Částečné odhlučnění stávající PC sestavy

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod CheryCZ 3. 7. 2018 07:35

Dobrý den,

rád bych ověřil možnost částečného odhlučnění mé stávající PC sestavy

Zdroj: Coolermaster 550W GX
Základní deska: MSI s.1155 Z77A-G43, ATX, Z77
Grafika: VGA GIGABYTE GTX660Ti 2048MB DDR5, N66TOC-2GD
Case: Midi Zalman Z11, černá

Naprosto netuším co mám za větráky implementovány v case. Zřejmě nějaký levný "základ" :pozor

Nijak jsem si nehrál s nastavením např. otáček (ani nevím, jestli to MB zvládne a co si můžu dovolit).

Zajímá mě, dokáži částečně odhlučnit tento case "pouze" výměnou větráků? Pokud ano, jaké větráky zvolit (aktuálně mám jen dole zezadu v case) a kolik kusů? Jaký rozměr / počet pinů atd?

Děkuji za každé případné rady a předem se omlouvám za případné chybějící informace :)
CheryCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 7. 2018 10:22

Dokazat fyzicky by neco malo slo. Z11 neni zadna katastrofa, par mi jich rukama proslo.

4ks Arctic F12 Silent do skrine a hluk pujde dolu razantne. Dva na sani, dva na vyfuk. Horni plastovy dekl se oddelava u nekterych kusu nesnadno, zvlast kdyz plast po par letech zkrehne. Ale jinou volbu nemas.

Dalsi kousek Te ceka do zdroje. A pak ... cim chladis procesor? Fotka by nebyla? A jaky vlastne mas, vzdyt jsi to ani nezminil.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CheryCZ 3. 7. 2018 15:38

Procesor mám zde: CPU Intel Core i5-2380P - 3.1GHz 1155pin, 6M, BOX

Co jsem poslouchal detaily, tak hlavně zdroj dělá dost hluku, ale možná se pletu :) Aktuálně mám jeden větrák ve předu a druhý vzadu. Stačí tedy nahradit dva za dva?

Tak tady pár fotografií :)

PC3.jpg
detail na aktuální větrák
PC2.jpg
Chladič procesoru
PC1.jpg
celý case
CheryCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 7. 2018 12:40

Dej 2+2 a na procesor Freezer13.

Do zdroje take lze dat F12 Silent.

Hlucnejsi mozna bude i Gigabyte grafika. I tam by se mozna daly dva kousky ubytovat, ale musely by jet na vyssi otacky, aby se karta neprehrivala.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků