Kraken x62

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 20. 9. 2018 15:12

Chlapi mám problém ale aby som išie od začiatku -Mal som dosku asus strix B250 F a cpu i7 7700 s chladičom. Disk som používal Samsung 960 pro 512 gb nvme. všetko bolo v poriadku. Po čase som si kúpil dosku asus tuf z270 mark2 a cpu i7 7700k a k tomu kraken x62 ostatná ostalo.Začali problémy. Pc nabotuje dojde k prihláseniu do winu kde sa zadáva pin tak mi tam furt svieti na ikone siete červený krúžok s krížikom keď to reštartnem tak mi ani nenabehne pc nahodi mi stlačiť F1 setup bios CPU Fan problémi. To isté mi robí aj na nových veciach-asus maximus x hero a i7 8086k môže to robiť kraken x 62 , Mám ho zapojený do CPU Fan.
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 9. 2018 15:24

Nerozumím.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 20. 9. 2018 19:31

Myslím, že to je nekompatibilita krakenu a asus dosiek. Po vzhliadnutí pár videí na yutube tak na tu dosku asus maximus x hero som videl, že tam dávajú vodníka corsail.
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 22. 9. 2018 07:38

Robí to pri "studený štart" keď zapnem pc tak to spraví keď restartujem pc tak to nerobí.Chcem sa spýtať či by mi pomohlo aktivovať LN2_mod na doske máte s tým skúsenosti.
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 9. 2018 08:13

Jako že bys do toho CPU poslal třeba 1.6V?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 22. 9. 2018 09:23

Spíš vypnout kontrolu zda se ventilátor otáčí v biosu (pokud to tam někde jde vypnout).

A nebo prostě zapojit ty ventilátory do jiného konektoru a do toho od CPU zapojit normální ventilátor pokud tam nějaký máš.

(Nedíval jsem se do návodů jaké konektory ty MB mají a co jde v BIOSU nastavit)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 22. 9. 2018 09:49

Kraken mm pripojený podla manualu k krakenu podla manuálu dosky by sa malo pripojiť pumpa k aio_pump a ventilátory k CPU_Fan a CPU_Opt skúšal som to aj tak ani to nepomohlo.Ale som nevitiahol napojenie usb či aj to nemá na to vplyv.Pri tej predošlej doske asus tuf z270 mark2 keď som mal pripojený ešte k tomu Samsungu aj addata su800 M.2 sata tak to išlo bez problémov keď to dám len na ten Samsung 960 pro 500gb alebo 970 evo 250 gb tak to už robí.Neviem čo s tým mám robiť ešte skúsim tam nahodiť ten addata a uvidím.Len som ho dal k tej starej doske keď som ju predával mám ho objednaný keď príde nahodím a uvidím.A skúšal som to aj s Samsungom 860 evo 250 gb M2. sata a tiež to nejde
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 9. 2018 13:34

Nechápu jaký vliv může mít nějaké SSD když BIOS při startu zahlásí chybu CPU ventilátoru - to znamená že nedetekoval či špatně že se CPU ventilátor točí a to je problém věci zapojené v tom konektoru.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 22. 9. 2018 14:30

Ja keď vojdem do prihlasovacej obrazovky windowsu 10 tak mi tam ukáže na sietovej ikone červený krížik ako keby som nemal nainštalovanú žiadnu sietovú kartu keď to reštartnem tak vtedy mi to hodí CPU_Fan failed.
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 9. 2018 16:46

Tak jako první vypni tu zhovadilost že se w10 uspávají když dáš vypnout windows.

Tím pádem při zapnutí by to měl bios vždy nastavit dle položek v biosu a uvidíš co to bude dělat.

Jako první pak odstranit chyby co píše BIOS a až pak řešit na co si stěžuje OS.

Prostě při uspání se nemusí správně probudit síťová karta - kdoví v jakém zůstala stavu.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 22. 9. 2018 17:43

Ja klasicky vypínam pc neuspávam.
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 22. 9. 2018 18:47

Windows 10 maji standardne zapnutou "vychytavku", ze pri vypnuti se nevypnou, ale jen uspi. A vsichni tudle vychytavku vypiname, protoze muze prinaset presne takove problemy jak pises...

https://www.asus.com/cz/support/FAQ/1031533/#
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 22. 9. 2018 18:52

Ja vypnem pc od prúdu aj vtedy je uspatý takú blbosť som ešte nevidel a ani nepočul.
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 22. 9. 2018 19:02

Tak čti :-)
https://www.google.cz/amp/s/www.windows ... rtup%3famp

Možná je ne uplně přesný termín uspání, ale spíš je to hibernace. Ale to je celkem jedno.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 22. 9. 2018 19:22

Ešte raz sa pýtam keď ho odpojím od elektriny tak je uspatý?
Pavoluhliarik
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků