Snížení hlučnosti PC

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 10. 2016 09:04

No a máš to dobře nastavený ?

configure -> advanced -> chip
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rossi84 22. 10. 2016 13:16

já doufám, že ano. V podstatě jsem dal jen software controlled
Kód: Vybrat vše
https://ctrlv.cz/YyZg

PWM1 je CPU, PWM 2 mám case IN a PWM 3 je case OUT.
Definice mám v advanced/fan control.
Rossi84
Junior

Odeslat příspěvekod Rossi84 25. 10. 2016 06:35

ahoj,
mám to správně? Pokud ano tak to bude deskou, ne?
Děkuji
Rossi84
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 10. 2016 07:39

Zkus manual :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 25. 10. 2016 07:45

Máš v BIOSu správně nastavenu DC / PWM regulaci v závislosti na typu zapojenýho ventilátoru v jednotlivejch konektorech ?

Jinak v tom Speedfanu mám já nastaveno manual - tam kde ty máš SW controlled. Mrkni na nějakej videonávod pro Speedfan zkontroluj, jestli jsi na něco nezapomněl nebo nenastavil blbě ještě něco.

Mimochodem, pokud na GK necháš originál chladič, tak se stejně nevyhneš nějakýmu trochu většímu hluku v zátěži - což nevadí, pokud to nastává jen u her, protože ty GK i při nízký hlasitosti přehluší. Chci říct to, že ty Noctua ventilátory a odhlučněná skříň byla možná tak trochu zbytečná investice v tomhle případě.
motley
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 25. 10. 2016 13:30

Kup NZXT Grid+ a mas po problemu. Aplikace je mnohem jednodussi nez SpeedFan. Vetraky roztoci uz pri 20%, takze imo reguluje napeti lepe nez SpeedFan, ktery mi stejne fany roztocil az pri 40%. Navic v nem muzes nastavit i vlastni krivku pro gpu, takze vsechno jednoduse, prehledne v jedne apce.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 10. 2016 13:59

Otázkou je jestli za to může SpeedFan a nebo špatná deska :P
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 25. 10. 2016 14:01

Ať už tak či tak, Grid+ vyřeší oboje ;-)
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasar 25. 10. 2016 14:22

Rozhodně se počin nemohl jmenovat hůře, na okamžik jsem se zasekl a říkal si, jak asi výpočet potřebných otáček předávají scriptem do CUMTU (Centrální Uživatelský Mozek Tam Unich), který rozhodne, do kterých dostupných uzlů bude celá úloha poslána, zpracována a vracena nebožákovi zpět. Asi jako řízení dynamického clusteru pomocí SGE. Potom mi došlo, že se jedná o výplod marketingového oddělení, kteří nemohli vymyslet hloupější název. S pojení, propojení a magie musí zapůsobit na každého.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 10. 2016 17:02

Rozumný člověk si vybere dobrou desku, nastaví speedfan a víc neřeší.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 25. 10. 2016 17:22

Rozumny clovek hleda nejjednodussi a uzivatelsky nejprijemnejsi reseni.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 10. 2016 17:39

A tím je dokoupení nějakýho bazmeku? :tleskani

Tak na nových deskách stačí rozumně zvolit počet ventilátorů a nastavit v UEFI Silent...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 25. 10. 2016 18:09

A proc ne, kdyz je to primo k tomu ucelu vyrobeny? Navic jak uz sem psal, vse v jednom...
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 25. 10. 2016 21:39

Nastavit speedfan je otázka chvilky, příjde mi to i jednodušší než se otravovat s tímto... Samozřejmě pokud deska SF nepodporuje a výměna není možná, tak je určitě dobře, že taková možnost existuje.

Pokud jde o ten rozdíl v minimálních dosažitelnejch otáčkách, tak bych hledal problém spíš v nastavení BIOSu jak jsem naznačil ↑↑.
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Rossi84 26. 10. 2016 08:58

Ona regulace nějak jde, ale nevím proč to neukazuje otáčky ve SF a nejde od min otáček. Musím poslouchat a sledovat teploty při nastavení.
Otáčky to neukazuje od doby co mám vent propojený pomocí arctic PST kabelu.
V biosu můžu volit jen MANUAL (nastavuje se PWM /1°C), Silent, normal, full speed.

Děkuji za nabídku, ale NZXT grid nechci. A bedny a noctua vůbec nelituji. GK jede na pasiv většinu času tak mě taky netrápí.
Rossi84
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků