Zmenšení videa na DVD

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mucenkar 17. 1. 2017 08:17

Dobré ráno všem,
moc prosím o radu. Zápasím se zmenšením videa, aby se mi vešlo na DVD a nedaří se mi. Pracuji s programem CyberLink PowerDirector 11, se kterým jsem velmi spokojený. Potřebuji vypálit video z videokamery na DVD, ale video má přes 8 GB a potřebuji ho tedy zmenšit. Dal jsem ho uložit ve formátu MPEG 2 a zmenšil jsem bitrate na 8000 při zadání CBR (Constant bitrate). Stejně se to zmenšilo pouze o trochu a jsem na nějakých 8038 MB. Prosím, poradíte mi, jak video zmenšit na požadovaných 4,7 GB bez velké ztráty na kvalitě videa? Bohužel nemám možnost vypalovat na dvouvrstvá DVD media.
Za rady předem mnohokrát děkuji.
Mucenkar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 17. 1. 2017 08:26

Upřesni. Musí to být pro přehrávání ve starých DVD přehrávačích (video DVD formát, zastaralý kodek Mpeg2), nebo to může být pro přehrání na počítači a v modernějších přehrávačích, například Mpeg4 (formát datové DVD)?

Pokud to musí být VideoDVD formát, musíš zmenšit datový tok ještě více (z 8000 na cirka 4500) nebo video rozdělit na dvě části a vypálit na dvě DVD.
A nebo použít videostřižnu a vystříhat nesmysly, kterých na videu z kamery možná bude více, než kvalitního obsahu (pokud to není třeba nepřerušovaný záznam koncertu nebo nějakého rozhovoru).
Naposledy upravil vladimir dne 17. 1. 2017 08:31, celkově upraveno 1
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel1111 17. 1. 2017 08:28

Zkus stary dobry soft DVDshrink
karel1111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mucenkar 17. 1. 2017 08:42

vladimir píše:Upřesni. Musí to být pro přehrávání ve starých DVD přehrávačích (video DVD formát, zastaralý kodek Mpeg2), nebo to může být pro přehrání na počítači a v modernějších přehrávačích, například Mpeg4 (formát datové DVD)?

Pokud to musí být VideoDVD formát, musíš zmenšit datový tok ještě více (z 8000 na cirka 4500) nebo video rozdělit na dvě části a vypálit na dvě DVD.
A nebo použít videostřižnu a vystříhat nesmysly, kterých na videu z kamery možná bude více, než kvalitního obsahu (pokud to není třeba nepřerušovaný záznam koncertu nebo nějakého rozhovoru).


Jde mi o přehrávání ve starších stolních DVD přehrávačích. Pokusím se tedy ještě zmenšit datový tok a pokud to nepůjde, tak ho rozdělím na 2 DVD. Je možné, že se při zmenšení toku velikost nezmění? Nebo, že mi to nedovolí tok zmenšit? Někdy mi to píše, že tok musí být od 10000 do 25000 a menší mi to nedovolí.

-- 17. 1. 2017 09:49 --

Nevím, jak je to možné, ale při zmenšení toku se velikost soboru nemění. Stále jsem na nějakých 7900 MB. Tam bude nějaký zádrhel ,o)
Mucenkar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 17. 1. 2017 08:52

Powerdirector nepoužívám, neznám, tedy nevím, jaké datové toky ti povolí.

Jak už napsal karel111, můžeš v Powerdirectoru vytvořenou DVD strukturu (uloženou někde na HDD) zmenšit DVD-shrinkem.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mucenkar 17. 1. 2017 09:10

Teď jsem zjistil, že přímo v Powerdirectoru je možnost v nastavení kvality videa zaškrtnout Chytré přizpůsobení a ono si to automaticky zmenší na 4699 MB, aby s eto vešlo na DVD, tak to jdu zkusit ,o)
Mucenkar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 1. 2017 18:40

Možná by nebylo od věci zakoupit o pár kaček dražší dvouvrstvé 8,5 GB médium a vypálit to bez ožezání / komprese.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků