Upgrade skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod teheran 10. 9. 2018 10:20

Ahoj.

Mám starší PC (konkrétně https://www.alza.cz/alzapc/alza-gamebox-gtx970-w8-1-d2296019.htm ... Intel Core i7 4790K Haswell Refresh 4.4GHz, Intel Z97, RAM 16GB, NVIDIA GeForce GTX970 4GB, SSD 256GB, HDD 2000GB) a s vnitřnostmi jsem sice spokojen, ale ne se skříní.

Potřeboval bych poradit s výběrem skříně (větráků a třeba i zdroje, bude-li nutno) a pak hledám někoho, kdo by mi to v Praze byl schopen "přeskládat" (samozřejmě zaplatím). Nepotřebuji žádné LN/ULN (cokoli bude lepší, než to co mám teď). Rád bych ale, pokud by skříň mohla být menší (deska je tam standard ATX a jsem připravenej koupit jinou, pokud se ale dneska ještě dá sehnat taková, do které půjde dát Intel Core i7 4790K, tzn. socket 1150).

Poradíte/pomůžete mi prosím někdo?

Díky.
teheran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 9. 2018 10:27

Co tam je přesně za desku?

ATX je fajné, ale je o možnost (ne)regulace fanů.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

DELID na přáni. Více SZ.

Proč není EVO dobrý disk? -> http://bit.ly/2tnhOuq
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 9. 2018 10:46

Prvni vec. Skrin je Fractal Core - tam bych uplne duvod nespokojenosti nehledal. Ano, skrinove ventilatory budou mit po letech vyjeta loziska, zdroj bude vi Buh co a skrin bude plna prachu, stejne jako ten zdroj. (O chladici CPU nemluve.)

Chlazeni grafiky, co vidim, je ASUS, tam byly hlucne ventilatory odjakziva a po par letech provozu rozhodne nebudou tissi, nez byly. Dalsi veci pak je typ plotnoveho disku a (ne)spravnost jeho uchyceni ve skrini, zvlaste pokud by byl vice nez jeden.

Pokud mne pamet neklame, tazatele osobne znam, ale tuhle Alza kreaci jsem nikdy nevidel.

-

V mensi fullATX skrin nez Core 2xxx, ktera by zaroven uchladila tise celou sestavu, bych uplne nedoufal, no a novou 1150 desku, navic v mATX a schopnou nejakeho toho OC (cti: s kvalitnim napajenim) budes shanet jen tezko, nevyrabeji se totiz cca tyri roky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod teheran 10. 9. 2018 12:15

Python.p píše:Co tam je přesně za desku?

ATX je fajné, ale je o možnost (ne)regulace fanů.

Večer to otevřu, vyfoukám svinstvo a případně nafotím; co přesně tam je si bohužel teď nepamatuju.

Ale už jsme si telefonovali s KineCZkem a spíš to teda vypadá, že z "jen upgradu skříně", by se mohla rychle vyklubat černá díra na peníze a možná tedy bude lepší postavit něco nového.
teheran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 9. 2018 13:45

Když vemeš "jen" skříň a ventilátory, tak až tohle přestane fungovat, zůstane ti kvalitní skříň a ventilátory. Pak už si do toho můžeš dát co chceš.

Ale tvoje volba. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 9. 2018 14:30

No jo, ale on chce ITX nejlepe, mATX "v nejhorsim" ... vadi rozmery.

Novou desku i5k 1150 nekoupis a kdyz vezmes jetou, muze z toho byt kasicka - zase dalsi deska, nebo pak mb/cpu/ram na 6core ... IMO lepsi se zmensenim resit rovnou celkovou vymenou.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 9. 2018 14:43

Já pochopil, že nevadí ATX... tak pak potom a o tom.

DELID na přáni. Více SZ.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 9. 2018 14:57

Proto dovysvetluji. :)

KineCZek

Odeslat příspěvekod teheran 11. 9. 2018 20:33

Jen pro doplnění informací - deska je tam (nejspíš) ASUS Z97-P https://www.alza.cz/asus-z97-p-d1775287.htm.
teheran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 12. 9. 2018 08:07

a zdroj dle dokazu - Zdroj Cooler Master G450M

skříň prý Fractal Core 3500

aspoň toto píšou u toho produktu na Alze. Neviděl jsem to tady padnout, tak jen kdyby to Kinovi v něčem pomohlo.
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 9. 2018 09:45

Na webovou prezentaci toho Alzaboxu jsem se dival hned prvni den, ale z celeho toho stroje mam, mirne receno, tak nejak smisene pocity. O co mi jde.

1. V sestave je i7 4790k, to je nejzravejsi, zkratka nejnarocnejsi procesor dane rady.

2. Zakladni deska sice Z97, ale uplny totalni lowend, kaskada slaba, napul nechlazena a tahne to pet roku.

3. Nova zakladni deska adekvatnich parametru (silna kaskada, mATX abychom se pohnuli s velikosti skrine) je nesehnatelna.

4. Bazarova zakladni deska, libovolnych parametru, nekde pet let fungovala a clovek nevi dne ani hodiny.

5. Zdroj po zaruce, nic moc kondiky, navic velmi hlucny. Docela dost se jich reklamovalo, coz zavdava lehkou pochybnost o spolehlivosti do dalsich let.

6. A konecne skrin. Pokud se nebude menit deska (kterou je z jedne strany nesmysl nechat a ze druhe jeste vetsi nesmysl menit za jinou petiletou), je potencial zmenseni fyzickych rozmeru skrine pri zachovani, resp. idealne narustu kvality skrine a zachovani potencialu chlazeni temer nulovy, resp. rozhodne NENI takovy, aby se dalo rict "ano, vymenime skrin za toto, o 10cm nizsi, o 10cm kratsi" - takova fullATX skrin jednoduse neexistuje.

Pokud se shodneme na techto 6 bodech, pricemz zmenseni skrine byl dle telefonickeho rozhovoru s tazatelem ten hlavni pozadavek, kvuli nemuz toto vlakno vzniklo, mnoho reseni jinych, nez stavajici HW prodat a koupit napr. toto a nebo toto, mne nenapada.

Vybrana varianta pak zalezi na preferenci rozmeru a designu. Jedine, co by se menit mozna nemuselo, je graficka karta, pokud stavajici tazateli vyhovuje. Vibrujici disk bych vymenil, protoze hlucnost a vibrace byly druhym hlavnim duvodem k zalozeni vlakna.

Jeste poznamka pro doplneni: chladic CPU je hlucna potvora (zakladni CoolerMaster, mrtve lozisko) a puvodni, nevymenene Fractal ventilatory jsou rovnez za hranici sve zivotnosti.

KineCZek