Arctic Cooling F12 PWM rev. 2

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mindless 24. 2. 2017 11:37

Dobrý den. Mam takovy problem zase :D Koupil jsem si 2 tyhle vetraky do PC skrine a mam je napojene na MSI B250 pc mate. Problem je ze pwm nejak nefunguje, v UEFI je nastaveno pri nizke teplote 50%vykon (coz by melo byt nejak 700ot/min) ale jedou na plny vykon. Stahl jsem ovladac od MSI na vetraky pro tuhle desku, ale minimum nastavitelne je 50%. Problem je ze to nejde snizit a neni absolutne zadny rozdil mezi 50% a 100%. Napojene to mam na 4pin Sys_fan.
Mindless
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 2. 2017 11:43

Deska ma nekolik okruhu (konektoru) pro ventilatory, zkus v jinem. Nektere okruhy jsou na nekterych deskach nerizene, jine maji pouze napetove a jine pouze modulacni rizeni. Jak to ma Tvuj konektor nevim, nesedim u toho.

Mimochodem jsem jiz zazil u nekolika desek, ze nefungovala regulace a chybou byl defektni ridici chip. Tzn jedine reseni v takovem pripade je reklamace desky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 24. 2. 2017 13:06

You can switch between PWM mode and DC mode and adjust fan speed in BIOS > HARDWARE MONITOR.
....Select PWM mode or DC mode.
Important! - Make sure fans are working properly after switching the PWM/ DC mode.
Strana 34 v manuálu desky: http://download.msi.com/archive/mnu_exe/E7A72v1.0.zip
EDIT: Poslední verze BIOSu je 3.2.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Mindless 24. 2. 2017 17:45

Problem je, ze tam mam nastavene PWM pri prepbuti do DC se otacky trochu snizi. Jinak v aplikaci to fakt nejde snizit pod 50%. Takze vadna deska?
Mindless
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 2. 2017 18:24

SpeedFan...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mindless 24. 2. 2017 18:34

Speed fan na tehle zakladni desce nenacte ani jeden ventilator.
Mindless
Junior

Odeslat příspěvekod Srandista 24. 2. 2017 19:08

Zrovna dnes som videl recenziu, kde bol presne tento problem spominany s inou, Z270 doskou od MSI.

https://youtu.be/nHDAm4ZCk6o?t=652

Zjavne sa jedna o MSI vec bez ohladu na konkretnu dosku, a snad to budu v blizkej buducnosti riesit.
Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | Intel Core i7-6700K + Scythe Mugen 4 | Patriot Viper 4 Series DDR4 16GB | MSI RX 470 4GB RAM | Intel 530 SSD 180GB + WD Black Mobile 1TB + WD Black 2TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define C
Moto Z Play, Nexus 7 32GB
Srandista
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mindless 24. 2. 2017 21:46

Ponohl update BIOS, teď už tam jde editovat hodnoty. Bohužel aplikace dovoluje min 50% vykonu. Tak či tak, mně celkem zajímá, proč při 50% ty větráky točí 1200ot/min.
Mindless
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 2. 2017 04:39

Pro příště F12 Silent a netřeba řešit. Problém by nebyl.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mindless 25. 2. 2017 08:26

Mám je objednané z netu, třeba by je šlo ještě vrátit, ale o tom trochu pochybuju. Měl jsem vzít ty silenty no.
Mindless
Junior

Odeslat příspěvekod Srandista 25. 2. 2017 08:51

Tak ak ich mas menej ako 2 tyzdne, tak ich smelo vrat, inak bohuzial. Na druhej strane, nie ze by zrovna tieto AC vetraky stali nejake horibilne peniaze, ze by nebolo mozne kupit Silenty aj tak.
Srandista
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mindless 25. 2. 2017 09:00

Tady je obrázek při 50% a 100% ( otáčky se pohybují kolem 1150)

Obrázek
Mindless
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků