Multimediální balíky, které promění počítač na HTPC

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mike.M 10. 3. 2016 19:37

Jimmy: wmc pouzivam s dvblink pro nahravani ze satelitu to jo. Kodi pouzivam s tvheadend kde nemam taky zaden problem, nahravat z vice tuneru a prehravat. Mozna mas pravdu ve wmc si poradis s tunery i bez dvblink, ale je to take okate, nenaladis spravne kanaly od provideru poradne a prototo je to lepsi s backandem dvblink. U kodi pouzij tvheadent, jednou nastavis streamovani a v kodi dodas pvr doplnek. Navic kdyz ti nejede kodi, muzes streamovat satelit na tv, tablet a jine. Takze je treba podpurny sw. Ale ten tomu opet doda jinou uroven. Vyssi uroven.

-- 10. 3. 2016 19:44 --

Cdatlantis. Pokud navolis slozku ve slozce video a das stahovat info ze zdroje a zdroj das imdb, ci mnou zminovany csfd, ktery je cesky, tak ti to vse roztridi do vsech kategorii co znas:rok, zanr, herci , nazev, reziseri, zeme a jine, to ze zo nevis, neznamena ze to neumi kodi. A vse to mes ve slozce filmy, tvserialy atd i s obrazky popisem herci, hodnoceni atd atd.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Vigo 10. 3. 2016 20:34

Linus Torvalds says "NVIDIA, fuck you!"
El Vigo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shadow_warior 11. 3. 2016 06:33

nechapu tyto diskuze..
windows7 media center funguje 100% spolehlivě, podpora je a bude.. akorád je nutné doinstalovat shark007 kodeky jak i doporučuje micorsoft na svém webu,bleskové náhledy u všech souborů i mkv, přehraje naprosto vše okamžitě, žádné zasekávání při přetáčení, žádné čekání než se něco otevře nebo vyhledá..vyzkoušel jsem všechy ostatní systémy o kterých tu je řeč a proti windows7 media center je to parodie :)

-- 11. 3. 2016 06:38 --

Jimm98y píše:Windows Media Center. Sice je bez podpory, ale je to jediny software, ktery bez problemu zvladne nahravat FullHD satelitni vysilani z vice kanalu najednou (2 DVB-S2 tunery) a to do formatu, ktery neni vazan na konkretni zarizeni na kterem byl porizen. Se Shark007 kodeky zvladne prehrat cokoli a navic je cesky. K tomu Plex, ktery dokaze v realnem case transkodovat nahrane porady z formatu WTV pro streamovani do televize pres DLNA - bohuzel mnoho zarizeni format WTV nativne nepodporuje.
Kodi je uzivatelsky neprivetive a pro nahravani poradu a sledovani televize vyzaduje jine programy, protoze nativne to Kodi nezvlada. Vice tuneru se mne nikdy rozchodit nepodarilo a to UI pro sledovani televize bylo priserne. Ve WMC vse funguje hned po spusteni a to vcetne EPG.

hlavne to dlna funguje ve wmc warp rychlostí oproti konkurenci :)
shadow_warior
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod portableapp 11. 3. 2016 08:50

Nějaký čas již používám Plex a jsem s ním spokojen, líbí se mi schopnost velmi slušně roztřídit díly seriálů podle řad. Trochu problematické jsou nároky na počítač,kdy se počítač (i3, 3 GB RAM) v průběhu streamování začne sekat.Ale jiné k v pohodě :)
portableapp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czatlantis 11. 3. 2016 12:15

Mike.M píše:Cdatlantis. Pokud navolis slozku ve slozce video a das stahovat info ze zdroje a zdroj das imdb, ci mnou zminovany csfd, ktery je cesky, tak ti to vse roztridi do vsech kategorii co znas:rok, zanr, herci , nazev, reziseri, zeme a jine, to ze zo nevis, neznamena ze to neumi kodi. A vse to mes ve slozce filmy, tvserialy atd i s obrazky popisem herci, hodnoceni atd atd.

O tohle mi právě vůbec nejde. Jen jsem si povzdechnul, že to umí soustu takových kravin, ale jednoduše zobrazit jen a pouze soubory ve složkách je už problém.
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 11. 3. 2016 12:24

Neni, mas jeste zalozku video, kde mas sve slozky a sve soubory jak je mas na disku. Prehledne. Ja to tak mam.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kakao106 11. 3. 2016 13:26

Zdravicko,

Mal som XTREAMER Sidewinder, skusal som XBMC ale zatial najlepsie co som nasiel je Archos Video player (https://play.google.com/store/apps/deta ... nter.video) na Android TV (ide aj na Google TV aj na cisty Android).

Asi najdolezitejsie je skvele GUI (dokonca ma 2 verzie GUI - treba pouzit to ktore sa podoba na Android TV, resp. Fire TV) a velmi jednoducha instalacia

Je zadarmo a po instalacii priamo z Google Play stacilo pridat 2 adresare z NAS ktoreho IP naslo same v ramci siete + doinstalovat jeden kodek - tiez z Google Play (Rovnako ako u MX Playera koli licenciam nepribaluju priamo) a o zvysok sa uz postaral sw sam.

Prehravac sam stiahne pozadia, booklety, popisky, ratingy. Serialy zoradi podla serie a potaha nazvy pre jednotlive diely.

Ma polozku Recently Added v ktorej su posledne filmy/serialy ktore som pridal na NAS (Da sa nastavit kedy obnovuje - ja mam pri starte programu. Trva to asi 2 sec kym to tam nabehne)

Co sa tyka titulkov staci nastavit preferovane jazyky ktore chcete aby stiahlo a jednym klikom sosne titulky s podporou diakrityky.

V ramci serialov ponuka tlacidlo "Watch next episode" a udrziava si ktore diely boli pozrete a ktore nie + pokial (ciara pod bookletom)

Dalsia zaujimava vec je ze posledny pozerany film sa zobrazi v Andrid TV hlavnom menu ako polozka takze pokracovat v pozerani je velmi jednoduche.

Este jedno velke obrovske plus - Ak mate vhodny Android prehravac tak vam dialkove ovladanie z TV cez HDMI funguje v ramci Android TV - a teda staci jedina ovladacka (vid moj Samsung TV (s podporou Anynet+) a ADT-1 TV box)

Zatial sa mi to este nepodarilo ale vraj vie priamo prehravat aj .torrent subory! T.j. zacne tahat a hned ponukne play

Fakt skvely soft!

Takze Moj setup:
Samsung 2333HD
ADT-1 ako Android TV box na ktorom bezi Archos Video player, ovladam cez ovladacku na TV (Anynet+)
Archer C7 ako WiFi router s podporou NAS na ktorom mam 1.5TB WD Red
Kakao106
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ali-eN 11. 3. 2016 14:38

KODI a Amby.. Spíš už jen KODI.. ;)
~#Redmi Note 4 | #Nexus 5 | #Asus - RT-AC66U Merlin~
Ali-eN
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maartinek 11. 3. 2016 14:53

Používám Plex bez placeného účtu. Nic jiného jsem nezkoušel. Zatím jsem nenarazil na nějaká omezení ve funkčnosti bez PlexPassu, resp. nic z nabízených vlastností PlexPassu nevyužiji. Používám to na staré Sony KDL32EX500, telefonu s androidem a několika PC.
maartinek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frees 11. 3. 2016 16:06

ja pouzivam aktivne Kodi a neviem si predstavit momentalne nic lepsie, bohuzial ma to niekolko nedostatkov.

1. na osx funguje prepinanie medzi oknom a fullscreenom divnym sposobom kedy kodi kradne kurzor mysi, takze ak mam film pusteny len v okne, nie som schopny prepnut na ine okno

2. chyba mi postupne prehratie vsetkych suborov v zlozke, proste aby sa pauz prehral obsah celej zlozky

3. s tym suvisi nemoznost rychleho prepinania na iny subor cez next previous, vzdy musim dat stop vybrat iny a dat play

body 2. a 3. pritom bez problemov zvlada kmplayer alebo aj vlc

4. prvotna nacitanie obsahu disku po starte kodi trva kludne aj 45 sekund, opakovane nacitavania su uz bleskove, tu chapem ze za to kodi asi nemoze, no je to mrzute a otravne
Frees
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 11. 3. 2016 16:20

Bod 2 a 3 se ma takto. Del play na nadrazeniu slozku, ve ktere mas ty filmy. Pak ti to bude prehravat vsechny soubory postupne.
Bod 4 me to nenacita dlouho, pripadne nacita na poradi a nic neobtezuje.
Bod 1 kodi neni okeni prehravac, ale mmc, kde se pocita ze bud jej mas na fulscreen, nebo vyple. Na prehravani v malem okne je blbost, na to jsou prehravace.

Tot vse.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leco77 12. 3. 2016 12:05

Používám Plex, protože je na Xbox 360 a Xbox One, takže si můžu na TV lehce přehrávat cokoli. Zatím používám jako "úložistě" notebook, ale uvažuji o NAS, který do budoucna pořídím.

Jinak pro mě je jen TV použitelná na sledování filmů/seriálů, takže mi jde jen o možnost dostat film pohodlně na TV, což plex splnujě perfektně
leco77
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků