Multimediální balíky, které promění počítač na HTPC

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod standajanu 10. 3. 2016 16:01

Pro tradiční víkendový článek hledáme tipy na komplexní multimediální software, který lze provozovat na HTPC. Zůstáváte u tradičního Kodi (XBMC) nebo dáváte přednost kombinaci Plex Server na NASu a přehrávače na HTPC i dalších platformách? Anebo máte ještě jinou alternativu?
Redaktor Živě.cz
standajanu
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxXx1 10. 3. 2016 16:07

Vyzkoušel jsem toho dost na to, abych mohl za sebe říct, že XBMC a jeho klony jsou nejlepší...
CPU: Intel Core i5 7500 @ 3.8 GHz, GPU: Asus DUAL GeForce GTX 1060 O6G, RAM: Crucial Ballistix Sport LT 16GB DDR4 @ 2666MHz,
MB: GIGABYTE Z270N-WIFI, HDD: WD Blue 1TB, PSU: Seasonic S12II-430 Bronze, Case: NZXT Manta White, Cooling: GELID Tranquillo
maxXx1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 10. 3. 2016 16:08

Neexistuje Tečka. Kodi je proste nej. Windows Media Center uz je bez podpory. Dalsi takto komplexni balik snad neexistuje a ani existovat nebude. A ikdyby mozna, na trhu kde je Kodi zadarmo, se urcite neujme. To by musel byt stejne dobry a musel by mit spousty add-ons.

-- 10. 3. 2016 16:09 --

maxXx1 píše:Vyzkoušel jsem toho dost na to, abych mohl za sebe říct, že XBMC a jeho klony jsou nejlepší...

jake klony. XBMC uz neni, je to Kodi a to je jen jedno. Pokud myslis treba OpenELEC, kodibuntu, tak to mas jen SW kodi na ruznych platformach.
Ale jinak souhlas. uz se nic neuchyti.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 10. 3. 2016 16:14

Kodi na maline a k tomu Kore.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod maxXx1 10. 3. 2016 16:16

Mike.M píše:jake klony. XBMC uz neni, je to Kodi a to je jen jedno...


Mno to jsem myslel, nešťastně jsem se vyjádřil... já používám Kodi už od dob XBMC, tak to mám nějak zafixované... zkoušel jsem ho od starého netbooku vraženého pod televizí, až po Raspberry Pi 2 a vždy jsem byl spokojen... ;-]
CPU: Intel Core i5 7500 @ 3.8 GHz, GPU: Asus DUAL GeForce GTX 1060 O6G, RAM: Crucial Ballistix Sport LT 16GB DDR4 @ 2666MHz,
MB: GIGABYTE Z270N-WIFI, HDD: WD Blue 1TB, PSU: Seasonic S12II-430 Bronze, Case: NZXT Manta White, Cooling: GELID Tranquillo
maxXx1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 10. 3. 2016 16:21

Tak tak. XBMC k tomu kore, nebo MCE IR Remote. Na usb3Flash system a mini ITX desku s CPU J1800/1900 pasiv. Kodibuntu a clovek si s tim vyhraje.

Zkousel jsem i Plex, ale ten se pro nektere funkce musi zaplatit a mit ucet.
WindowsMediaCenter je uz kostlivec.
Naposledy upravil Mike.M dne 10. 3. 2016 16:22, celkově upraveno 1
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rumlik 10. 3. 2016 16:21

Mike.M píše:Neexistuje Tečka. Kodi je proste nej. Windows Media Center uz je bez podpory. Dalsi takto komplexni balik snad neexistuje a ani existovat nebude. A ikdyby mozna, na trhu kde je Kodi zadarmo, se urcite neujme. To by musel byt stejne dobry a musel by mit spousty add-ons.

-- 10. 3. 2016 16:09 --

maxXx1 píše:Vyzkoušel jsem toho dost na to, abych mohl za sebe říct, že XBMC a jeho klony jsou nejlepší...

jake klony. XBMC uz neni, je to Kodi a to je jen jedno. Pokud myslis treba OpenELEC, kodibuntu, tak to mas jen SW kodi na ruznych platformach.
Ale jinak souhlas. uz se nic neuchyti.


Plex má přehrávač postavený na KODI. Takže jeho "klony" jsou.
Rumlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 10. 3. 2016 16:23

Rumlik: To jako Plex si vzal kodi pod sebe postavil prehravac a necha si za to platit? Nebo jak to myslis? ja mam kodi a zkousel jsem i Plex, ale neni to ono. Mozna nekde na NAS kktery nema HDMI tak nezbude jine reseni.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romanvro 10. 3. 2016 16:25

Vyzkoušel jsem prakticky všechno!

A nelze než říci, že KODI je v tom houfu šmejdů nejmenší šmejd...

Kdo by to byl řekl, že ani po mnoha letech vývoje neexistuje opravdu funkční aplikace, které by se předhodila hromada empétrojek a videí a ona to opravdu dokázala konzistentně přehrávat bez debilního UI a nepřekonatelných bugů a nedomyšleností.

Vůbec to nechápu - na jedné straně existuje jeden "one man show" programátor, který dokáže během pár dní vystřihnout krásnou aplikaci typu Popcorn Time, zatímco na straně druhé se open source komunita plácá na kdovíkolikáté verzi Kodi a stále to nefunguje, jak má.
romanvro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 10. 3. 2016 16:54

Nechci se uplne zastavat kodi, ale zajimalo by me co se ti na nem nelibi, co bys zmenil. ja treba doinstaloval cesky doplnek csfd a serialzone a mam diskografii prehlednou. No napis co bys potreboval. Ono zase nejde zaimplementovat vsechno co si clovek vymysli. Ja treba vse co potrebuji tam mam. neni nic min ale par veci je navic. nekdo treba nevyuzije ani polovinu funkci. Mozna to co ty pozadujes v Kodi je.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jimm98y 10. 3. 2016 18:26

Windows Media Center. Sice je bez podpory, ale je to jediny software, ktery bez problemu zvladne nahravat FullHD satelitni vysilani z vice kanalu najednou (2 DVB-S2 tunery) a to do formatu, ktery neni vazan na konkretni zarizeni na kterem byl porizen. Se Shark007 kodeky zvladne prehrat cokoli a navic je cesky. K tomu Plex, ktery dokaze v realnem case transkodovat nahrane porady z formatu WTV pro streamovani do televize pres DLNA - bohuzel mnoho zarizeni format WTV nativne nepodporuje.
Kodi je uzivatelsky neprivetive a pro nahravani poradu a sledovani televize vyzaduje jine programy, protoze nativne to Kodi nezvlada. Vice tuneru se mne nikdy rozchodit nepodarilo a to UI pro sledovani televize bylo priserne. Ve WMC vse funguje hned po spusteni a to vcetne EPG.
Jimm98y
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czatlantis 10. 3. 2016 18:28

romanvro píše:Vůbec to nechápu - na jedné straně existuje jeden "one man show" programátor, který dokáže během pár dní vystřihnout krásnou aplikaci typu Popcorn Time, zatímco na straně druhé se open source komunita plácá na kdovíkolikáté verzi Kodi a stále to nefunguje, jak má.

Protože jeden neví co dělá druhej a třetí tam něco dopíše, aniž by tušil jak to ti dva před ním mají namyšlený...


U tady těch HTPC programů mě sere, že se ty soubory snaží nějak inteligentně kategorizovat podle žánru nebo já nevím čeho. Prostě se jako v současné době už nepočítá s tím, že by to člověk měl podle sebe roztříděný v adresářích? A na Kodim mě sere že nemá nějakej blbec-proof režim (pro rodiče třeba), kde se zapne přehrávač a člověk je ve nabídce adresářů co si připojil z NASu. Ale když klikne na domeček, tak je v hlavním menu, kde je na stejný úrovni jako ty videa položka systém, kde může něco rozhrabat. Nastavování má být u takovéto aplikace schovaný, protože se to nastaví jednou a jede to.

Jediný co jde, tak že po zapnutí se dostane do menu "Videa", kde jsou ty složky co jsem si připojil, ale ještě nějaký další kraviny podle toho co si to zrovna z Androidu načetlo za úložiště (třeba na mobilu tam mám jen ty namapovaný adresáře), ale na tabletu tam jsou ještě nějaký otg, sdcard1 a podobně. A zase když se někdo dostane tady do sdcard, tak je v háji. To toho chcu tolik? hlavně že na to jsou pluginy co hledají na netu titulky, to je mi naprosto k hovn*.
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 10. 3. 2016 18:34

když ho chceš mít schovaný, tak si ho schov...

když si to nechceš rozdrbat, nepracuj pod admin účtem...

a kdybys to chtěl mít úplně krásný, tak existuje kiosk mode...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czatlantis 10. 3. 2016 18:47

Pěkný, pěkný, ale já to řešil na tabletu s androidem, kde takovýhle věci neudělám.
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 10. 3. 2016 18:48

no, na android verzi se podívám, ale věřím, že tam tyto funkce a nastavení jsou, jelikož jsou VELMI ZÁKLADNÍ...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků