2600k 4500mhz Fera 2 teploty - problém

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod czudik23 28. 10. 2016 16:47

zdravím mám tenhle cpu s chladičem fera 2 a při occt zátěži není vyjímkou tohle --- bez zátěže C1-31stupnů C2-27stupňů, C3-34stupňů a core 4 34stupňů. v zátěži je mezi nejchladnějším jádrem a nejvíce topícím i 8stupňů rozdíl jádra vlevo jsou cca stejně chladné a jádra vpravo totéž. utahováno 2x tu feru... je to normální nebo jsem něco pokašlal??? test mám teď na 4500mhz 1.36v a 67stupňů vs 76 není moc normální ne? dík za radu...jaká je vlastně bezpečna hodnota stupňů pro jádra? TJmax na mysli nemám. dík
Naposledy upravil czudik23 dne 28. 10. 2016 20:46, celkově upraveno 1
czudik23
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 10. 2016 17:35

Zcela normální.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 28. 10. 2016 17:51

Je to normalni.
Kazdopadne 76C na CPU mi osobne prijde hodne. Tim spis u Sandy Bridge. Zkus pouzit nejakou lepsi pastu nebo nejlepe CLP.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czudik23 28. 10. 2016 18:19

tak těch 70-77-78-79 stupnů mám jako maxima která v real temp se ukazují.standartně je to v programu OCCT samozřejmě a jede to cca 25 minut.. tyhle teploty na feru jsou asi v normě.... ale je to bezpečné??? měl jsem AMD a ted jsem přesedlal na intel no tak o tom moc nevím, a na netu se v diskusích rozcházejí názory a zde vždy dobře radíte... (pasta mx4)
czudik23
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 10. 2016 18:32

O 10°C méně by tomu slušelo víc :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czudik23 28. 10. 2016 18:34

to je fera 2 tak slabá nebo mám někde error??? všichni že 4.5ghz to dá vpohodě ted mi to jede cca na 1.34v až 1.36v a teploty tyhle.... 8-S skříň nanoxia deep silence 3- 2x intake nanoxia fan a 1x outtake nanoxia fan regulace na panelu skříně daná na max u ventilátorů. a feru no která se točí na cca 1400ot min při testu.
Naposledy upravil czudik23 dne 28. 10. 2016 18:58, celkově upraveno 1
czudik23
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 10. 2016 18:53

A jsme doma....

Malý tok vzduchu, hajdalácká regulace a MX-4 je docela dobrá, ale to napětí už teda rozhodně chce něco většího jak feru.

Vidíš to, každej říká že to dá 4,5GHz, bez ohledu na to aby ten kousek měli v ruce. Ano dají, ale není důležitá frekvence, důležitější je dle mého právě ono prokleté napětí. Některé jsou schopné jet při 1,35V až k 5GHz.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czudik23 28. 10. 2016 18:58

tak nanoxie mam vepředu 2x a vzadu jednu a jedou na plnou palbu..... je to jinak revize čipu D2. a těch 1.344v až 1.360 co cpuz ukazuje je na tuto frekvenci prostě potřeba.... zdroj mám RM650x, grafiku podvoltovanou RX470 msi
czudik23
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 28. 10. 2016 19:43

Viděl bych tam 2-3 problémy.

1. špatná air flow - vůbec to není o tom mít je "na plnou palbu" a sám jsem se o tom mnohokrát přesvědčil. Jde o to, vytvořit ve skříni systém proudění vzduchu tak, aby se ti tam nehromadil...tzn. pokud máš 2 intake, měl bys mít ideálně 2x outtake. Pokud bys osadil ve skříni všechny top i zadní větrák jako out (předek in), tak jedině dobře. Zreguluj to tak, aby točily fany stejný otáčky (za předpokladu že máš stejný fany a to i rozměrově).
2. To, že "každej říká, že dá" ne vždy to odpovídá skutečnosti. ;-) Ne, opravdu "každej" nedá. Jak píše Python, zaměř se na napětí.

3. Fera2 není žádnej zázrak, pokud si chceš hrát s taktováním, chce to pořádný chlazení a to jak ve smyslu samotného CPU chladiče, tak i už jednou zmiňovaný airflow.
Ještě jednou doporučuju CLP - https://goo.gl/Ni52yV pokles teplot je zaručen. MX-4 de dobrá pasta, ale žádnej zázrak to není...
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czudik23 28. 10. 2016 20:41

zatím ještě horní ventilátory nemám. Jsem myslel že napětí cca 1.36v CM 212+ nebo fera 2 uchladí v occt no... na netu se toho dá dočíst....a ted babo rad že. proto jsem hledal chybu u sebe v přítlaku chladiče, ale když to říkáte.... jsem z toho fakt zmatený, prostě by mě zajímalo jestli je chyba u mně, nebo standartně se to takhle chová a fera to už nemá šanci chladit no. 8-S

napadlo mě jeden intake odmontovat a dát ho nahoru jako outtake... podtlak způsobí že je to lepší řešení, a tudíž nehrozí kumulace tepla ve skříni ne?

edit: upravil jsem název tématu
czudik23
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 28. 10. 2016 20:54

Můžeš to zkusit, ale jako nějaký zásadní řešení bych to neviděl...
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 10. 2016 21:10

Kdo a kde ti to říkal? Že to uchladí?

A to jsi tomu nenapalil AVX, to by pak byla teplota ještě větší. Obdoba Prime95 a small tffs nebo jak to je.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2016 08:18

occt avx dávno má ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czudik23 29. 10. 2016 09:06

dal jsem na radu znalců a snížil napětí i takty, takty mám teď ,,jen,, 4.3ghz s napětím 1.272-1.280v (cpuz) a 15 min zatím jedu v occt s maximem 68stupňů. snad je to pro feru normální hodnota uchlazení.

edit :27min max 69stupňů. crash 36min. napětí zvednuto na 1.280-1.288v snad to bude stabilní. chci nej poměr frekvence a uchlazení.
Naposledy upravil czudik23 dne 29. 10. 2016 09:28, celkově upraveno 2
czudik23
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2016 09:16

Ten procesor by zvládl i tu vyšší teploty v pohodě.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků