Ztišení grafiky

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Blemcc 6. 12. 2016 17:20

Zdravíčko,
koupil jsem si v září od známého referenční gtx 980 a je velice hlučná.
Koukal jsem po AC Accelero Xtreme IV, ale našel jsem, že to má problémy s chlazením vrm a pamětí.

Skříň: Define Mini
MB: MSI B150M MORTAR
Chladič: SilentiumPC Spartan 3 LT


AC twin turbo III i xtreme IV mají ten divnej backplate na chlazení vrm...
pak sem přemejšlel že za +- 3k by se dal koupit uzavřenej vodník + kraken g10

Nejlépe aby se chlazení dalo použít po případném upgradu grafiky.

Krajním řešením by byla koupě gtx 1060/1070 s lepšim chladičem v základu pokud by se mi 980 podařilo prodat.

Děkují za radu
Blemcc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 12. 2016 18:04

Ono všechno jde když se chce...

Rovnou říkám že AiO jsou vyhozené peníze.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 12. 2016 19:26

Voda ma smysl pouze jako custom okruh. Blok pro grafiku je odlisny pro kazdy typ => az koupis jinou kartu, musis koupit zase jiny blok.


Zaroven jedine, v cem ma Accelero problem, je ne_uplne_jednoducha montaz. Chce to nemit obe ruce leve a clvoeku bez zkusenosti bych NEDOPORUCOVAL se do toho poustet. Ale kazdeho vec...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blemcc 6. 12. 2016 21:35

Tak co jsem koukal na youtube tak to vypadá dost jednoduše, já jen aby nebyl problém s malou skříní.

Ale objednám si to accelero.

Děkuji pánové
Blemcc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 3. 2. 2019 06:14

Řeším podobný problém. Získal jsem GTX 1080 od Manli (referenční verze) a chci si tam dát AC Accelero Xtreme IV

Montáž tohoto chladiče jsem zatím nedělal, ale po prohlédnutí nějakých videí mám dotaz a prosím o rady.

Po montáži jsou paměti a vrm chlazeny ze zadní strany backplatem a zepředu jen vzduchem. Dáváte na ně zepředu nějaké minipasivy které se vejdou pod chladič?
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 2. 2019 10:00

Ano a ano.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 2. 2019 11:03

100% ano. Na nektere karty si je dokonce sam prirezavam na miru. Hodne zalezi o jak vykonnou kartu jde a jak je navrzeny plosny spoj. Reference chladit VRM potrebuje i zepredu, jinak zemre v kouri. Coz nechces.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 2. 2019 12:42

Paměti nejsou životně důležité, ale VRM 100% ano.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 3. 2. 2019 13:29

Díky za know-how :-)

Dám si 2 dny s ref. Chladičem a podle míry protržených bubínků se na to vrhnu.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 2. 2019 14:04

To bych asi ani neriskoval. Ve srovnani s ACX IV je to uplne jiny zivocisny druh, a to i kdybys to ACX IV nechal s puvodnimi ventilatory. Ja osobne bych je shodil a na jejich misto dal 3x NF-A9 PWM. Potom o grafice nebudes vedet (krom civek, s nimiz ale ani ACX IV nic nenadela).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 4. 2. 2019 05:35

Je použitelná tato sada? Nemáte ji otestovanou? Nebo které pasivy doporučujete?
https://www.tsbohemia.cz/arctic-vr-heat ... TwQAvD_BwE
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 2. 2019 10:49

Prave kombinace techto VR sad pouzivame.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 12. 2. 2019 12:59

Tak po pár dnech jsem opravdu koupil Accelero, protože v referenci to byl neskutečnej vrtulník.
Přes pár problémů se mi myslím accelero podařilo namontovat již slušně (nedoporučuji to nikomu kdo v tom nemá praxi... ani já už bych to nedělal a buď bych pořídil rovnou tichou kartu a nebo poprosil zde někoho a domluvil se na placené službě)
Nechal jsem origo větráky, nastavil křivku FANům v afterburneru a přetaktovaná karta GTX1080 má v zátěži do 50 stupňů a pro mě je neslyšná.

Nicméně mi zůstal poslední problém a a to nemožnost zapojit USB 3 na čelní panel, protože kabel je mohutný a koliduje s backplatem Accelera. Nemáte nějaký tip jak na to? Nějaký zalomený prodlužovák nebo něco podobného? Deska MSI B150 PC Mate.

Díky
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 2. 2019 13:23

Nekde na aliexpress jsem 90°konektory s kratickou plochou prodluzkou kdysi kupoval.


O te montazi to vsem furt rikam ... a jedine ceho jsem se vcera dockal byl nevdek, ze jsem sobec kdyz nechci "sharovat sve knowhow" ... doslovne. Pritom montaz Accelera fakt je nejlepsi sance jak znicit kartu, resp. jak sam potvrzujes, neni to zadna sranda.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 12. 2. 2019 13:58

Díky, konektor jsem našel
https://www.aliexpress.com/item/USB-3-0 ... st=ae803_4
Tak jen počkat až dojde.

Jinak ta montáž... Kdybych neřešil pasivy na VRM a RAM, tak je to celkem vpohodě. Ale nevím jak dobře se komponenty ochladí jen zadním backplatem. Je zajímavé, že to Arctic tak píše v manuálu a neřeší.

Nicméně hlavně VRM... Když neexistuje sada přímo pro danou kartu jsou pasivy oříšek. Různě jsem je zařezával, upravoval...
A myslím si že dělat více karet tak najdu jednodušší a ve výsledku kvalitnější řešení... A to vy už dávno máte.
Naposledy upravil Chipoun dne 12. 2. 2019 15:31, celkově upraveno 1
Chipoun
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků