Zapojení ventilátorů pro Fractal Define R4

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 11. 2017 17:58

Na GPU to dej stavocíma páskama.

Pokud tam máš disk, a nejsi schopný noctuu regulovat podle zátěžem je podle mého na nic.

ACF14 Silent do skříně, AC F12 Silent na GPU a jednu na CPU.

Pasivně ne, radši AC F12 Silent na 5V ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 6. 11. 2017 19:41

Tak ze skříně ten koš na disky jsem oddělal až dolů, dolů na dno si chci dát disk 3,5 do himura na gumové packy, a na něho ssd.

Ještě nerozumím tomu, jaký ventiilátor na CPU. Mám koupit 3pin F12 silent a zapojit všechny ventilátory skříně na ten regulátor? Nebo na CPU zvlášť, ale pak nevím, který ventilátor, protože ve verzi s PWM se f12 silent nedělá.

Pasivní myšlenka se mi také líbí, ale radši bych to zkusil na 5V, to snad budu slyšet jen ten disk.
Naposledy upravil iguka dne 6. 11. 2017 20:51, celkově upraveno 1
iguka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 6. 11. 2017 20:31

Articy pokud nepobezi na 100% jsou tiché. CPU zvlášť a zregulovat v BIOSU
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 6. 11. 2017 20:58

iguka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 11. 2017 21:13

Je otázka jestli ta i5s potřebuje regulovat. S tak nízkým vyzářeným teplem a velkým chladičem.

Optimálně bych zjistil jestli ještě umí ta deska regulovat aspoň DMI na CPU.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 6. 11. 2017 21:26

NO, nevím co to přesně DMI na CPU, ale podle této specifikace umí https://www.asus.com/Motherboards/P8B75 ... fications/
iguka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 11. 2017 21:29

Zkus to :) Vem ventilátor ze skříně, tam jsou 3 piny. Dej si to na te konektor a zkus :)

Na tu desku, respektive jeden konektor můžeš dát až 9 těch AC F14 silent. Pokud by to šlo, mohl by jsi regulovat podle CPU. GPU vydrží s ofukem na 5V ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 6. 11. 2017 21:47

No abych se přiznal, tak jsem teda natvrdlej a vůbec nevím, jak to myslíš. CHápu to dobře, že mám zkusit všechny 3pinové ventilátory připojit na 4pin pro CPU?
iguka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 11. 2017 21:55

Zkusit jeden jestli se bude regulovat a pokud ano, pak tam můžeš napojit všechny :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 6. 11. 2017 22:07

Tak teoreticky by to mělo jít, protože teď mám na desce na 4pinu pro CPU napojeny ve vláčku tři ventilátory, teď už si s tím moc nehraju, ale dříve mi to krásně šlo utilitkou fanxpert2.

Ale ventilátory F14 Silent nemají konektory pro připojení do vláčku nebo to jde dokoupit?

Když bych to teda tak připojil dohromady, tak ten 4pin vydrží tolik ventilátorů ? Bude vadit, když budou dohromady F14 a F12?
iguka
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků