fractal design define r6: prihradka pro disk v dolni casti

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod muhaha 3. 4. 2018 11:46

Vleze se do fractal design define r6 do te prihradky dole u zdroje napriklad 3,5 HDD v himuru ?
Protoze premyslim, ze u nove sestavy nebudu resit dvdrom, ssd pujde do m2, vyjmu ty sloupky na hdd, koupim nejakou externi pro pripad nouze a budu mit prostor na pruvan a pruhled.
Je to takto resitelne? Diky
muhaha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 4. 2018 11:57

Pridelat ho tam nemas jak. Vejit se tam nema kam, pokud das 140mm intake do spodni pozice (coz bys mel).

Nadto dovnitr R6 je videt dirou, dekl se k ni nedodava a afaik ani neprodava. (Deklem by ztratil smysl spodni ventilator, ale mozna ziskala smysl uvazovana montaz boxu s diskem.)

3,5" HDD stejne uslysis i pres Himuro, o to se nebojim. Do ticheho PC nepatri.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muhaha 3. 4. 2018 12:50

Pri pozornejsim prezkoumani jsem zjistil, ze ten dekl je tam jenom ze strany, ze tam opravdu chybi horni dekl, ani to by nevadilo, ale pokud se tam to himuro nevleze, tak je to jedno.
Nechtej sem to pridelat, jen volne polozit.
Vim, ze usyslim, mam to v soucasnem PC, bohuzel potrebuju misto a na SSD v takove kapacite nemam penize. Takze je mi to celkem jedno.
muhaha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 4. 2018 13:00

Pokud bys tam nedal ten fan, polozis ho tam. Ale bude videt. To uz mi prijde lepsi volba R5, male kose oba vyndat a nechat jen horni 5,25" kam das Himura hned dve.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muhaha 3. 4. 2018 17:58

Tady (https://www.youtube.com/watch?v=LkyfpSXb6W0) v v 12:24 jde videt docela velka mezera, defaultne je skrin osazena 2x 140mm na intaku, ale pokud je to jiste, ze se to tam nevleze, tak to dal nebudu resit.

Mozna existuje jina skrin, ktera by byla eventuelne k tomuto lepsi.. NZXT H700i ?
muhaha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 4. 2018 20:31

Já ji měl několikrát v rukou, jenže strkat "něco někam kde to nepatří" mě prostě nenapadlo. Napadaá mě i otázka typu "proč bych to proboha zkoušel". Snažím se dělat věci seriózně, tzn třeba tak, aby šlo PC kdykoliv převážet bez rizika, že tam něco někde bude volně poletovat. (To taky mj znamená, že své zkušenosti nesbírám z YouTube, ale opravdovou zkušeností.)

Jedno Himuro jde při troše (možná trošku víc) dobré vůle osadit v R6 i se 6x 140mm fany +/- tak, jak se má.

A pokud chceš dvě, nabízí se R5, nebo taková XL R2, kam se jich vleze hned 5ks.


//doplněno
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muhaha 4. 4. 2018 17:57

Je tam potreba potykat se s necim specialnim pri instalaci himura v r6?
muhaha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 4. 2018 19:50

No ... bohuzel, je. Na dvou sroubcich Ti drzet nebude, takze je potreba vyresit custom distanci, ponechat ten kryci plech na puvodnim miste a chytnout to do nej. S tim, ze pak resis dilema dotyku predni zaslepky a nebo horniho ventilatoru, je to na desetiny milimetru. 3,5" hrozi rezonanci, protoze proste bude na 3 sroubky a pokud se vepredu dotkne, bude to drncet jak pytel sutru v mixeru, i pokud bys tu distanci dobre vymeril. U mnou pouzivanych 2,5" rezonance nehrozi, ty nevibruji (a ani kdyby vibrovaly, tak by to u mne nevadilo, protoze Himuro konstrukcne upravuji).

In general, pokud tu distanci nemas (se skrini neprijde) a nevis jak ji vyrobit nebo upravit aby to osadit slo a nikdy jsi to nedelal, R6 bych na Tvem miste nekupoval, protoze Ti prinese proti bezproblemove R5 jen starosti navic a sama negativa. (osobni nazor)

Argument "novosti" jsem schopen chapat, ale nikoliv "pres mrtvoly", jestli chapes co tim myslim.

Nekde mam urcite fotky nekolika buildu v R6, tam by mohlo byt vsechno o cem mluvim videt. Ale ze by se mi to chtelo hledat, to se mi moc uplne nechce.

Co vlastne od skrine cekas? Planujes okno? Podsviceni? Nemam problem rozvinout diskuzi, ale k tomu je nutne znat pozadavky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muhaha 5. 4. 2018 08:55

Ano, R6 se mi libi, protoze je nova, to nepokryte priznam, nemam ovsem zkusenosti s touto skirni. Rozhodne by se mi okno s jednim bilym,ztlumenym led paskem libilo, bez jakychkoliv sviticich komponent. Nerikam, ze to tak udelam.

Dival jsem se do doporucenych sestav, pouzivas 2.5" pouze 5400 otackove modely, libil by se mi 7200 otackovy, a 2.5" himuro.
Bohuzel Himuro mini se neda sehnat a chapu, ze ve 3.5" himuru muzes udelat nejakou vlastni antivibracni konstrukci.

Dival jsem se na tu tvoji zonerama, ale ja tu skrin takhle zevnitr nepoznam.
Mimochodem, https://www.zonerama.com/KineCZek/Photo ... /103803578 tohle je co za skrin? Je soucasi i 5" himuro? Protoze je asi velmi dobre schovane.

Mas zkusenosti s alternativami R6 typu be quiet! Dark Base 700 a NZXT H700i ? Zda by byla montaz v pohode? Diky
muhaha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 4. 2018 09:27

To je define mini c.

Já tam ty R6 buildy nemám. Půl roku jsem tam nedal ani fotku. A čím delší doba to je, tím méně se mi do toho chce.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muhaha 6. 4. 2018 17:36

Jedno Himuro jde při troše (možná trošku víc) dobré vůle osadit v R6 i se 6x 140mm fany +/- tak, jak se má.


Chapu spravne, ze 2x 140mm intake a 2x 140mm outake je s montazi 3,5" himura naprosto v pohode ?
muhaha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 4. 2018 19:09

Pokud mu dodělá někdo nožičku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 4. 2018 19:13

Co přesně chceš vyzkoušet? Teď to mám na stole...

A pokud je zájem himuro mini mám taky. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muhaha 7. 4. 2018 11:25

Tak jestli muzu poprosit:

1. Zkusit polozit velke Himuro dolu vedle zdroje s 2x 140mm intake (25mm sirka)
2. Zkusit pridelat velke Himuro do 5,25" s 2x 140mm intake (25mm sirka)

Nic vic me nenapada, vzhledem k tomu, ze mi jde o to to tam pridelat bez vyrazneho bastleni.

Ja jsem si totiz nikde nevsiml, jake je tam presne uchyceni v R6 na 5,25",jestli treba nepocitaji s takovou tihou, nevim.

Himuro mini muzes "strelit" ? :) To by mozna resilo muj problem :)
muhaha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 4. 2018 12:21

Velké himuro nemám. Zkusím tedy SQD.

Jasný, klidně ti jen střelím. Jinak bych to nepsal.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků