EVGA GTX 1060 + Accelero mono plus

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sprout 7. 9. 2016 21:57

Objednal jsem si viewtopic.php?f=932&t=1254149&start=15 a jelikož se řídím heslem, že radši být za kreténa teď, než šetřit dalších 8K, tak se radši zeptám :-D

http://imgur.com/a/1sHty

Dole je vyfocena nahá, odstrojená grafika, nahoře "můj návrh" aka osaď všechno všude, snad se nic nestane :-))
na spodní 2 bloky se ani v nejvyšší poloze nevejdou heatsinky, proto jsem je "posunul". Bylo by je lepší vyhodit? Co všechno by bylo lepší vyhodit/nalepit? :hm
sprout
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 9. 2016 22:37

Tohle nemůže dopadnout dobře...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 9. 2016 04:44

Bez znalosti problematiky bych se do toho nepouštěl... Ono jde všechno, ale chce to trošku zdravého rozumu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 8. 9. 2016 04:57

Já jsem něco podobného řešil kdysi dávno, taky accelero chladič na grafiku. A co jsem tehdy hledal informace (to jsi asi neudělal viď), tak jsem zjistil že se ten heatsink taky nevejde a překáží heatpipe. Ale současně s tím jsem našel i doporučení že je nejlepší heatsink trochu ohnout a nebo upilovat a už se tam heatpipe vejde.
Takže bych ti asi doporučil to samé. Heatsink vrátit na celý chip a pak ho zkusit nějak upravit aby nepřekážel a ta heatpipe se tam vešla.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Adam Vágner 8. 9. 2016 06:29

Proboha, jaký tohle má smysl. To už je fakt lepší koupit GTX 1060 s pořádným chladičem. Ty karty mají nízkou spotřebu a můžou být prakticky neslyšné už od výrobce.
Za to, co stojí ta karta a ten chladič, se dá pomalu koupit GTX 1060 Gaming, a řekl bych, že to bude i tišší.
Adam Vágner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 9. 2016 07:13

Nargon má bludišťáka. Podle mě to je přesně jak píše.

Pak to může vypadat takhle ->

Obrázek

Adam: Ne. Žádný chladíč z továrny není tak tichý jako AC Accelero S3/ Mono (+) / extreme (nebo alternativy). Na který dáš AC F9/12 silent nebo NF-A9 nebo NF-B9 redux.

Nehledě na životnost a možnosti přetaktování. Ty pasivky na paměti se nedávají jen tak pro radost.

Takže asi tak....
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 9. 2016 08:51

Jirko nenacita se mi obrszek...


Ta EVGA karta je pro upravu na Acelero docela nevhodna, proti obyc Zotacum ma i osizenou kaskadu. Zlaty Zotac, ten je i levnejsi a navic ma chlazeni kaskady vyresene od vyroby.

Nekde bych mel mit i fotky, urcite na mem Google Plus => viz tlacitko WEB u meho avataru.


//edit: Jeste bych doplnil, ze ZADNA produkcni 1060 neni ani na dostrel tichosti Accelero Mono s F12 Silent.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 9. 2016 08:57

Obrázek

Reup na jinej server... imgur nefakčí, vada není u Vás.

Je to upravenej pasiv, né úplně hotovej, ale v průběhu úpravy pro MSi 1070 Armor OS 6G + ACEX IV
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 9. 2016 08:59

Jo, tyhle upravy delavam taky. :)) Obcas je to holt nutnost. Presne jak rikas, bez zkusenosti bych se do toho nepoustel.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 8. 9. 2016 09:00

Python.p: MSI GTX 1060 Gaming X slyset neni. Maximalne tak pri uchu na karte.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 9. 2016 09:01

Bespi_: Noctua na 250RPM není slyšet. Tolerovatelná je na 500RPM.

MSi GTX 1060 GamingX je slyšet. Není slyšet když je v idle a fany stojí :)

Kin: Ale tak zas na druhou stranu ty zkušenosti musí někde nabrat... ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 9. 2016 09:04

Ono jde spise o to, ze tihle "neňoslyšové" mivaji kompl v Eurocasu, v lepsim pripade s Fortronem, WD Black na OS a stock fany na 12V natvrdo. Pak ta karta slyset ani nemuze byt, ten zbytek PC ji prerve.


Zkusenosti nabrat musi, to je fakt. Na druhou stranu, nac vynalezat kolo, staci se zeptat na foru. BTW na te karte ma hlavne chlazenim neosazene mosfety.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 8. 9. 2016 09:44

Jasne Eurocase, Fortron, stock fany ... .

Fractal Design Define R5, Seasonic X560, Noctua NH-D15, vsechny fany pouze Noctua. Deska i defaultu je sama reguluje na nejakych 350RPM a udrzi to tak i v zatezi pri beznych teplotach. Pri teplote nad 30 stupnu v mistnosti se to uz pochopitelne zvedne, ale porad tiche.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod sprout 8. 9. 2016 15:10

Proto jsem na foru a ptám se co a jak, i když ze sebe dělám debila :) Prostě jsem to chtěl zkusit...

Asi jsem to blbě napsal, problémem nejsou heatpipe, ale úchyt samotnýho accelera, který překrývá paměti. To mám vyříznout kus toho rámečku?

http://imgur.com/a/2xlv7

k výběru karty.. proto jsem se při výběru ptal, jestli je to jedno, zda vzít zotac, či evga, když to bylo jedno, tak jsem vzal tu levnější :)
sprout
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 9. 2016 15:23

Já bych řezel do držáku. Přeci jen ten pasiv je potřeba. Čím větší plocha tím líp.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků