Umístění pasivů GTX1060 Armor MSI (Mono Accelero+)

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 53rgi 27. 12. 2018 15:40

Zdravím,
chtěl jsem se ujistit, že je můj postup správný při umístění pasivních chladičů. Obrázky zde. Krom kritického zkušeného pohledu bych si chtěl ověřit 3 věci:
a) Pasivní chladiče na RAM + držák na Accelero - modrá oblast. S trochou snahy jsem našel umístění takové, že se chladič ani držák nedotýkají. Moje otázka je jestli je to takto reálné a použitelné?
b) Vyhození původního pasivního chladiče - červená oblast. Původně na místě byl pasivní chladič, na Kinově webu jsem ho občas (pokud jsem dobře koukal) našel, přijde mi ale, že chladiče u Accelera jsou hustší a vyšši takže by měli chladit lépe. Je to tak nebo je to blbost?
c) Co všechno je potřeba chladit? Jsou nutné chladiče i v žluté oblasti? Vím, že se má chladit RAM a VR, ale najít popis co je co je téměř nemožné.
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod 53rgi 29. 12. 2018 13:12

Tak poptal jsem se ještě někde jinde a teoreticky by to mělo být v pořádku jen je potřeba dávat pozor na to, ať se nedotýkají čipy (to černé) s kondenzátory (to stříbrné malé).
Jinak jak jde vidět tady tak ani Kineczek se vždycky do umísťování pasivních chladičů nežene.
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 12. 2018 15:41

V nekterych pripadech ma vymena chlazeni VRM nebo pameti vyznam, v nekterych pripadech jde o zbytecnou praci. Zrovna u ARMORu, kde je na VRM chladic dostatecny a z Accelera na nej primo fouka, slo o ten druhy pripad. To same lze rici o pametovych modulech, ktere u ARMORu jsou nektere nechlazene uz z vyroby, vsichni je taktuji a nikomu neumrely.

Treba ted jsem prehazoval Accelero na 2080 Ventus ... a tam jsem oplacal pasivnimi chladici celou kartu, plus jeste zajistil transfer z VRM na backplate. Protoze tam to melo smysl.

Vsechno nej do roku 2019 ... at Vam nic neshori pod rukama.

*KiN*
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod 53rgi 2. 1. 2019 22:12

No to, co mě zmátlo, je že oni od výroby tím širokým "kobercem" teplovodivým ty RAMky chladí - přišlo mi divné je nechat být. Každopádně výsledek prošel testem při slabém chlazení i při pořádném a nic nezhořelo tak doufám, že to vydrží.

Vše nej v tomto roce i celému týmu zive.cz
53rgi
Junior