Vytékající voda z kompletního uzavřeného setu

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod polda 20. 1. 2017 17:17

9cm je cvrček někam do mini PC nebo k HTPC, ty máš na vodnikovi taky větráky 9cm?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 20. 1. 2017 17:40

[quote="prof.j

Nevím asi to byla blbost, myslet si, že větrák bude tišší... hlavně aby to bylo dlouhodobě opravené a nebyl s tím po čase zas problém.

[/quote]
Kdyz praskla jedna, je pravdepodobne ze muze prasknout i druha. A riskovat ze ti vytece voda do PC a znici HW nebo pripadne ztratu dat, muze jen ....
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 21. 1. 2017 09:08

Proc by mela byt blbost myslet si, ze by vzduch mohl byt tissi, kdyz skutecne muze.
Ale stejne nevime, jakou sestavu mas, takze nema smysl resit.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod worrapS 21. 1. 2017 11:55

kromec: to že ti vyteče vodník ještě neznamená automatické zničení hw. Zhruba před deseti lety jsem měl vodníka na Pentium 4 a párkrát mi to vyteklo. Jednou jsem měl na dně skříně tak centimetr vody :D Ale nic se nepoškodilo.
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 21. 1. 2017 13:10

Je to tenhle model: Enermax ELC-LMR240-BS Liqmax II 240 a je to opravené. Akorát říkal, ale to není podstatné, že je třeba vyměnit i tu druhou. Já to v létě pak vyměním za nějaký vzduchový chlazení, které bude dostatečné.

Nevím co mně to napadlo, že jsem si mohl myslet, že menší Noctua to dlouhodobě uchladí. Jinak zajímavé je to, že i klasický větrák z balení dokáže uchladit přetaktovaný kus. Jinak jsem se snažil PC nezatěžovat.

Já jsem si spočítal (i když naivně) že má můj CPU 84TDP a k tomu jsem přidal 20% OC a to jsem si vynásobil a podle toho hledal větráky. Na stránkách výrobce jsem zjistil 460g. bez chladiče a to už by mohlo v klidu uchladit i ten i7 4770K je to DELID tak teploty nejsou tak vysoké. Hlavně jsem ho chtěl vzít kvůli záruce 6 let a hluk 13,1 dB což by bylo fajn a je to malé... žádná velká kr...

Jinak děkuju!
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod harrym 21. 1. 2017 14:37

Nikdy jsem nepochopil, k čemu je dobrej vodník, jehož součástí je i tak ventilátor, jen ne přímo na chladiči procesoru, ale o pár desítek cm dál.
Core i3-10100F 4.3Ghz/1020mV (undervolting - CPU Lite Load mode1 + offset -20mV); MSI B460M Pro; ADATA XPG Gammix D10 2x8GB; Zotac GTX 1050 Ti Mini; Kingston A2000 1TB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=30W, OCCT burn=151W
harrym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 21. 1. 2017 15:01

K mnoha věcem.
1) Kapacita chladiče je daleko za kapacitou i těch nejmohutnějších vzduchových chladičů
2) Radiátor může být nejen větší, ale nabídne k chlazení mnohem větší plochu

A to se bavíme o AIO. Dělané jdou ještě dál.

Ovšem co je obtížně pochopitelné, jsou AIO s cenou pod1500Kč. Ty totiž nemohou nabídnout lepší parametry než vzduchové protože mají spoustu součástí navíc.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod harrym 22. 1. 2017 15:05

Správnej vodník má být bez jakýhokoliv ventilátoru (totál pasiv), jen zkrátka s čerpadlem. Jinak pro mě osobně to pak ztrácí zcela kouzlo.
Core i3-10100F 4.3Ghz/1020mV (undervolting - CPU Lite Load mode1 + offset -20mV); MSI B460M Pro; ADATA XPG Gammix D10 2x8GB; Zotac GTX 1050 Ti Mini; Kingston A2000 1TB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=30W, OCCT burn=151W
harrym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 22. 1. 2017 22:03

Oprava se vyplatila. Rust 1440p 8 hodin v kuse a teploty okolo 45C takže spokojenost. OC 4.3GHz i7-4770k.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 30. 1. 2017 21:11

harrym píše:Správnej vodník má být bez jakýhokoliv ventilátoru (totál pasiv), jen zkrátka s čerpadlem. Jinak pro mě osobně to pak ztrácí zcela kouzlo.

To mi přijde jako blbost. Ale pravdou je, že boom tady těch dětskejch hraček je už trochu nezdravej. Některý systémy dobře, ale ta prdítka s malým pasivkem a jedním ventilátorem :-l

Holt to asi bude tadleta móda, jak teď koncepce skříní. Tudle jsem transplantoval do Azzy Taurus 5000B (pže nic lepšího není při ruce), a to je že Full Tower, no málem sem se pos*al. Kdybych to měl strkat do těch midi towerů co eště maj přinýtovanej dole dekl, takže tam člověk snad ani nemůže tu desku normálně strčit, ze všech stran zavřenej jak v kadiboudě, no to bych se ***** dovopravdy :lol:
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků