Program na jednoduché rozdělení videa na 2-3

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Miky9. 2. 12. 2011 21:29

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda někdo náhodou neví o programu, který by zvládl toto.

Jednoduše rozdělit video soubor v určitém čase bez nutnosti komplikovaného vytváření nového videa. (Je velmi těžké nastavit kvalitu tak, aby zůstala stejná při stejné velikosti souboru. Navíc je to zdlouhavý proces.)

Pokud to nejde jinak než vyexportovat nové video. (sestříhané) Ve kterém programu se dá exportovat ve výchozí kvalitě jakou mělo video, které jsme upravili? Mám video trvající 10min velké 100MB. Rozdělím ho na 5min a 5min. Chci tedy mít videa velké 50MB a 50MB ve stejné kvalitě. Většinou se mi stává, že pokud chci +- stejnou kvalitu, takové 5min video má např. 200MB.

Mám programy Vegas Pro 10 a Camtasia studio. Neporadí si s FLV a AVI.
Miky9.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 2. 12. 2011 22:12

nevim jak flv, ale avi jsem takhle "strihal" ve virtualdub resp virtualdub mod. myslim ze to lze i v MediaCoder.

chce to ale projit nejaky navod, keyword je: "direct stream copy".
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 2. 12. 2011 22:23

Nebo Avidemux to zvládne.
lemming
Junior

Odeslat příspěvekod pali55 5. 12. 2011 07:11

Skusil by som najnovšiu verziu - Freemake Video Converter 3.0

http://www.freemake.com/sk/free_video_converter/

Okrem iných vecí vie aj jednoduchý strih a následné uloženie do pôvodného formátu.
pali55
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 5. 12. 2011 10:47

ffmpeg
http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/

ffmpeg -i video.avi -vcodec copy -acodec copy -ss 00:00:00 -t 00:05:00 trim1.avi
ffmpeg -i video.avi -vcodec copy -acodec copy -ss 00:05:00 -t 00:05:00 trim2.avi
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 12. 2011 11:01

Pokud to je video avi v mpeg4 formátu, bylo by asi vhodné udělat střih ne v 5 vteřinách délky, ale nejbližším v klíčovém snímku, protože jinak možná vzniknou na začátku druhého dílu barevné artefakty.

(Je ale možné, že to ffmpeg řeší dopočítáním nového klíčového snímku. Nezkoušel jsem to.)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 12. 2011 11:39

treba v mediacoderu mi to jinak ustrihnout ani neslo.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Krakatoa 5. 12. 2011 20:43

Po střihu v ffmpeg začíná a končí vystřihlé video I snímkem, tudíž barevné artefakty u videa nebudou. Ten skript, co jsem psal, nastřihá video tak, jak je uvedeno v prvním příspěvku, tedy 10. minutové video na dvě videa (první prvních 5 minut, druhé druhých 5 minut) = co v 5 vteřinách?

vladimir píše:Pokud to je video avi v mpeg4 formátu, bylo by asi vhodné udělat střih ne v 5 vteřinách délky, ale nejbližším v klíčovém snímku, protože jinak možná vzniknou na začátku druhého dílu barevné artefakty.

(Je ale možné, že to ffmpeg řeší dopočítáním nového klíčového snímku. Nezkoušel jsem to.)
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod Miky9. 6. 12. 2011 19:01

pali55: Tento program je naprosto SKVĚLÝ!!! Přesně co jsem hledal. Rendering trvá pár sekund. XKRÁT DĚKUJU!!! Ještě vyzkouším jak si poradí s jinými formáty.

>Poradí si se všemy formáty, dokonce is FLV.
Miky9.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fetab 21. 5. 2016 11:18

pali55 píše:Skusil by som najnovšiu verziu - Freemake Video Converter 3.0

http://www.freemake.com/sk/free_video_converter/

Okrem iných vecí vie aj jednoduchý strih a následné uloženie do pôvodného formátu.

--------------
Skusil som tiez s odstupom času najnovšiu verziu Freemake Video Converter 4.1.9. ale bez uspechu. Po instalacii stale niečo program robil, všetky jadra CPU na 100%... A v spravcovy zariadeni sa neustale zapinalo a vypinalo niekolko procesov.. Po zdlhavom čakani na spustenie programu som to vzdal . Mam Windows 7 Home Premium. Tešil som sa a teraz som vytočený :grr:
fetab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubokubo76 22. 5. 2016 13:32

Nechápem čo vymýšľaš. Aj avidemux aj xmedia recode má možnosť nastaviť "copy", t.j. výsledný súbor bude kopiou vstupného, len ho môžeš orezať a mať 100 MB video kľudne 50 + 50 MB. Takto sa video nijak nekonvertuje
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod monikash 22. 5. 2016 14:06

To fetab, ono ale záleží na HW. I kdybys měl W12 Mrakodrap Superpremium, ale 1 jádrového semprona s 256 MB DDR1, tak by se ti vše načítalo neskutečně pomalu.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harrym 22. 5. 2016 14:18

Na vše používám kombinaci ffmpeg a avidemux.
Core i3-10100F 4.3Ghz/1020mV (undervolting - CPU Lite Load mode1 + offset -20mV); MSI B460M Pro; ADATA XPG Gammix D10 2x8GB; Zotac GTX 1050 Ti Mini; Kingston A2000 1TB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=30W, OCCT burn=151W
harrym
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků