Nejlepší program pro úpravu ID3 tagů

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 7. 11. 2013 21:14

Nedám dopustit na Tag & Rename. Sice placený, ale je to nejlépe utracených 20 USD v mém životě. Rychlý, spolehlivý, mraky možností, provázání s CDDB a on-line obchody a službami. Vyzkoušel jsem mraky alternativ když jsem se rozhodoval zda jej koupit, ale nic mi tolik nevyhovovalo.

Uznávám že někomu může vadit i anglická lokalizace. Nikomu jej nevnucuji, jen sděluji svůj názor.
Dobré možnosti má taky integrované mediální správce MusicBee, který používám.
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jxjl 7. 11. 2013 21:26

Za mě je to kid3. Malý, rychlý, dělá přesně to, co se od něj očekává a je k dispozici pro win, linux a mac.
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod mungo 7. 11. 2013 21:31

TagScanner - malý program s velkými možnostmi
chicken1 píše:
maro.sk píše:TagScanner. Je zdarma a navyše je možnosť stiahnutia portable verzie. http://www.xdlab.ru/en/

taktiež som ich svojho času hromadu otestoval ale najviac mi sadol TagScanner. Pomerne jednoduchý a zvláda množstvo funkcií.
mungo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuba77 7. 11. 2013 21:36

EasyTAG
kuba77
Junior

Odeslat příspěvekod píďalín 7. 11. 2013 22:09

Nejlepší na ID3 tagy je sehnat si přehrávač kterej umí procházet po složkách jako na PC. ID3 tagy patřej do doby 512MB přehrávačů. :-D
píďalín
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rudidlo 7. 11. 2013 22:13

Tak tady panu Krausovi opět vyploďte obsah článku, když jej není schopen stvořit sám, ačkoliv je za to placen.
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 11. 2013 22:28

co su ID3 tagy? :D
Pri ripnuti original CD do mp3 / flac pouzivam FreeRip.
Robi priamo Tagy
anonymni

Odeslat příspěvekod akira.uzai 7. 11. 2013 23:26

Pro veškerou práci a audiem stále na všech os zládne Foobar 2000. nejlepší na přehrávání, nejlepší na zápis a úpravu iD3-tagů. Chvilku jsem používal TagScanner 5.1 (když jsem v telefonu přehrával mp3ky v přehrávači, který neuměl použít covery uložené v adrsáři s hudbou) a bylo nutné covery přidávat do id-3 tagů, copž považuji za prasárnu. Pak jsem si pořídil uber player a vrátil se k Foobaru.
Ale stejně je nejlepší stahoval z důvěryhodných zdrojů, kde jsou releasy v cajku.
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swejzi 8. 11. 2013 01:38

Mě bohatě stačí Winamp. Umí editovat jednotlivé soubory, i hromadně. Podporuje všechny verze tagů, covery, auto-tag... Nepotřebuju mít na každou chujovinu speciální program.

-- 8. 11. 2013 01:46 --

píďalín píše:Nejlepší na ID3 tagy je sehnat si přehrávač kterej umí procházet po složkách jako na PC. ID3 tagy patřej do doby 512MB přehrávačů. :-D

Naopak píďo. :-) Teprve u rozsáhlejší hudební sbírky začínají mít tagy smysl. Třídit hudbu podle interpreta, žánru, roku atd. je pro tvorbu playlistu jistě pohodlnější než ručně procházet stovky složek a vyzobávat si soubory, o které mám zrovna zájem.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Khostri 8. 11. 2013 08:19

Tagscanner. Nedávno jsem potřeboval upravit tagy u 17500 skladeb, upravit názvy souborů a strukturu adresářů do jednotného formátu a podobně.
zkoušel jsem mp3tag, ale vyhrál TagScanner. Samozřejmě ve spojení s online službami pro scrapping. Udělal jsem s tím Mp3, FLAC, prostě vše.

Změna přehrávače je rada na nic - kromě toho, že na Pc používám Foobar, který si se strukturou poradí, stejnou sbírku mám v rámci sdílené knihovny v XBMC a také na mobilních zařízení v Synology DSAudio a to bez tagů nejde.
Nevím, jaký jiný přehrávač bych použil na to, abych se z mobilu připojil domů na NAS a začal si do sluchátek přehrávat hudbu ...
Khostri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 8. 11. 2013 08:38

Stale stejne jako pred lety

free - mp3tag
nefree - Tag&Rename - ale mp3tag uz umi skoro vse, takze neni duvod platit
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod loobick 8. 11. 2013 09:30

Mě k tomuto účelu dost vyhovuje iTunes - lze editovat jednotlivé skladby i více vybraných skladeb najednou. A hlavně existují rozšíření, která otagování automatizují. Těch je v nabídce docela dost, od základních tagů až po obaly, texty atp. Jako příklady: Get Lyrical, iTunesMatchAutoTagger - ale existují jich tuny.
Arogantní admin. Ale co byste chtěli, když je tolik lidí, kteří se snaží vrtat ve věcech, které vůbec neznají. Když neumím opravit auto, také se nebudu snažit z opravářů tahat rozumy. Prostě si nějakého najdu, ať jej opraví za mě.
loobick
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 8. 11. 2013 10:03

Naopak. iTunes je v tomto hodně na houby. Díky tomu, že jako jeden z mála hudebních přehrávačů neumí použít soubor cover.jpg v adresáři s albem jako cover pro album ale je nutné tento obrázek zbytečně do každé jednotlivé mp3 do id3 tagů. Což je trošku prasárna, za druhé spousta zbytečné práce, a za třetí u rozsáhlých sbírek hudby to asi znamená i dost mb navíc. Přeci jen, když máte u každého alba místo jednoho obrázku uloženo dalších cca 12 kopií a těch alb máte ve sbírce v řádu stovek tisíc, tak už to něco dá.
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vmlich 8. 11. 2013 10:49

Ten můj říká, že se jmenuje Ultimate Tagscaner a jsem s ním naprosto spokojen :tleskani
vmlich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PhoeNiX177 8. 11. 2013 11:32

Tag & Rename - pouzivam pri prvotnej importacii do kniznice, kedze pouzivam trosku malformovany nazov albumu aby sa mi v ipode lahsie hladalo medzi OST a Trailer hudbou.

iTunes - obcas nevie zlucit jeden fyzicky album s identickymi udajmi pod jeden album. Preto musim prebehnut este integrovanym editorom aby ich iTunes zlucil.
PhoeNiX177
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků