Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jike 4. 1. 2017 14:47

Itage, Suntech a Mironet mají be quiet! Silent Base 800 za 2100. Možná zajímavá sleva, vzhledem k tomu, že v ostatní obchodech se prodává nad 3000.
jike
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Srandista 9. 1. 2017 15:30

Ahojte. Chystam sa po hodne dlhej dobe upgradnut komp (bud KL alebo Zen), a povedal som si, ze ked uz sa na to chystam, stalo by za to aj vymenit skrinu. Preto by som Vas chcel poprosit o radu.

Moje poziadavky:
Cierny midi tower pre full ATX dosku
Priehladna bocnica
Aspon jednu, lepsie ale dve 5,25" pozicie (pre DVD a Himuro)
Preferoval by som vyhradeny slot pre SSD, ale postaci aj nejaka 3,5" pozicia
Bezsrobovy system pre disky a mechaniky
Cable management
Dobre vyriesene chladenie (len pre info, sucasny CPU chladic je Mugen 4)
Miesto pre 30 cm kartu (momentalne MSI RX 470)
Zdroj dolu

Budget tak 2000 Kc, pre nieco super extra bych bol ochotny este 1000 Kc priplatit.

Vdaka za vsetky rady.
Naposledy upravil Srandista dne 10. 1. 2017 07:41, celkově upraveno 1
Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | Intel Core i7-6700K + Scythe Mugen 4 | Patriot Viper 4 Series DDR4 16GB | MSI RX 470 4GB RAM | Intel 530 SSD 180GB + WD Black Mobile 1TB + WD Black 2TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define C
Moto Z Play, Nexus 7 32GB
Srandista
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 1. 2017 16:55

Screwless a Himuro? Jaky je disk?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Srandista 9. 1. 2017 19:13

Disk je postarsi WD Blue 640 GB (7200 RPM, preto Himuro).

Vlastne mi napada, ze cely terajsi setup mam v podpise :oops:
Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | Intel Core i7-6700K + Scythe Mugen 4 | Patriot Viper 4 Series DDR4 16GB | MSI RX 470 4GB RAM | Intel 530 SSD 180GB + WD Black Mobile 1TB + WD Black 2TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define C
Moto Z Play, Nexus 7 32GB
Srandista
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 1. 2017 19:22

Nějak mě nenapadá jak to to přidělat... Polož himuro na dno skříně a je to.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Srandista 9. 1. 2017 19:30

:O Vsak teraz mam Himuro normalne v 5,25" pozicii pod DVD mechanikou. Ci to uz sa nerobia dobre skrine s 5,25" poziciami?
Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | Intel Core i7-6700K + Scythe Mugen 4 | Patriot Viper 4 Series DDR4 16GB | MSI RX 470 4GB RAM | Intel 530 SSD 180GB + WD Black Mobile 1TB + WD Black 2TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define C
Moto Z Play, Nexus 7 32GB
Srandista
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 1. 2017 00:02

Píšeš bez šroubků...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 10. 1. 2017 00:17

To je taky chujovo nápad... Raději šroubky a dobře utazene, než klepajici plastové kolejnice a zacvakavaci buhvico. Stejně to do skříně dáš jednou a pak už nevytahujes (většinou), ten boom bezsroubkovych uchycení si myslím už zase odezněl. Navíc ty šroubky ve fractalu mají úchyt na prsty, takže se dají lehce zatáhnout ručně.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Srandista 10. 1. 2017 07:42

Ok, screwless system skrtam, vravim, upgradujem po dlhej dobe, a nepoznam moc trendy na case trhu.
Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | Intel Core i7-6700K + Scythe Mugen 4 | Patriot Viper 4 Series DDR4 16GB | MSI RX 470 4GB RAM | Intel 530 SSD 180GB + WD Black Mobile 1TB + WD Black 2TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define C
Moto Z Play, Nexus 7 32GB
Srandista
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 1. 2017 08:48

R5
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 1. 2017 11:02

Nanoxia Deep Silence, podle velikosti typ :) vyrovná se fractalu, v některých ohledech jej i předčí.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 10. 1. 2017 12:23

Pokud je nutno fullATX tak R5, jinak FD Mini, dosud dle mne v mATX neprekonana...
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 1. 2017 12:30

KineCZek píše:R5

Proč?
R4 se už nedá sehnat?
Taky má vymakaný management
Python.p píše: bez šroubků...

A celkově je IMHO řádově lepší než ošizená R5.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 4. 2. 2017 12:19

Ahoj, někdy letos (viděl bych to tak někdy na přelom září/říjen) se chystám modernizovat svůj PC. Možná že půjdu do kombinace Ryzen+Vega, ale to zatím nevím nejsem zcela rozhodnutý (počkám si na reálné testy a pak se rozhodnu). Ani nevím kolik do toho budu chtít vrazit, zda 30, 40, 50 nebo i 60 tisíc, finance na to mám jen se budu muset psychologicky přesvědčit kolik do toho budu chtít vrazit a že mi to nebude chybět jinde. Celkem dost uvažuji o tom že bych šel i do vodního chlazení. Určitě nebudu chtít žádné All-In-One řešení, ale nejspíš půjdu do nějakého modulárnějšího řešení (asi od EKWB), protože do jednoho okruhu chci zapojit grafiku i procesor. Ani nevím zda to koupím najednou nebo toho vodníka s nějakým časovým odstupem. Ale to zatím nechme stranou, teď se začínám poohlížet po nějaké vhodné skříni do které to dám a zjišťuji že to není úplně snadné. Hlavně z důvodů rozměrů, protože bednu chci mít v prostoru pro PC mého stolu. Nemůžu jít do žádné BigTower protože otvor v tom stole má výšku přesně 500mm, ostatní rozměry by měli být v pohodě (šířka 290mm, délka 600mm). Bedna musí být tedy o něco menší, aby se tam dala alespoň strčit a byl vzadu u zdi nějaký prostor pro kabely a odvod vzduchu.

Pokud možno tak bych rád bednu se zdrojem nahoře, to z důvodu že kdyby mi nedej bože náhodou vodník kapal tak jediné místo kam nechci aby kapal je zdroj, proto bych ho radši nahoře. Ale jak jsem se tak díval tak dnes se už zdroje dávají výhradně dolu, asi kvůli stabilitě nebo nějaká móda.

Požadavky:
* Maximální výška (včetně nožiček) cca 490mm
* Maximální délka cca 550mm
* Maximální šířka cca 270mm
* Prachový filtr u nasávacích ventilátorů (vpředu a u zdroje)
* Pozice pro 1x 2.5" SSD a 1x 3.5" HDD
* Možnost montáže velkého radiátoru (asi délky 360mm) vpředu, tj pozice pro 3x120mm ventilátor
* Montáž HDD, SSD a předního radiátoru současně, často je totiž po připevnění radiátoru nemožné osadit disky
* Tlačítka a USB na přední straně (ze stran a nahoře je špatný přístup)
* Cena cca do 5000Kč, sice žádný limit exaktně nemám ale zase nechci kupovat jen "kus plechu" za 10 tisíc
* Žádné DVD mechaniky nepotřebuji takže 5.25" sloty nechci
* Pokud možno tak jednoduchý krabicovitý tvar
* Uvítal bych co nejméně světýlek, blikátek, hejblátek, záhybů, držadel, drážek, výčnělku a jiných designových prvků


Co jsem se tak díval tak mě zaujal Fractal Design Define S tahle bedna vypadá dobře, až na to že má pro mě nešťastně umístěné USB a Tlačítka na horní straně, takže tam bude velmi špatný přístup. Ale zase se mi líbí možnost připevnit HDD do místa pro kabeláž. Jen se trochu bojím přehřívání HDD, protože do tohoto otvoru žádný ventilátor ani trochu nefouká a přes všechny ty kabely se tam vzduch skoro nehne a HDD se bude smažit ve vlastním oleji.

Dále mě celkem zaujala bedna Phanteks Enthoo Evolv ATX jen tady z důvodu výšky 495mm bude problém se zapínáním, protože zapínací tlačítko je nahoře a ještě celkem daleko od přední strany a do té 5mm mezery se nevejdou ani dětské prstíky. Naštěstí PC většinou jen uspávám tak ho lze probudit klávesnicí. Jen možná bude trochu problém to sehnat, protože co jsem tak prošel obchody tak značka Phanteks v nabídce většinou není, jen u Alzy a Mironetu jsem to našel. A v alze to rozhodně nechci kupovat takže moc velký výběr nemám.


Máte někdo nějaké další návrhy? ať se můžu podívat a vybrat si vhodnou bednu. Nemusí to být návrhy přímo na konkrétní kus, stačí i jen výrobce nebo modelová řada, mám čas si klidně něco projít, ale zas né tolik abych procházel vše co se prodává, například EuroCase kde nevím zda nemá něco co by se dalo použit.
Předem děkuji všem za návrhy.
P.S. Gratuluji všem co to přečetli celé. Já holt i dotaz píšu dlouhý jako článek :/
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod cernakus 4. 2. 2017 15:56

https://www.silentiumpc.com/en/pax-m70-pure-black/

a může ti být jedno, že ti vodník kape.

Do skříně se vejde, je utlumená, takovej polskej FD Define R4. Má solidní ventilátory, ale pokud do toho budeš šlapat 60 kolikos a vodnikos, tak asi budeš chtít noctuos, ale nevim :-)
cernakus
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků