větrák po pádu systému jede jen na plno

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mdobrovo 5. 3. 2018 17:37

Ahoj, včera mi z ničeho nic nenaběhl systém (zřejmě způsobeno nějakou chybnou aktualizací), ale zato se spustil větrák na plný výkon a od té doby pořád takto valí. Psalo to, že systém nelze opravit apod. Dnes jsem prvně v nouzovém režimu Win. nahodil, poté po restartu už i normálně. Ale ten větrák pořád jede na 100% a nevím co s tím. Teploty jsem se díval normální, nic by se nemělo přehřívat. Přes SpeedFan se mi podařilo větrák malinko omezit, že už to tak nehučí. Ale předtím se reguloval automaticky podle vytížení. Nevíte někdo, kde by mohl být problém? Mám Win 10, desku ASUS P7P55D. Jestli třeba odešlo na desce nějaké čidlo? Nebo je to softwarový problém? Opravdu nevím jak to řešit. Projel jsem několikrát PC a vir jsem nenašel, jediné co blbne jsou ty aktualizace, jinak vše funguje.
mdobrovo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod haens 5. 3. 2018 18:26

samo se nic neudělá, takže ani předtím se určitě samy od sebe otáčky neregulovaly - muselo to být v něčem nastavené, např. bios desky nebo příslušný software výrobce desky. při pádu systému se zřejmě zresetovalo nastavení nebo tak něco. zjisti, čím byl větrák regulován a v tom to nastav znovu.
Samsung S23
haens
Junior

Odeslat příspěvekod mdobrovo 5. 3. 2018 18:48

no samo se to nějak zresetovalo :), ale už jsem na to přišel, bylo to v BIOSu zakázané a už vyřešeno, uf. A děkuji.
mdobrovo
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků