Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod capt.forest 7. 5. 2017 10:06

Srandista píše:A naozaj tu mechaniku nutne potrebujes?


Nutně ji asi nepotřebuju :) jen jsem si říkal, že když už kupuju nový pc, tak to chci komplet. Takže pokud oželím mechaniku, tak vemu asi tu NZXT S340. Tou chybu taky neudělám ne.
capt.forest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vuLva 21. 12. 2017 16:32

Nová Define R6 je tady! :-)

https://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-chladice/49821-fractal-design-define-r6-dokonaly-nastupce-legendy

Na Alze už je zalistovaná verze bez okna za 3349,- Kč.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 12. 2017 06:22

S Kinem čekáme ke komu se dostane dřív. Ale jsou vánoce ... ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 23. 12. 2017 11:48

Pokud se tam konečně vejde 180mm RMx společně se spodním intake a odhlučnění bude na úrovni R4, tak není co řešit a měním. :-) Jinak šťastný a veselý. o<:)
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 12. 2017 17:15

Mam HXi 1000W ... vyzkousim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2017 11:38

Hodně se zde propagují skříně Fractal R4, R5 a R6. Uznávám, že jde o krásné skříně, funkční, kvalitní. Kupuji nové PC (kancelářské, pracovní) a hledám skříň. PC běží cca 16 hodin denně, pracuji doma. Skříň bude pod stolem. Potřebuji interní CD/DVD mechaniku a čtečku paměťových karet, obojí používám velmi často, nechci kupovat externí, protože i tak mám na stole hodně jiných věcí. U Fractal se mi nelíbí nepraktická přední dvířka, které se musí pro přístup k CD/DVD a čtečce otevírat.

Doporučili byste prosím podobně kvalitní skříň, cenově cca do 2000-3000 Kč? Vepředu bych chtěl 2-3 zdířky pro USB a výstup pro sluchátka a mikrofon (náhlavní soupravu). Ty zdířky musí být na přední desce, nikoli na horní desce, protože skříň zasunu akorát do regálu a nad ní už nebude prostor. Výška regálu je 40 cm, čili skříň musí být nižší. Základní desku kupuji asi GIGABYTE Z370-HD3P nebo MSI Z370 SLI PLUS nebo ASUS PRIME Z370-A (to se ještě rozhoduji, ale půjde o zákl. desku pro Coffee Lake)

Děkuji.
astrapa
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 12. 2017 11:59

Dvirka v R5 drzi presne 4ks sroubku, muzes je sundat.

R6 dorazila. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 12. 2017 12:02

KineCZek:
Mohl bys zase napsat recenzi R6, podobně jako u starších verzí?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2017 12:06

KineCZek píše:Dvirka v R5 drzi presne 4ks sroubku, muzes je sundat.



Jako chceš říct, že dvířka na skříni být nemusí trvale, můžu je zahodit? Když koukám na fotky https://cdn.alza.cz/ImgW.ashx?fd=FotoAd ... 11&i=1.jpg tak jsou do skříně docela velké otvory, nebude dovnitř padat prach?

Edit: vlastně Fractaly jsou moc vysoké, potřebuji skříň do výšky max. 38 cm (regál má 40 cm, aby nahoře byl prostor pro větrání).
astrapa
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 30. 12. 2017 12:48

Skoro každá ATX bedna bude moc vysoká. Regálem nehneš?
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2017 13:10

Bohužel ne, mám knihovnu i pracovní stůl a šuplíky dělaný truhlářem na míru. Prostor pro skříň dělal podle současné skříně, která je vysoká 36,5 cm. Při hledání nové skříně jsem si toto neuvědomil, až vlastně dnes při napsáni dotazu. Můžete mi poradit, jakou skříň tedy hledat, aby splnila výšku do 38 cm? Sestavu jsem dal dohromady pro Cofee Lake, čili základní desky Z370, nutnost dvou externích 5,25 otvorů pro CD/DVD a čtečku, zdířky pro USB a audio/mikrofon musí být na přední desce, nesmí být zezhora.
astrapa
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 12. 2017 13:12

Minitower nebo desktop.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 30. 12. 2017 14:10

Jestli jsem dobre hledal, tak ATX deska ma vysku 30,5cm a ATX zdroj 8,6cm, uz to je dohromady vic, nez tech tvych 38cm. Takze zadny tower s ATX zdrojem nad nebo pod deskou to nemuze splnit.

Edit:
Narazil jsem nahodou na CoolerMaster, ktery ma u nekterych casu zdroj u mechanik, napr. Elite 361:
http://www.coolermaster.com/case/mini-tower/elite-361/
Naposledy upravil zivan dne 30. 12. 2017 14:43, celkově upraveno 1
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod polda 30. 12. 2017 14:34

polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 12. 2017 14:39

Milanr1 píše:KineCZek:
Mohl bys zase napsat recenzi R6, podobně jako u starších verzí?


Pokud bude cas, napisu alespon postrehy.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků