lidem se možná nebude líbit kvůli vzhledu, ale starším a nebo vyloženě lidem, kterým jde o ticho bude dobře sloužit. Mé zkušenosti s těma skříněma...
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 8. 2018 08:07

Ze srdce i z duše mi ten kluk mluví.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 8. 2018 08:44

Jsou kvalitní, ale jsou i kvalitnější skříně co nestojí 12k. :) A jsou jen o trošku dražší. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

DELID na přáni. Více SZ.

Proč není EVO dobrý disk? -> http://bit.ly/2tnhOuq
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod R4YNE8 19. 8. 2018 13:51

Ten umírněnější vzhled modelů od FD je spíše výhodou, působí dražším dojmem než ve skutečnosti jsou. Žádná blikátka, zbytečné nevzhledné otvory. Vlastně každá PC skříň je lednice, když jsme u toho.

Oproti dražším, "top" skříním vidím jedinou nevýhodu a to ve slabší tloušce plechu a použitém samostatném materiálu (plech x hliník).
R4YNE8
Junior

Odeslat příspěvekod prof.j.v 27. 9. 2018 00:56

Ono je toho více. Není to jen plech a tloušťka. Například u skříně za 12.000,- Kč co mně tehdy stála byli pozice na disky z umělé hmoty bez jakýchkoliv vibračních gumiček. Navíc ty pozice na pevné disky se doslova rozpadali. Abych to řekl na plnou pusu nebylo to jištěné a prostě ty pevné disky chrčeli jak kráv* naproti tomu to Fractal vyřešil inteligentně a to gumičkama a taky samotným návrhem. Si vem, že skříň v době pořízení stála 3400,- Kč a jiný výrobce měl skríň za 12k. a tenhle "nešvar" tam prostě byl. Prostě ty pozice na pevné disky.. rozpadali se... každý o tom věděl... samotná skříň vypadala na první pohled krásně, ale měla své vady. To že dnes skříň stojí pouze "8700" ji stejně nezachrání.
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod Sesitek 15. 10. 2018 14:04

Ahoj,

chci se zeptat, na názor na tyhle skrine:

Chci jednuduchou, hezkou a tichou skrin, do ktere se snadno dostanu.

Nechci zadny blikaci veci, svitici kontrolky, zadny barvicky, digitalni displaye a spol. Chci jednoduchost.

Tohle sou mi kandidati.

tahle neni moc hezka, ale je to nejnovejsi model:
https://www.czc.cz/be-quiet-silent-base ... 58/produkt

tahle se mi libi vic, ale nevim, zda se ty dirky nezaprasi a jestli neni osizena nekde:
https://www.czc.cz/cougar-panzer-okno-c ... 87/produkt

popripade nejaka inspirace? :))

Jo a chci stredne velkou skrin.
Naposledy upravil Sesitek dne 15. 10. 2018 15:26, celkově upraveno 1
Sesitek | AMD Trinity Athlon X4 750K | GIGABYTE GA-F2A85X-D3H - AMD A85X | Gigabyte HD7790 HD Experience 1GB | Seagate Desktop HDD - 1TB | Transcend JetRam 8GB DDR3 1600 | Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM | Acasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080
Sesitek
Junior

Odeslat příspěvekod Baxos 15. 10. 2018 14:05

Fractal design si nepozeral? FD Define R5 alebo Mini C.
Prečo? overené, funkčné, jednoduché

Tieto skrine nemusia byť zlé, ale otázne, či niekto iný má skúsenosť s nimi.
Tá Cougar navyše vyzerá, že je presne na to čo nechceš určená (svetielka a pod.)
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod Sesitek 15. 10. 2018 15:31

Takze asi mas na mysli neco takoveho?

https://www.czc.cz/fractal-design-defin ... 45/produkt

-- 15. 10. 2018 15:34 --

Jo a jeste se chci zeptat, existuji skrine, ktere maji atestace na zdravotni nezavadnost?

Asi blby dotaz, ale proc se nezeptat.
Sesitek | AMD Trinity Athlon X4 750K | GIGABYTE GA-F2A85X-D3H - AMD A85X | Gigabyte HD7790 HD Experience 1GB | Seagate Desktop HDD - 1TB | Transcend JetRam 8GB DDR3 1600 | Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM | Acasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080
Sesitek
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 15. 10. 2018 16:55

Jakoze kdyz ji budes 4h denne olyzovat a okusovat, tak z toho nebudes mit pupinky az na zadku?

Ja bych ocekaval, ze treba latky, u kterych je zdravotni riziko i pri dotyku se v EU vubec nesmi pouzivat. Na druhou stranu to asi malokdo testuje.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 120GB mSata Crucial M4 + 1TB Samsung) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod malay 15. 10. 2018 17:54

https://www.czc.cz/corsair-carbide-330r ... 15/produkt /Pokud neplánuješ vzduchový chladič vyšší než 160mm, s větší vodou problém nebude, nahoru vleze radiátor 280mm. Dokud skříň nezačne hořet, žádné zdravotní riziko nehrozí :-)

Pokud nechceš světýlka, k čemu ti je skříň s oknem? Abys pohledem před zapnutím zkontroloval, že je vše na svém místě a nic se neztratilo? Ventilátor se točí. To mi nemusíš hlásit, to vidím... :-)
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5670@4,2/4,0GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB, Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, SSD 128GB (Win 7), SSD 250GB (Win 10), HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 10. 2018 19:54

Já skříně k večeři koušu doma každý den. Když zrovna není skříň, nepohrdnu monitorem. Nejchutnější jsou CRT správně do křupava.

To se nemá? :hm
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Baxos 16. 10. 2018 07:47

Stavil by som sa, že v Amerike to niekto skúšal a potom žaloval spoločnosť, že nenapísali do manuálu, že skrinka sa nemá obkuskávať...
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 16. 10. 2018 12:14

Sesitku, tvůj dotaz mě úplně hlava taky nebere a žádný světlýlka blikátka, ale skříň s oknem? může být i menší Define C a dělá se i bez okna..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod Sesitek 16. 10. 2018 12:46

Tak jsem si si prohlidnul tu Fractal Design.

tuhle:

https://www.czc.cz/fractal-design-defin ... 34/produkt

A moc se mi libi.

Ale nelíbějí se mi moc ty nožicky dole, nevíte někdo, zda se s tím dá něco udělat.

Jo, a hlavní problém.

Vršek, jako nahoře ten plech. Má v sobě nějaké divné okénko a hrozí, že tam néco zezhora nateče. Moje stará skříń, tam to okénko nemá. Dá se dokoupit plech nahoru bez okénka? Hm?

Díky.
Sesitek
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 16. 10. 2018 13:06

Nožky mají účel. Zdroj je dole, takže vzduch musí mít cestu i pod skříň, odkud je nasáván. Designové provedení je různé, ale nevyhneš se jim.

Horní "divné okénko" pak funguje jako výdech vzduchu. Rychlé opáčko fyziky ze základky - teplý vzduch stoupá vzhůru. Proto prakticky každá moderní skříň má nějakou perforaci stropu - nemusíš pak ukecávat fyziku a tahat vzduch, kudy se mu přirozeně nechce. BTW, skříně, se kterými jsi na začátku přišel, jsou taky tak stavěné.

Základ všeho tedy je nebýt bordelář a na bednu nic nelít. A nenaučit tam lehat kočku - mají rády teplo, tak se jim tam líbí. Takový počítač jsem nedávno musel kuchat a líbilo se mi to o cosi míň, než té čtyřnohé línající potvoře.
The Shitman
Ex-moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka