Scythe himuro lepící pásky

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BMZI 26. 6. 2013 12:41

Zdravim,
jdu instalovat tento box a koukám, že uvnitř na bocích jsou takové světlé nalepené pásky a na tom vrchním dílu je polepená celá plocha. Jaký to má význam, mám je odlepit, či nechat...at to nějak nepo...
Díky moc za odpověď ;-)
BMZI
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 6. 2013 12:43

Proc bys je proboha mel trhat? Jsou tam aby se neprenasely tolik vibrace z disku na kostru Himura. Zaroven jsou z materialu umoznujiciho prenos tepla.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 6. 2013 12:43

RTFM !
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BMZI 26. 6. 2013 12:45

to sem si myslel, ale tak pro jistotu se radši zeptám :-D ...a ještě jedna věc..je lepší ho umístit do šachty, nebo stačí položit na dno skříně. A pokud bych ho položil na dno, stačí jen tak jak je, nebo ještě něčim podložit?
Díky :-)
BMZI
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 6. 2013 12:50

do jaké skříně ? osobně bych ho podložil nějakým molitanem a dal na dno skříně, pro minimalizaci přenosu vibrací, ale na druhou stranu v kvalitní skříni kvalitně umístěn, taky by nemusel rezonovat.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BMZI 26. 6. 2013 12:59

teda to je rychlost :-) ...skříň mám tuto http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 90UR1NYUKZ

dobrá, já teda nejdřív zkusim variantu dno, molitan a pokud by to dělalo nákou neplechu, tak šachta ;-) ...mimochodem nevíte náhodou, jestli u této skříně lze oddělat celá ta klec na HDD?...mně příde, že tam je nanýtovaná, ale radši se zeptám..
Díky..
BMZI
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 6. 2013 13:00

Hlavne na Himuru jsou ty postranni gumy na kolejnickach. Tzn je vysadis a udelas z nich jakoby nozicky. Tim, ze je nasadis o kus dolu. Pak ani ten molitan nepotrebujes.

Obrázek

Zespoda je to cele gumove, ten kus kovu (s dirami na sroubky) je i zespodu obaleny.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BMZI 26. 6. 2013 13:42

tak to s těma nožičkama je ale vychytávka !...to by mě nenapadlo a krásně se to využije, ikdyž nepude do šachty...já věděl, proč mám radši nejdřív napsat :-) ...tak du na to...díky kluci ;-)
BMZI
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 6. 2013 15:44

Vubec nemas za co, rado se stalo. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod defacto 24. 2. 2018 20:47

Čaute, nechce se mi zakládat nové téma, kvůli prkotině. Hledám téma kde se řešilo zesílení efektu himura přidáním nějaké izolace, mezi himuro a disk. Memůžu to za boha najít. Nemá to někdo záložkovaný, nebo je lepší hledač?
defacto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 2. 2018 20:52

Jak to myslíš? Jakože do velkého himura dát malej disk a vylepit?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod defacto 28. 2. 2018 11:17

mám zafixovaný, že to byl velkej disk a byl tam kus izolační hmoty vevnitř mezi himurem a diskem. Četl jsem to cirk apřed měsícem, ale nezazáložkoval jsem si ho samozřejmě :eh
defacto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 2. 2018 11:34

3,5" HDD na sirku padne uplne na 0,1mm presne do vylisku, tam nic dat nemuzes. A pokud ma standardni vysku, padne opet o max milimetr, abys to zavrel.

Zvykacka byla v HDD Silenceru, v SQD ... ale to jsou leta letouci EOL produkty.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 28. 2. 2018 11:42

Lea bys četl o malém 2.5" disku, jinak nevím co bys tam chtěl dávat. Opravdu tam není místo.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 2. 2018 11:54

Vnitřek opravdu vylepšit nelze, ale dá se dodatečně ucpat otvor pro kabeláž, kterým z boxu může pronikat ven hluk.

Dobře se mi k tomu účelu osvědčily např. pěnové položky, kterými jsou z výroby podloženy v krabicích některé základní desky (lze je dobře stříhat/řezat na požadovaný tvar a i akustické vlastnosti jsou díky struktuře materiálu slušné).

Foam.jpg
Foam.jpg (74.8 ) Zobrazeno 4664 krát
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků