VLC a konverzia videa s titulkami

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hal_sk 1. 9. 2015 19:22

Zdravím,
VLC by mal vedieť zkonvertovať video a "vypáliť" do obrazu titulky napevno z externého zdroja (napr. *.srt). Ale mne to nefunguje. Konverzia videa prebehne, ale vo výslednom videu chýbajú titulky. Už som písal aj na oficiálne VLC fórum, ale zatiaľ bez odpovede.
Na hardcoding titulkov som kedysi používal Xvid4psp, ale moja stará verzia nepodporuje mp4 a nová verzia momentálne nepodporuje prácu s titulkami.
Skúšal som aj Freemake. Ten mi ale bez dotácie nedovolí upravovať font titulkov. Aj by som zadotoval, ale nemám istotu či sa bude dať upraviť aj farba fontu.
Potrebujem nutne zkonvertovať jedno video aj s titulkami, ale zatiaľ mám smolu.
hal_sk
Junior

Odeslat příspěvekod Juwa2 1. 9. 2015 20:29

Avidemux.
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod hal_sk 1. 9. 2015 22:09

Nainštaloval som si ten Avidemux. Zdá sa, že to využijem. Nedá sa podrobnejšie nastaviť font, ale hlavne že to funguje.
Díky.
hal_sk
Junior

Odeslat příspěvekod hal_sk 2. 9. 2015 16:36

Už som rozchodil aj ten VLC vďaka ich fóru. Je to trocha komplikovanejšie, ale dajú sa tam dosiahnuť lepšie výsledky s viacej nastaveniami.
hal_sk
Junior

Odeslat příspěvekod nickcar 17. 12. 2015 10:16

Nazdar, Používáte-li VLC, toto zboží jen může ukázat SRT, zatímco budete hrát, ale pokud chcete přidat, a vložit titulky na jakékoli video Trvale, myslím, že je třeba sloučit video souborů a titulků do jednoho souboru nějakým jiným softwarem nebo programu
nickcar
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků