Ovládací panel ventilátorů

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod robbert 3. 1. 2019 15:17

Zdravím,
uvažuji o možnosti ovládat ventilátory v case. Mám Silentium Gladiatus M35, kde je možno ventilátory manuálně zapnout a vypnout. Chtěl bych nějakým způsobem ovládat i jejich rychlost. Máte někdo zkušenosti s dotykovými panely něco jako:
Obrázek

Odkaz:
https://www.aliexpress.com/item/a-100L- ... 98919.html

Případně co byste doporučili, aby nemusel běžet nějaký program?

Díky moc.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 1. 2019 15:24

Konfigurace PC?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 3. 1. 2019 16:07

Základní deska: ASUS Prime B250M
Procesor: I7 - 7700K
Grafika RTX 2080
Zdroj: Fortron hyper M 600, 600W
Disk 1: SSD Kingston UV 400, 240 GB
Disk 2: Segate Baracuda 1 TB
Disk 3: Segate Baracuda 4 TB
RAM: Kingston HYPER X 2x 8 GB
Chladič CPU Spartan 3 LT, ostatní ventilátory NOCTUA NF A14

Snad jsem to napsal všechno a dobře.
V tuto chvíli je používáno jen ovládání z Case jako on/off jde o možnost většího nastavení ventilátorů.

Díky za rady.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 1. 2019 16:19

Speedfan. Je to zadarmo a funguje to na 100%. Jedinou investici je trocha namahy s nastavenim. Dokonce se to bude ridit samo podle teplot ktere nastavis.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 3. 1. 2019 17:47

To chápu. Ale není to pro mě a chtěl jsem udělat trochu cool vzhled pro mladase. Proto LCD.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 8. 1. 2019 06:15

Pokud jsem to správně pochopil nechceš regulovat SW cestou, ale HW a musí to dobře vypadat a bejt dotykové.

V tom případě bych ti mohl doporučit tohle.
Kód: Vybrat vše
https://www.tntrade.cz/produkty-lc-power-lc-cfc-3-lcd-fan-controller-detail-77017?gclid=Cj0KCQiAjszhBRDgARIsAH8Kgvfsjeg-pRXs7cOFqK94ZFCR3OmITa_MsylUjiEtBNLybJhTGyTZXeIaAogAEALw_wcB


Osobně si myslím, že pokud už vyloženě chceš regulovat tak je rychlejší tohle:
Kód: Vybrat vše
https://www.tntrade.cz/produkty-deepcool-rockman-fan-control-pannel-detail-10902?gclid=Cj0KCQiAjszhBRDgARIsAH8Kgvd56g3u-Q_89FyFasFzXDSPa9PXMYADBEf4r1ybUstv2V4sJU9V5KYaArFREALw_wcB


Osobně jsem to měl a pokud budeš hrát hru tak prostě jednoduše otočíš a větrák se roztočí a nebo úplně vypne. U CPU, ale úplně vypnout nejde je tam omezení. Podsvícení lze vypnout.

V dnešní době ale tohle už není tolik nutné, protože většina kvalitních desek si "sama" reguluje podle teplot komponent větráky.

Speedfan je zase pro lidi, co chtějí mít nad PC absolutní kontrolu. Osobně si myslím, že dávat víc jak 15 stovek za nějaký LCD FAN controller v dnešní době se moc nevidí.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod robbert 8. 1. 2019 10:07

Na tom prvním odkazu je v podstatě stejný panel jako mám, jen v jiné barvě a o 30% dražší.

Každopádně díky za info. Jak jsem psal, je to z 90% pro to, aby si dotyčný zkusil další rozšíření počítače. S ohledem na fakt, že vše kolem je do červena, jsem volil červenou barvu.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků