Doplnenie fanov do FD R5

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Baxos 15. 10. 2018 09:10

Nazdar, mám Fractal Design R5 skriňu a chcel by som doplniť resp. vymeniť niektoré fany.
Momentálne mám FD fany čo boli so skriňou dané v predu a v zadu (intake - outtake).
Na vrchu skrine mam na outtake 2x Noctua NOCTUA NF-A14 ULN.
Na procesore mám chladič CM 212+ s dodaným ventilátorom. Mohol by som vymeniť FD a CM fany tiež za Noctua? Má zmysel ísť do PWM alebo mi stačí kúpiť rovnaké ULN? (rátam s tým, že by som dopredu osadil už 2 fany, jeden dozadu to sú dokopy 3x 140mm). Má zmysel tiež vymeniť ten na CPU chladiči? (120mm myslím)

Zostava:
CPU: i5 6600K
MB: MSI Gaming Z170a M3
GPU: MSI Gaming GTX 1070 8G
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 10. 2018 11:00

Kup všude NH, když už je tam máš :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 10. 2018 11:41

A14 ULN na vsechny pozice, resp 2x vpredu intake, 1x dole intake, 1x vzadu outtake, 2x nahore outtake ... tzn celkem 6ks.

Na ten pasiv od CoolerMasteru, ktery je (myslim pasiv) docela v pohode, muzes dat NF-P12 PWM a budes spokojeny. Pripadne Noctua F12 PWM.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baxos 15. 10. 2018 12:01

KineCZek píše:A14 ULN na vsechny pozice, resp 2x vpredu intake, 1x dole intake, 1x vzadu outtake, 2x nahore outtake ... tzn celkem 6ks.

Na ten pasiv od CoolerMasteru, ktery je (myslim pasiv) docela v pohode, muzes dat NF-P12 PWM a budes spokojeny. Pripadne Noctua F12 PWM.

Takže mi stačí dokúpiť 4x A14 ULN a P12 alebo F12 na CPU, aj keď nemám pocit, že ten dodaný ventilátor robí kravál. Možno to spravím na etapy.
Inak dole by som zmestil možno aj 2x intake, lebo mám tam len PSU a klietku na disky som dal preč, lebo mám len SSD za MB.

aký je rozdiel medzi tým P12 a F12? Počet lopatiek?

Vďaka
Baxos
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků