Jak poznat, že byl počítač správně postaven?

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod unlucky 16. 9. 2017 09:03

Z hardwarerového hlediska. Včera jsem si poprvé postavil PC a po zapnutí vše jede v pořádku. Ptám se hlavně proto, že možná jsou nějaké kritické chyby nebo na něco jsem zapomněl připojit a později se to projeví.

Může mi někdo dát tipy, jak to ověřit?
unlucky
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 9. 2017 09:21

Pokud se točí všechny ventilátory a počítač/disky/mechaniky/USB/audio/mic fungují, je zapojeno vše správně. Zůstává pak ještě otázka správného napastování chladiče na procesor, což by se projevilo přehříváním při zátěži. Můžeš nechat proběhnout nějaké zátěžové testy, memtest a pod.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 16. 9. 2017 12:03

Častá chyba je přebytek distančních sloupků mezi deskou a skříní. Tzn. je i tam kde nemá být a může časem způsobovat problémy.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod unlucky 16. 9. 2017 16:26

vladimir píše:Pokud se točí všechny ventilátory a počítač/disky/mechaniky/USB/audio/mic fungují, je zapojeno vše správně. Zůstává pak ještě otázka správného napastování chladiče na procesor, což by se projevilo přehříváním při zátěži. Můžeš nechat proběhnout nějaké zátěžové testy, memtest a pod.


vyrobce namazal spodni cast vetraku. Kdyz jsem si cpu/vetrak vyndal a zkontroloval, tak tam bylo lehce prebytecne mnozstvi gelu, malinko spadlo vedle nad cpu. Snad to nebude vadit. Kdyz jsem to vsechno znovu zvedl, tak gel tam byl neroznomerne rozlozen. Tedka gel uz ztvrdl a nepokryva 100% povrchu, snad 60-80%
unlucky
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 16. 9. 2017 17:06

Tak oddělat chladič, setřít všechny zbytky a nanést novou kvalitní teplovodivou pastu.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 9. 2017 18:24

unlucky píše: Kdyz jsem si cpu/vetrak vyndal a zkontroloval
Že jsi chladič se zavadnutou pastou zvedl a znova přiložil, je to nejhorší, co jsi mohl udělat. Jakmile se jednou chladič demontuje, je nutné starou pastu dokonale odstranit a nanést novou.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unlucky 16. 9. 2017 21:04

Kdyz jsem vetrak zvedl, tak se hmota prilepila nepravidelne na povrch vetraku/cpu. Takjsem si vzal igelit a prstem se snazil to rovnomerne setrit. Je to OK nebo koupit gel a to cele repete

jinak cpu pri hrani her +, presun, kopirovani, chrome fb a stream, to cele najednou => 43 stupnu

gpu 65-70 stupnu
unlucky
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků