Fractal R5 nové ventilátory

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod netex 30. 1. 2017 20:32

Ahoj, mám ve skříni 2x original 140 mm ventilátory vepředu a jeden AF12 vzadu na výfuk. Zvažují, že pořídím nějaké tišší ventilátory. Díval jsem se po Corsair Air Series AF140 Quiet Edition, ale nevím jestli není lepší vzít nějaké Noctua nebo na výfuk nějakej silnější nebo něco na ten způsob.

Moje sestava:
CPU: Intel Xeon E3-1231v3
COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236
GPU: MSI GTX 1070 GAMING X 8GB
RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB 1600mhz
SSD: Crucial MX300 525GB
SSD: Samsung 850 EVO 120GB
HDD: Seagate Barracuda 1TB 2.5"
PSU: EVGA SuperNova 750W G2
MB: ASUS B85-PRO GAMER GAMING
CASE: Fractal Design Define R5

Teploty: IDLE: 35-42°C
GAMING: 60-65°C
RPM: CPU: 550+
FAN: 650 výfuk, nasávací na předním panelu 2 režim.
Mám nastavené otáčky tak, že "nic" neslyším beru to jako, že jsem zvládl LN, ale přesto chci nové větráky. Osazovat nahoru 2 a do bočnice rozhodně nechci.

Prosím tedy o radu jestli nějak odlišit výkonnostně nasávání/výfuk a jestli Corsair co jsem psal výše nebo Noctua.
netex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 1. 2017 22:08

AC F12/14 silent < NF-P14S redux < NF-A14...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netex 31. 1. 2017 12:30

netex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 1. 2017 12:35

Koupil bych 140/900 Redux, ***** a neresil. Gumicky mohou mit prinos u vibrujiciho ventilatoru, ale trochu paradoxne v baleni je ma treba nejvyssi rada Noctua, kterou jsem vibrovat jeste nevidel.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod F1looo 31. 1. 2017 15:29

Python.p píše:AC F12/14 silent < NF-P14S redux < NF-A14...


Je velký rozdíl mezi F14 a F14 silent? I když bych třeba F14 provozoval v nízkých otáčkách? :-)
F1looo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 1. 2017 15:39

Sice tedy nejsem Python, ale na druhou stranu jsem sepisoval ULN rozcestniky a kdysi stal u zrodu ULN kategorie sestav na Zive. Takze pokud nepohrdnes mou odpovedi, tak ... ano, je tam rozdil. A ano je velky.

F14 nikdy nedostanes na tak nizke otacky, jako F14 Silent. Ony fyzicky (v plastech) jsou ty ventilatory stejne, rozdil je jen v motoru. Silent jsou tissi. Pomalobeznejsi. Maximalni otacky ale stejne nevyuzijes, ani u Silent verze.

BTW vzdy je lepsi mit 6ks pomalych, nez 2ks rychlych ventilatoru. Jak co do efektivity chlazeni, tak do hlucnosti. A pokud Ti jde o efektivitu na konkretnich otackach, Redux ji ma vyssi pri zaroven nizsim hluku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod F1looo 31. 1. 2017 16:13

Děkuji za odpověď. Hlavně mi jde o efektivitu chlazení, mám GK amd od Sapphire, která má hlučnější chlazení, takže kartu slyším a zase mi tak o tichou sestavu nejde.

BTW, na jaké nejnižší otáčky bych dostal F14? Jinak teda myslíš, že např. na 1000 RPM bych ty ventilátory ani nevyužil? To by pak samozřejmě bylo lepší vzít ty silenty :-)
F1looo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 1. 2017 18:20

Určitě ty Silenty. Věř mi, vždyť to mám v rukách furt.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 2. 2017 10:35

Jasně že silenty, za svou cenu nemají konkurenci a to jsou tiché, výkonné a spolehlivé... jenom pozor mají 27mm a je potřeba buď pilovat a neb koupit delší šroubky.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod F1looo 1. 2. 2017 12:37

Delší šroubky? Teoreticky, když šroubuji ventilátor přímo na konstrukci skříně, tak by to nemuselo ničemu vadit, ne? Nebo se musí ventilátory přišroubovat skrze obě ty dírky na šroubky? :-)
F1looo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 2. 2017 12:41

Python ale mluvil o prednich pozicich. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 2. 2017 13:05

Tak, tak. Předpokládal jsem že je to snad jasný. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 1. 2. 2017 13:39

Mohu se zeptat na důvod výměny stávajících ventilátorů? Měl jsem ještě nedavno R4 a celkem 3 kousky od fractalu, tuším r2 ventilátory 140 mm. Na předním panelu byla regulace, kde jsem z 90% jel na 5V a PC bylo tiché. Case byla umístěna v počítačovém stole na míru (dřevotříska z každé strany skříně, vyjma čelní a zadní strany)
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod F1looo 1. 2. 2017 13:40

No ty jsem já myslel taky :-) viz.

https://www.techpowerup.com/reviews/Fractal_Design/Define_S/images/innerfront.jpg

Předpokládám, že u skříní může být montáž ventilátorů různá :-)
F1looo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 2. 2017 14:02

Fractaly jsou fakt dobré*, ale tak první 3 měsíce.


* dobré = za tři.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků