Fractal R5 nové ventilátory

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod F1looo 1. 2. 2017 14:15

Mě jde spíš jen o to, jestli jsem schopný stejným způsobem přišroubovat i ty silenty, uchytit je pouze skrze jednu tu dírku, aby šroub nemusel projít skrze obě dírky :-)
F1looo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Srandista 8. 2. 2017 18:03

Nechcem zakladat novu temu, ked bude hodne pribuzna tejto. Kazdopadne, kupil som si novu skrinu, Define C, a pokial by sa dalo, tak by som ju rad co najviac utisil. Momentalne mam ako intake a exhaust po jednej Noctue S12B FLX na oboch stranach, a na Mugen 4 mam vetrak z fabriky.

Vidim, ze co sa 14 cm vetrakov tyka, zhodli ste sa na AC F14 Silent. Super, mam o problem menej. Mam akurat otazku, ma nejaky zmysel davat dopredu 2x14 cm vertraky, ked budem mat vzadu len 1 exhaust?

A co sa exhaustu tyka. Tam mozem dat len 12 cm vetrak. Je na to vhodna niektora z tych S12B? Ak nie, aky iny vetrak kupit (AC F12 Silent?)?

A co vetrak na CPU chladic? Je to tiez 12 cm, mate nejake odporucanie?
Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | Intel Core i7-6700K + Scythe Mugen 4 | Patriot Viper 4 Series DDR4 16GB | MSI RX 470 4GB RAM | Intel 530 SSD 180GB + WD Black Mobile 1TB + WD Black 2TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define C
Moto Z Play, Nexus 7 32GB
Srandista
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 2. 2017 18:13

140mm do Define C nedas dozadu. FLX bych vynechal, prodal a koupil ULN.

Na procesor zalezi dle desky. Pokud je to HD3 DDR3, neporadim, protoze nevim, kolik a jak riditelnych okruhu ma. Gigabyte nejsou nyni desky pro ULN pocitace. Byvaly v tom dobre, ale to uz dva roky neplati.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Srandista 8. 2. 2017 18:18

Viem, ze dozadu ide len 12 cm, ved som to tak aj napisal :) Tie 14 cm Silenty by samozrejme sli dopredu.

Ohladom toho exhaustu, je tam lepsia ta A12 silent, alebo Noctua ULN?

Co sa toho CPU tyka, ide mi len o to vymenit 4 pinovy vetrak, co je momentakne na radiatore, za nejaky tichsi, ktory pojde samozrejme do CPU 4 pinu.
Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | Intel Core i7-6700K + Scythe Mugen 4 | Patriot Viper 4 Series DDR4 16GB | MSI RX 470 4GB RAM | Intel 530 SSD 180GB + WD Black Mobile 1TB + WD Black 2TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define C
Moto Z Play, Nexus 7 32GB
Srandista
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 2. 2017 18:19

Jde o nejhlučnější komponentu v PC, pak se teprve rozhodnout jestli AC nebo NF...

Ale když vidím plotnu a ke všemu 7.200RPM byť 2,5" jsem za AC :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rookie 10. 2. 2017 13:13

tak to HDD hadam pojde do Himura a spol.. ci nie?

alebo do masiny len SSD a klasicke HDD do nejakeho NASu a niekam zavriet a napojit sa gigabitom..

Kine: na kedy asi planujes update doporucenych sestav? stale tam vidim stare kosiky.. nenahanm.. len tak informacne..
rookie
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 2. 2017 13:15

Lepe do masiny pouze SSD a pak NA nekde, kde jej neuslysis.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 13. 6. 2017 21:21

Jdi raději rovnou do Noctuy, v otáčkách přecijen hlučí o dost míň než F14 Silent. Ale soudím jen podle své skříně (Fractal R4) a svých několika kusů zmíněných ventilátorů. A při podobným rozpočtu bych osobně raději volil 4x Noctua než 6x F14 S., ale to jen citem/odhadem, nikdy jsem to v reálným životě nesrovnával.
LammerOutsider
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarmilagorila 13. 6. 2017 22:56

Lammere trochu jsi zaspal,kemo.lol
jarmilagorila
Junior

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 14. 6. 2017 18:40

Ajo lol sry, jsem si nevšim :D Nějak jsem si neuvědomil, že některý subfóra se tady prakticky nehejbou :D
LammerOutsider
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků