Corsair Obsidian 1000D

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod komplik 11. 5. 2018 21:44

Měl už někdo osobní čest s touhle vymazlenou skříní Obsidian 1000D?

Hlavně mě zajímá zkušenost s istalací dvou desek (počítačů), jak to uchodit s jedním zdrojem? Přijde mi to jakéo parádní volba pro streamery, kdy má jak herní tak streamovací PC v jedné bedně.
Daily driver: Macbook Pro 14" M1 Pro, backup: MacMini M2
Gadgety: Galaxy Tab S8+, Galaxy S23 Ulta, GW4 Classic, iPhone 13 mini, iPad 9.gen, AW3
Gaming: Desktop PC (i5, RTX3060Ti). XBOX Series S
komplik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 12. 5. 2018 23:34

Zkušenost nemám, ale jen jak se dívám na web Corsairu tak tam jsem se všiml tohoto: "The Obsidian 1000D can fit both a complete E-ATX and Mini-ITX system concurrently, so you can stream and game smoothly from one enclosure. Two motherboards, two power supplies, two full PCs in one case."
Takže s jedním zdrojem to asi půjde obtížně, když přímo výrobce píše o dvou zdrojích. Přeci jen zdroje mají jen jeden 24pinový konektor.
Vím že před časem jsem narazil na skříň "Phanteks Enthoo Mini XL Dual" která je trošku podobná. Je tedy mnohem menší, ale taky je dělaná pro dva počítače v jedné bedně. A tam to jde řešit jedním zdrojem, protože součástí bedny je i "power splitter" do kterého právě zapojíš tenhle hlavní 24pin a odtud se to zapojí do těch dvou desek. viz PR video: https://www.youtube.com/watch?v=5m3090RGqhU
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod milsimr 12. 5. 2018 23:38

S jedním zdrojem to neuchodíš a nikde ani není něco tak nesmyslného psáno - ten druhej mini-ITX systém se dává obráceně přímo nad ATX PSU mount, takže to je zamýšleno pro použití s vlastním dedikovaným zdroj.

Když už se na něco ptám, tak si alespoň pořádně pročtu specifikace!
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komplik 13. 5. 2018 21:07

Dva zdroje šly dát už do 900D a to nepodporoval dva systémy.

No já tu nutnost druhého zdroje nevidím, výkonově to utáhne jeden, rozdělí se větve a pohoda. Samo se budou zapínat oba počítače najednou což ale nemusí být problém. Ale z nějakých videí už jsem pochopil jak se tam přesně dává ten druhý systém.
Daily driver: Macbook Pro 14" M1 Pro, backup: MacMini M2
Gadgety: Galaxy Tab S8+, Galaxy S23 Ulta, GW4 Classic, iPhone 13 mini, iPad 9.gen, AW3
Gaming: Desktop PC (i5, RTX3060Ti). XBOX Series S
komplik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 5. 2018 21:14

Lze zapojit tak, ze se po zapnuti jedne desky zapnou obe, to je jasne. Horsi je to s vypinanim, kde pak asi pri jednom zdroji vypnes tu druhou masinu natvrdo? nevim, takovouhle obskurnost jsem nikdy nedelal.

BTW pro streamovani staci zapnout v Geforce Experience jednu polozku a jede to. Nejake reci o nekvalite streamu atp prosim nezavadejme, chce to napred si tu vec vyzkouset - je zcela naprosto dostacujici, je kvalitnejsi nez YT videa a stejne pak dojde k prekodovani na strane poskytovatele streamu. Takze resit kvuli takovehle ... veci ... dva pocitace, nota bene jeden dvojpocitac ... nemyslim, ze by to bylo rozumne.


Ale proti gustu nic. Jen vyjadruji nazor.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 13. 5. 2018 21:23

Ono to má svoje pozitiva, jde si pak s tím dál hrát, dostat do toho věci, které bys čistě přes GF Expirience asi nedostal, nebo obtížněji. Případně ukládáš záznam v plné kvalitě a nechceš, aby ti to ovlivnilo FPS. Je to ale záležitostí pár streamerů/youtuberů, ten zbytek si pak jen přijde profesionálneji. :))

-- 13 kvě 2018 22:25 --

Jinak good point s tím vypínáním. Tam by se to zas muselo řešit zbytečně složitě a varianta se dvěma zdroji (a dvěmi case, ideálně) to celé odstraňuje.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků