NEDOPORUCENE NAPAJECI ZDROJE

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 8. 2014 18:55

Ono k temto odhadum je nutno pristupovat velice skepticky. Pokud FIRMAM v kanclstrojich umre 10ks za rok, i z nekolika stovek, porad se bavime o 50W spotrebe. Pokud i pri takove "vytizeni" EC umi umrit, netreba to dale komentovat. :roll:

Tim, ze jako firma nekdo nabizi takovy odpad, bych se rozhodne po forech nechlubil.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 8. 2014 19:36

KineCZek píše:Tim, ze jako firma nekdo nabizi takovy odpad, bych se rozhodne po forech nechlubil.

njn, nějak se vydělávat musí. Mrtvý počítač po záruce, dobrý počítač pro prodejce.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 8. 2014 20:19

Mozna jsem divny, ale delam to jinak. A lide se vraceji - paradoxne prave kvuli tomu pristupu, vstricnosti, dobrym radam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 8. 2014 20:28

no jo, ale tím výběrová řízení pro státní instituce nevyhraješ. To se plus mínus splní požadované parametry, dosype nejlevnějším drekem, a protože to do další 4 letky nevydrží, tak se opět vypíše výběrko. Máš tak větší šanci opět prodat :D

btw - já raději nefunguji jako nákupčí/prodejce ... raději to objednám s nimi na jejich jméno a pak si nechám zaplatit(či se nechám odměnit jinak) za služby. A také raději preferuji cestu osobního přístupu, vstřícnosti a snad i dobrých rad.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 26. 8. 2014 20:38

Domníval jsem se, že vedeme nějakou apolitickou debatu na téma zdroje, nevěděl jsem že vás tím tak popudím. :-)
Jinak v těch cca. 10 zdrojích EC ročně jsou i pozáruční opravy třeba 7 let starých 300W zdrojů, i to se těm firmám chce nosit a zkusit opravit. Netřeba to nazývat "odpadem" na základě své třeba neznalosti. Jen jsem chtěl přispět svým názorem.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Junior

Odeslat příspěvekod MiK 26. 8. 2014 21:03

K mému překvapení jsem teď stáhl z každodenního používání stále funkční počítače s Celerony 1,7GHz a Durony 1,2GHz s EC 300W - EC 350W. Kolik můžou mít - 12 let?
MiK
Junior



Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 8. 2014 17:58

No a já ho mám taky, od roku 2006, Eurocase 350. Ono chce totiž dát trošku věci do souvislosti, dnes pořídíte kvalitní zdroj pod tisícovku. Jenže byla doba, kdy koupit si zvlášť skříň a slušný zdroj (tehdy Fortron) stálo 3 500. Vím, že skříně BEZ zdroje byly dost drahé (začínaly na 1 500 korunách) a takový Fortron stál tuším 2 000. Tak se nedivme, že jsem sáhl po skříni Eurocase i se zdrojem za 1 500,-. Už tak mě celá sestava tehdy stála 30 klacků a přes už jsem jít nechtěl.

Tím Eurocase neobhajuji a je hloupost jít do rizikových výrobců. Dnes je daleko širší výběr kvalitních značek, ceny dostupnější než kdykoliv předtím, ale dříve to tak nebylo. Dřív byly prostě výše nebezpečné značky a pak drahé zdroje.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rime 26. 10. 2014 09:52

Podle mě to nebude s těmi nekvalitními zdroji tak horký. Mám tady Fortron FSP650-80GLN, datum zakoupeni 8.7.2008. Ten zdroj se začal v obchodech prodávat někdy na konci roku 2007, takže zhruba ve stejné době jako zde nedoporučovaný BlueStorm 2. Šlape mě v herním PC už přes 6 let bez jedinýho problému, akorát měním ventilátory. Nevyměnil bych ho ani za Seasonic za 3k, protože svoji kvalitu dokazál v praxi narozdíl od nových pískajících krabic. Osobně bych chtěl vidět někoho komu nějakej takovej zdroj shořel.
rime
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 10. 2014 10:02

To máš jako říct já mám Passat a proto je Felicia super auto a chtěl bych vidět někoho, komu takové auto (bez udání, které z nich) nevyhovuje.

Tzn. informační hodnota takového příspěvku je: "pochvalte mi to, jak dobře jsem koupil".

BTW např na diit.cz vyšel zrovna minulý týden článek, jak, jak často a proč zmiňované zdroje chcípou. To kdyby kohokoliv ovládla nezkrotná touha získat namísto v předchozím příspěvku prezentovaných vyčpělých hospodských blábolů pro změnu třeba fakta.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rime 26. 10. 2014 10:24

Sorry, nepochopil jsem to. Uvedenej zdroj se prodaval ještě v roce 2012(jenom předpoklad), a v tu dobu už byl Fortron dávno pohřbenej. Podle mě se tenhle model moc neprodával. Nebyl vůbec cool, nebyl nastříkanej žádnou barvou, což je velká chyba, měl hnusnou a dlouhou kabeláž, ani nebyl nijak levný. Trh chtěl něco jinýho a tak svýho času všichni kupovaly Bluestormy s nižšíma watama a pak se nestacili divit, další nový krasný barevný modely Fortronu už to měli težký, vypadali cool což bylo v pořádku, ale už měli špatnou pověst. Na škaredej fortron 650 si nikdo ani nevzpoměl :-). Papirove hodnoty a zobecnena doporučení nemaji s fakty nic spolecny. Fakt je jedinej, tenhle typ zdroje dokaze slapat neustale mnoho let bez chyby a prodaval se jeste po roce 2010.
rime
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 10. 2014 13:59

Tenhle zdroj mi u třech zákazníků umřel v různých intervalech zpravidla do tří let a to moc velká paráda fakt není, nepočítám-li, že u jednoho z těchto případů umřel tak suprově, že s sebou vzal do pekel i zbytek sestavy.

Takže jo, klidně si ten zdroj dál používej. Ono u Fortronu je to tak trochu jako sázka do loterie - měl jsi prostě štěstí na kus. Víc bych v tom nehledal.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.koudy 5. 2. 2015 21:48

Poprosil bych o přidání zdroje Approx! poslední dobou ho často vidím v aukro sestavách a po tom co kamarádovi shořel během 20 minut z něj mám hodně špatné pocity (rád bych přidal foto, alel už cestuje zpět k prodejci celá sestava).

Možná to byl špatný kus, tak v tom případě bych poprosil o vyvedení z omylu po jednom šíleném setkání.
k.koudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 5. 2. 2015 21:56

http://approx.es/Communications/Fuentes ... aci%C3%B3n

Prostě další z dlouhé řady pěkně zabalených brandovaných čínských odpadních vnitřností (cena je jasným vodítkem).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků