Odhlučnění PC

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod motley 17. 1. 2017 15:52

bravetos píše:Díky za radu. U tě graf. karty bych ty větráky nerad reguloval. Přijde mi, že i bez regulace těch větráku karta celkem hřeje ( víc než procesor ), nechci ji zabít. Je to o strachu..

Ja si myslim, kdyz tam nastavis minimalni otacky pro nizkou zatez tak to bude ok. Vubec, timhle bych proste zacal - nastav otacky vsech ventilatoru pres speedfan a afterburner, odpoj ten HDD a pak se uvidi co pripadne dal.

Zdroj co mas by mel byt semi pasivni, tak s tim by se nic delat nemuselo.

Nic zatim nekupuj.
Naposledy upravil motley dne 17. 1. 2017 15:53, celkově upraveno 1
motley
Junior

Odeslat příspěvekod worrapS 17. 1. 2017 15:53

A příští týden tady bude dotaz: "Prosím nastavte mi SpeedFan vůbec se v tom nevyznám !!!" :D
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 17. 1. 2017 15:57

[quote="worrapS"]Polda: Až na to, že základní desky CPU nethrottlují. Pouze obsahují nastavení, podle kterých se CPU throttluje sám. Ještě to umí operační systémy, ale základovky obecně ne.
/quote]

CPU vypíná počítač?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 1. 2017 16:10

Deska CPU samozrejme throttlovat muze, typicky pokud se treba prehriva napajeci kaskada. Jinak teplota kritickeho vypnuti se nastavuje v BIOSu - tzn vypne to deska tak jak tak.

- - -

Osm kusu ... ja bych tam dal 6ks, to staci bohate jako casefany.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bravetos 17. 1. 2017 16:32

worrapS píše:A příští týden tady bude dotaz: "Prosím nastavte mi SpeedFan vůbec se v tom nevyznám !!!" :D

Furt jenom bla bla kecy, ego up.
motley píše:
bravetos píše:Díky za radu. U tě graf. karty bych ty větráky nerad reguloval. Přijde mi, že i bez regulace těch větráku karta celkem hřeje ( víc než procesor ), nechci ji zabít. Je to o strachu..

Ja si myslim, kdyz tam nastavis minimalni otacky pro nizkou zatez tak to bude ok. Vubec, timhle bych proste zacal - nastav otacky vsech ventilatoru pres speedfan a afterburner, odpoj ten HDD a pak se uvidi co pripadne dal.

Zdroj co mas by mel byt semi pasivni, tak s tim by se nic delat nemuselo.

Nic zatim nekupuj.


Trochu jsem si s tím pohrál v tom speedfanu, všechno je ok. Nízká zátěž = Nic neslyším a teploty ok. Vysoká zátěž = kocour se přišel podívat co to hučí. Nízká zátěž tedy vyřešena.
Jen Graf. karta se mi vůbec nezdá. Nízká zátěž stálých 63°C. Vysoká zátěž až 85°C! Výrobce udává kritickou hranici 91°C. S větrákama na graf. kartě jsem si nehrál.

-- 17. 1. 2017 18:07 --

Ještě dotaz, doporučíte mi nějaké redukce na ty Noctuy, které kupuji? Na desce je 5 4/3 pinových napájení. Potřebuji tedy 3 rozdvojky.
Našel jsem toto https://www.czc.cz/akasa-ak-fy320/54040/produkt
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod bravetos 17. 1. 2017 18:27

Ok, tak rozdvojky taky vyřešený. Po nainstalování větráků dám vědět jak to funguje odladěné od laika, jako jsem já.
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod motley 17. 1. 2017 19:23

Jestli necháš na grafice originál chladič tak je nesmysl kupovat 8x Noctuu. Dal bych jednu dopředu, jednu dozadu a to by mělo stačit, aspoň se nebudeš muset otravovat se splitterama.

Ještě sem dej screeny jak máš nastavený křivky ve speedfanu a afterburneru.

Já to mám třeba takhle:

Obrázek Obrázek
motley
Junior


Odeslat příspěvekod Python.p 17. 1. 2017 22:18

Osobně používám http://www.softcom.cz/eshop/napajeci-y- ... 59902.html

jsou i o něco levnější.

Škoda, že už máš objednáno, mám tu plonk NF-P12 PWM :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 17. 1. 2017 23:10

KineCZek píše:Deska CPU samozrejme throttlovat muze, typicky pokud se treba prehriva napajeci kaskada. Jinak teplota kritickeho vypnuti se nastavuje v BIOSu - tzn vypne to deska tak jak tak.

- - -

Osm kusu ... ja bych tam dal 6ks, to staci bohate jako casefany.


Mohl by dát jeden dolů vedle zdroje aby víc tlačil vzduch na GPU při vyšší zátěži.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bravetos 17. 1. 2017 23:57

Dvořák1 píše:Slovní spojení "jdu do odhlučnění sestavy" mohl napsat buď žák zvláštní školy s chabým myšlení a ten nepotřebuje počítač nebo někdo kdo si neváží svého mateřského jazyka. Na toto slovní spojení se my vždy vybaví slovní spojení "jdi do pr....".


Dvořáku, tohle je technické vlákno. Jestli nemáš nic jiného na srdci, rádi tě uvítaj na studentském undergroundu. Mateřského jazyka si vážím a nejsem žák zvláštní školy. Jen to mám u pr....
Hleď si svého.
Python.p píše:Osobně používám http://www.softcom.cz/eshop/napajeci-y- ... 59902.html

jsou i o něco levnější.

Škoda, že už máš objednáno, mám tu plonk NF-P12 PWM :)


Nemám ještě objednáno. Nechci to mít overkill, ale zase to chci mít "pořádně", když už. Čekám, co poradíte. Řídím se převážně podle Vás na fóru a zjišťuju informace ze všech různých stran a článků. Prozatím vím, že Noctua je opravdu kvalita, koukal jsem na testy a jsou opravdu tiché.
polda píše:
KineCZek píše:Deska CPU samozrejme throttlovat muze, typicky pokud se treba prehriva napajeci kaskada. Jinak teplota kritickeho vypnuti se nastavuje v BIOSu - tzn vypne to deska tak jak tak.

- - -

Osm kusu ... ja bych tam dal 6ks, to staci bohate jako casefany.


Mohl by dát jeden dolů vedle zdroje aby víc tlačil vzduch na GPU při vyšší zátěži.

¨
Napadlo mě koupit tedy nakonec jen 6. Jeden dolu vedle zdroje, jeden dozadu, 2 nahoru a 2 dopředu. Jako dávám na Vaše rady, věřím Vám a čekám na odpovědi.

KineCZek píše:Deska CPU samozrejme throttlovat muze, typicky pokud se treba prehriva napajeci kaskada. Jinak teplota kritickeho vypnuti se nastavuje v BIOSu - tzn vypne to deska tak jak tak.

- - -

Osm kusu ... ja bych tam dal 6ks, to staci bohate jako casefany.

Ještě mě napadá Kine, psal jsi, že u té grafiky nelze vyměnit chlazení za Accelero. Koukal jsem po netu a lidi to u 980ti mění. Jde přímo o tuto verzi GK, kde to nejde vyměnit?
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod vuLva 18. 1. 2017 00:04

Když ventilátory rozmístíš stejně jako v plně osazené R4/R5, tak to bohatě stačí. 8 kusů je už vyhazování peněz.

Já používám třeba Arctic PST Cable + 2x "Y" redukce. Ale Pythonovi vyjdou levněji.

Accelero nasadit lze, ale musí se dělat úpravy. Kin bude vědět víc ke konkrétní kartě.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 1. 2017 00:31

Ty KNACH6, konečně dovedlo k dokonalosti, předtím se musel stříhat drátek a občas to blblo, tohle je už normálně použitelné.

ACEX jde nasadit všude (téměř), ale je potřeba si s tím pohrát.

Ještě musím vyzkoušet kolik ventilátorů to ustojí
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 18. 1. 2017 10:48

Teď už jen poznámka' přední a spodní tlačí vzduch dovnitř, horní a zadní ven z case. Kdyby náhodou.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bravetos 18. 1. 2017 11:51

Moc dobrá poznámka ;-) Na to jsem do teď nepomyslel
bravetos
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků