NZXT Manta - výměna ventilárotů

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 6. 2017 09:45

Jo tak nějak, ale já bych vzal všechny stejný. No do 14 dní bych to mohl stihnout, ale dřív ne.

Odkud jsi? Napiš klidně SZ.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 7. 2017 19:39

Tak mam dotestovano. Regulator se zapojuje do MOLEXu, to je trosicku nevyhoda. SATA napajeci konektor bych tam videl radeji. Na druhou stranu, prestoze je Manta relativne mala ITX skrin, prostoru pro kabely je v ni vice nez dost. (Stranu s kabelazi nemam vyfocenou, ale mozna sem necim prispeje majitel ... zitra ji dostane.)

VSTUP (4pin kabel reguatoru) se pak zapojuje do CPU_FAN headeru na zakladni desce. Dejte si pozor, aby konektor, do nejz zapojujete, byl nejen fyzicky, ale i elektricky PWM -kovy. Regulator sbira PWM signaly a prevadi je na napetovou regulaci.

VYSTUP ... na jednom konektoru je PWM (pass through). Ze 4pin konektoru jsou sbirany otacky a reportovany desce. Lze to zfixlovat a do 4pin pripojit pouze sledovani otacek (zluty drat) ... a funguje to. Zbyle konektory jsou 3pinove a jsou rizeny napetove.

Od 0 do 20% (mereno za pomoci SW SpeedFan, tzn zcela presne) posila regulator do ventilatoru plnou palbu, 100%. Pri 20% je pak skok dolu a zacne se to +/- chovat jak by clovek ocekaval. Napeti pak roste postupne do stovky, tim jsem byl pozitivne prekvapen.

ZAVER: Je to prekvapive pouzitelne. Jak regulator, tak skrin. Skoda jen, ze kvuli rozmerum skrine nelze osadit Accelero.

Foto za provozu:

DSC_0066.JPG
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 7. 2017 19:45

Díky za report. Takže to je tak jak jsem předokládal ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků