Potlačení šumu u videa

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Drekeross 29. 5. 2018 14:00

Ahoj, potřeboval bych radu. Nedávno jsme si pořídil levnou kameru lamax x3.1 atlas jenom na normální nahrávání pro zábavu. O víkendu jsem nahrával a poblíž byla silnice po které jezdilo celkem dost aut. V konečném záznamu ty auta dost přehlušují ostatní zvuky, tak mě napadlo, že bych to nějak vyčistil ten zvuk. Mám koupený z humblebundle program magix video sound cleaning lab, ale nikdy jsme v něm nepracoval. Nezkoušel jste ho někdo? Potřeboval bych vědět jestli by to šlo alespoň trochu v tomto programu vyčisti ten zvuk. Děkuji za rady.
Drekeross
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod buben13 30. 5. 2018 13:02

Čau, s programem jsem nikdy nepracoval, ale podle mě je to nemožný, aby to vyčistilo zvuk. Ten zvuk je nahraný tak jak je a nic jinýho z něj nedostaneš. Jedině co můžeš udělat pokud ten zvuk třeba hodně řve tak ztlumit.
buben13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 30. 5. 2018 14:05

@Drekeros -Nemohu najít, jestli má tvá kamera zvuk/mikrofon stereo. Pokud ano, lze manipulovat s posuvem fází a mícháním, případně ještě filtrací spektra. Nemusí to dopadnout, těžko předpovídat. S tím programem jsem ale nepracoval. Když už ho máš, co ti brání vyzkoušet?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Drekeross 31. 5. 2018 10:52

Jo vyzkoušet můžu, ale program je na mě trochu složitý, tak jsem spíš myslel jestli s ním nemá někdo zkušenost. Nevím jestli kamera má stereo mikrofon. Každopádně díky za rady. Uvidím co s tím vymyslím v tom programu.
Drekeross
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod buben13 1. 6. 2018 12:35

Fakt pochybuju, že to ten program dokáže, tak jak si představuješ. Ohledně programu koukni na youtube. Je tam dost tutoriálů, tak snad tam bude i tento program.
buben13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Drekeross 4. 6. 2018 11:09

Na tutoriály jsem koukal, ale že bych z toho byl moudřejší to se říct nedá. Program je takový dost složitý pro mě. Něco jsme s tím zkoušel, ale bez výsledku. Asi to nebudu moc řešit. Každopádně díky za snahu.
Drekeross
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod buben13 5. 6. 2018 11:59

Možná když seženeš někoho kdo tohle umí tak ti pomůže.
buben13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 5. 6. 2018 16:52

Vyzkoušej si třeba pro první začátek opensourcový program Audacity. Běhá na Windows i Linux. Popis možností úprav zvuku (i odkaz na stažení) je třeba tady (a kapitola Obvyklé úpravy zvuku) http://www.fotobanky.cz/editace-zvuku-audacity#upravy
Myslím, že existuje i v PortableApps, jestli znáš.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Drekeross 6. 6. 2018 12:21

Jo díky, ale asi to vzdávám. Stejně si nemyslím, že to dokáže s tím něco udělat. Vypadá to ale jako zajímavej program. Třeba v budoucnu se bude hodit. :-)
Drekeross
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod buben13 7. 6. 2018 11:06

Jo audacity jsem používal. Je to fajn program a hlavně je zdarma.
buben13
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků