Corsair RM650x - šelest

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 9. 11. 2017 12:35

Ahoj,
pořídil jsem si zdroj Corsair RM650x a po zapojení do sestavy a nové skříně vydává takový divný zvuk. Jakoby šelest nebo cvrlikání (přijde mi, že to je větrák). Když mám sluchátka, tak s tím nemám problém, ale když je mám dole a je v místnosti relativně klid, tak to jde slyšet - sice nic hrozného, ale je to celkem rušivé a otravné. Chtěl jsem se tedy zeptat - má s tím někdo podobné zkušenosti? Rád bych jen věděl, zda je to běžné chování a musím se s tím smířit anebo jestli ho mám jít ještě vrátit ve 14 denní lhůtě, dokud můžu.

Díky za vaše případné zkušenosti a rady ;-)
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atti.hombre 9. 11. 2017 13:09

Ono to šelestí i ked si iba v OS ? Ja ho mám a vrtuľa sa veru netočí -ešte som ho do takej záťaže ( pri renderi ) nedostal, aby sa zopol... Takže ak sa ti točí hneď- bude problem v zdroji.
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 9. 11. 2017 14:11

Zjistit jestli je to opravdu od zdroje, a jestli je to větrák, nevíme co máš za sestavu ale větrák se spíná až od určité zátěže.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 9. 11. 2017 14:42

Odchazel mi stary zdroj, tak jsem ho kupoval do tehle sestavy + jsem prikoupil veci, ktere tam jsou napsane: viewtopic.php?f=932&t=1267684

Myslim si, ze to je i pri nulove zatezi v OS, ale jisty si nejsem. Overim, jak dojdu domu z prace.
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 9. 11. 2017 21:53

Takze pozor, ja tady obvinuju zdroj, ale on je to nakonec HDD. Zdroj se opravdu ani neroztoci. Sel jsem tedy po zdroji hluku, vypnul vsechny vetracky a nakonec se ukazalo, ze to je ten HDD. Nicmene nejedna se o takovy cvakaci zvuk, kdyz HDD pracuje, to poznam hned, nybrz o konstatni huceni s jemne selestovym zvukem (a neni to ani typicky dunivy zvuk) - odpojil jsem HDD a prestalo to. Popravde jsem prekvapen, HDD me napadl az posledni. Je ve spodni casti skrine stejne jako zdroj, proto jsem puvodne podeziral Corsair. Zvuk navic pripomina ventilator. Otazkou je, co ted s tim - v puvodni skrini takovy zvuk nevydaval a v te nove je to otravne. Muze byt nekde chyba v uchyceni / namontovani?

Jinak jeste ke zdroji - pri opravdu detailnim poslouchani = ucho na zdroji, jsem pri mirne zatezi slysel neco v nem cvakat - ze by kondenzator? Pri pouzivani to neni slyset, jen kdyz mam u nej nalepene ucho. Predpokladam, ze v takove norme to je normalni?
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 9. 11. 2017 22:41

U HDD je to jednoduché drž ho v ruce a zapni PC - a pokud to nedělá tak je to skříní která s HDD rezonuje tak vyřešit upevnění ve skříni.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 9. 11. 2017 23:10

S uchem na zdroji to snad nezkouší ani Kin.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 11. 2017 23:29

Běžně mám místo sluchátek na uších zdroje.... :roll:
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Astz 9. 11. 2017 23:41

Počúvaš elektro? :D
Astz
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 10. 11. 2017 00:04

Hoši, zase si ze mě nedělejte srandu :D vždycky jsem na nové věci přísný a vadí mi jakákoliv náznak vady. Takže to jen možná zbytečně prožívám...

Ok, zkusím si nějak "pohrát" s tím HDD.
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 10. 11. 2017 08:07

Tak s odhlučněním disku celkem dobře pomůže tato krabička: https://chlazeni.heureka.cz/scythe-himuro-sch-1000/
Jen u té tvé skříně nevím zda to bude kam připevnit. Nevím jestli tvoje skříň má nějaký box a 5.25" pozici.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod polda 10. 11. 2017 11:44

Taky se nabízí otázka jestli není HDD s tímto zvukem na odchodu do křemíkového nebe.
polda
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků