Tichý chladič na Athlona XP 2600

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod michal_vyskocil 7. 6. 2005 19:44

Chtěl bych se zeptat na nějaký tichý chladič na Athlona XP 2600. Ten co tu mám teď je spíš vysavač, než cokoliv jiného :-(. Jde mi především o to, aby byl tichý, nějaký stupeň navíc nevadí, protože přetaktovávat nehodlám. Ale neměl by ten procesor chladit málo, protože dělám dost časté kompilace (Gentoo user) a proto je u mě procesor docela dost zatížený.

Zatím se mi nejvíce zdá tento Arctic Cooling Copper Silent 2 TC Revision 2, ale v diskuzi pod ním se objevily hlasy že chladí až příliš málo. Jaké jsou vaše zkušenosti, anebo jaký jiný chladič byste mi doporučili?

PS: Základní deska je Gigabyte GA-7VA s chipsetem VIA KT400
Poznatek z diskuze: "Pro některé je unix házení perel sviním"
michal_vyskocil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WURMi 7. 6. 2005 22:18

otacky su zavisle aj od teploty v case, mozno keby bola lepsie vetrana tak by tak nehucal. Pokial mas velku teplotu v case nepomoze ti ani drahy CPU cooler. Ja mam taky isty CPU s boxovanym chladicom a nehuci mi, lebo mam dobre vetrany case a to mam este nataktovany na 3000+.
WURMi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod umi 7. 6. 2005 22:53

mam ten Arctic na Athlonu 1800+@1900Mhz, je krasne tichej, fici mi vice jak rok bez problemu.

$sensors|grep C
VCore 1: +1.55 V (min = +1.42 V, max = +1.57 V)
M/B Temp: +40°C (low = +15°C, high = +40°C) sensor = thermistor
CPU Temp: +48°C (low = +15°C, high = +45°C) sensor = thermistor

ten case neni nejak skvele vetranej (1x Arctic vzadu). pokud nebudes taktovat a mas dobre vetranou kysnu, asi bych do toho sel.
obecne - vyssi teploty CPU se nemusis rozhodne bat (pokud to neleze nad ~65-70 :!: ), spis si dej bacha na chlazeni HDD..
umi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod F13 7. 6. 2005 23:23

Mám Arctic Cooling Copper Silent 2 TC Revision 2 na Athlonu 2600+/nepřetaktovaný, chladí bez problémů už asi rok, je úplně tichý, ale je potřeba ho občas vyluxovat, hodně se vněm chytá prach :-). (zdroj s 12cm větrákem / grafárna pasivní chlazení, Middletower).
F13
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilemike 8. 6. 2005 00:48

Arctic Cooling Copper Silent 2 Revision 2 mam teze a je to porod chladic...v nevetrane skrini des...musim tam funet 12cm vetrackem a ujde to celkem ale vodník ruléééééz :D

jo a mam taky XP 2600 :P

MMike
Nokia 6131 fw. 6.10 + microSD Transcend 1GB + Kredit 450 + Surf+ (rezervni VDF Odepiš)
mobilemike
Junior

Odeslat příspěvekod adams 8. 6. 2005 00:58

No, ještě Spire falcon rock II, chladím s tím AXP1700+@2400+ a nestěžuje si. Ale kterej je leepčí :?
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod umi 8. 6. 2005 08:31

ten Arctic mi jede na ~2000-2200RPM.
umi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HudsonStan 8. 6. 2005 08:46

Arctic Cooling Copper Silent 2 TC mam a chladi pohodove. CPU AthlonXP2500+@3200+. Mam ale dobre chlazeny case...vepredu 1x80, vzadu 1x80 a na grafice AC ktery take fouka ven. Nejhlucnejsi mam zdroj a disky.
HudsonStan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pudil 8. 6. 2005 08:50

Ja ho mam na Sempronu 2300 a je v pohode, nicmene vzhledem k tomu ze mam kontrolni panel s potenciometrem, udelal jsem nasledujici:

odizoloval dratky vedouci k TC a spojil je. Vetrak se tak roztoci na max. otacky. (ktere jsou mimochodem vyssi nez ty u verze bez TC) Pak sem ho pripojil na potenciometr, a otacky menim podle toho jak je potreba. Na procesoru je pri bezne praci cca 38stupnu, nicmene nutno uznat, ze to dela spis dalsi odvetavani skrine.

Kazdopadne myslim, ze to tvoje XP to uchladi. Ale jak psal kolega prede mnou, na vetrane skrini OPRAVDU zalezi...
Pudil
Junior

Odeslat příspěvekod _Jaj_ 8. 6. 2005 09:14

Zkus Nexus, ma hlucnost jen 19 dB a je za rozumne penize:
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S ... X-CHNC3200
_Jaj_
Junior

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 8. 6. 2005 11:29

Nexus mohu doporučit. Mám ho na P4 a skoro není slyšet (v max. otáčkách). Ten na AMD je do 3200+, takže bys mohl použít ještě odporový kablík na snížení otáček. Pokud vím, tam má měděnou destičku dole na vztřebání tepla a nad ním hliníkový pasív (jemné a husté žebrování) pro jeho rozvod. Jen ho musíš častěji vysávat.
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nodzi 8. 6. 2005 12:05

IMHO a dle mých zkušeností: Jakýkoliv i sebelepičí cooler v nevětrané a špatně navržené skříni může zklamat. Základem je veliká z tuhých plechů - které nerezonujou provedená case - já testoval tak dlouho až jsem se dostal k firmě Chieftec. A co se týč coolerů tak Arctic na mně velký dojem neudělal, Co se týče Nexusu tahle firmička snad neumí něco udělat špatně její coolery jsou doleko vepředu před ostatníma a platí to i pro jiný sortiment téhle firmy. Dobré zkušenosti mám i s coolerem od firmy Sphire Whisper Rock IV,ale jedná se pouze o tenhle jediný chladič z celé řady jinak ty ostatní stojí za prd. Jeho přednosti jsou : Cena asi 270,-Kč ,měděné jádro v hlinikovém pasivu, modrý UV sensitivní fan, Hlučnost max 21db, maximálně 2500 rpm,teplota na jednom z mých compů kde je Barton 2500@3200 je maximálně 55 Celsiáků a chladí
bez známek ůnavy již dva roky v kuse. Odkaz zde:
http://www.spirecoolers.com/fcc.asp?ProdID=105
BTW: jen ten griller - mřížku doporučuji sundat a nedat žádnout nebo nahradit jinou - drátěnou.
Nodzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kajulka2 9. 6. 2005 10:33

Toho Arctica mám asi 1,5 roku, max spokojenost
kajulka2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků