Převod a konverze videi

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Trucker65_2008 1. 11. 2012 14:54

Dobrý den, mám dotaz. Mám video soubory ve formátu MPEG-TS Video File a potřeboval bych je přeformátovat do souborů wmv. Chtěl bych je totiž to upravit na nějaký film v programu Windows Movie Maker. Děkuji Zdeněk Haršáni :oops:
Trucker65_2008
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vebloud 1. 11. 2012 16:18

Přesunuto do sekce audio video softwaru.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 15. 10. 2016 08:27

Potřebuji názor a zkušenosti nějakého profesionála.
Chci převádět - konvertovat filmy z DVD, AVI, MKV a dalších do M4V pro použití na MAC OS a izařízeních.
Vím, že těchto programů jsou mraky, sám jsem používal pro konverzi svých zakoupených DVD do m4v úspěšně Handbrake.
Ale přece jen bych znal rád zkušenosti opravdových profíků na dobrý lossless konvertor mezi formáty.
Nebudu přidávat titulky, střihat, měnit stopy atd., jde mi opravdu jen o co nejlepší převod. Slyšel jsem, že pokud je film už jednou překonvertovaný do např. zastaralého AVI, či lepšího MKV kontejneru, další konverzí se kvalita ještě zhorší.
Ale určitě jsou programy, kde se opravdu konverze provede bez následného zhoršení kvality.
Je mi jedno, zda bude program placený, ale aby opravdu byl kvalitní a ověřený.
Moc děkuji.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 27. 10. 2016 13:15

Opravdu tu není nikdo, kdo by to znal?
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JJezevec 27. 10. 2016 14:28

Problém je v tom, že všechny běžné kodeky a kontejnery používají obvykle ztrátovou kompresi. Takže převod z jakéhokoliv avi, mkv, mp4,.... do dalšího ztrátového formátu m4v bude vždy horší.

A proto se to nedělá!!!!! Nedělá, a opakuji ještě jednou nedělá.

Konverzi lze doporučit snad jedině u originálních nahrávek bluray nebo ze satelitu ve formátu *.ts.

Pořiďte si raději něco funkčnějšího na filmy než je MAC. I kdyby to měl být čínský přehrávač s procesorem S912 za cenu kolem 50$. Ten vám váš MAC přehrávač slušně nahradí.
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 27. 10. 2016 15:26

Díky za odpověď. Slyšel jsem a právě rád bych se i ujistil, že jsou programy, které dokážou převod bez poznatelné ztráty.
MAC a iPhone problém není, pomocí VLC playeru na MACu a AV playeru na iPhone přehraju téměř cokoli.
Ale přece jen jsem získal některé filmy ripované do mkv, co mají třeba 6GB.
Takže bych rád použil převodník, co pokud možno s nejmenším zkreslením dá m4v ca 3-4GB.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod herma 27. 10. 2016 16:45

to je snad jednodušší a pravděpodobně kvalitnější si ten 3-4GB rip znovu stáhnout.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 27. 10. 2016 16:59

To nejde. Mám prostě k dispozici poměrně dost filmů v mkv - velikost ca 4-8GB.
Už je nemám odkud legálně získat.
Mohu je bez obtíží přehrávat, v tom problém není. Jen bych raději převedl do m4v s trochou redukce velikosti.
Pamatuji se, že pomocí Handbrake jsem ripoval z DVD na ca 2GB, čili asi polovinu, bez pozorovatelné ztráty kvality.
Samozřejmě ta prvotní ztráta je jasná, když z něčeho udělám menší soubor, kvalita asi utrpí.
Ale jde z WAV konvertovat na FLAC či ALAC bez ztráty, poté s naprosto minimální na mp4, tak určitě je program, který to dokáže i u videa.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 6. 11. 2016 20:41

Takže si odpovím sám - editovat již nelze.
Buď použít FFMPEG, nebo jeho GUI - např. iFFMpeg program za ca 19 Éček, nebo za ca 5 EUR program MP4 Tools.
Udělá přesně to co je potřeba, aniž se dotkne kvality filmu, pouze převede kontejner.
Ale jde to jen ze stejného formátu, mění se jen kontejner, to dá rozum.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 6. 11. 2016 22:21

Programů, co umí jen přeuložení do jiného "kontejneru" bez překódování, je spousta a jsou i zdarma. Ale co jsem pochopil, tak tohle ty nehledáš (VLC přehraje prakticky kterýkoliv soubor)?

Já osobně pro konverzi videa používám Avidemux...možná není nejlepší nebo nejmodernější, ale je zdarma, je i pro linux (a asi i pro masox), umí spousty formátů a i když je relativně jednoduchý a "klikací", tak výsledky nejsou vůbec špatné.

Jinak pozor na rozdíl bezeztrátová (WAV, FLAC...) vs. ztrátová (MP3, OGG, JPG, h264...) komprese. U ztrátové jde vždy kvalita dolů. I kdybys pořád dokola převáděl video se stejným kodekem a nastavením (tj. převedu video, výsledek vezmu a znovu stejným způsobem ho převedu atd.), tak půjde kvalita postupně do kytek. Proto je někdy lepší nechat si originál, než mít sice trochu menší, ale méně kvalitní překódovanou kopii.
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AleshM 7. 11. 2016 06:34

Pokud na Macu nepoužíváte VLC, tak na přehrávání jiného než Mac videa, býval Perian, pokud si pamatuju. Dnes už asi neni vyvíjen, ale nějaká poslední verze by možná na přehrátí avi a mkv stačila. Je to vlastne codecpac. Podobný, jaké se používaly svého času hodně na Widlích.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 7. 11. 2016 10:04

Na MACu používám samozřejmě jak Quick Player, tak i VLC Player. Dohromady přehrají vše.
Šlo mi jen o katalogizaci, některé filmy a dokumenty potřebuji mít v iTunes, proto ten převod kontejneru na m4v.
Jinak pokud mám svoje filmy na DVD či Blue ray, použiju Handbrake, případně FFMPEG na konverzi. Mám vyzkoušeno, že převod ca 4-6GB DVD videa dává 1,5-4GB výsledný soubor s nepoznatelnou ztrátou kvality.
Ale některé věci mám na mkv, tam samozřejmě to hnát přes HB je nesmysl, jednak to trvá strašně dlouho (běžná konverze ca 3 hod.), jednak dojde k další ztrátě.
Proto je skvělý ten MP4Tools, který mi jen změní kontejner na m4v. 8-)

Ještě potřebuji prostudovat, jak zmenšit nesmyslná videa, která překonvertoval nějaký neumětel a mají třeba 10GB. Není to sice životně důležité, ale např. v mobile je kravina mít 10GB video, které může mít při téměř stejné kvalitě 2GB. :hm
Tam používám AV Player, který je naprosto skvělý, přehraje prakticky vše. :tleskani
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků