DLNA pro Panasonic TX-65EX600E

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cassper 3. 1. 2018 07:47

Zdravím. Rád bych svou TV přes DLNA (klidně placený SW) spojil se svým PC a grafickou kartou nVidia GTX970. Viz moje druhá otázka.

Už jsem zkusil ledasco a výsledky jsou bohužel zatím tristní.

- Integrované DLNA ve Windows 10
o Problém se zvukovými formáty (nepřehraje vše co potřebuju)
o Nenabídnou se mi externí titulky, ale pouze ty vložené ve videu
o Nezobrazí mi hezky přehledně knihovnu tak jako programy zmíněné níže.
o Z TV můžu přistupovat pouze přes DLNA spojení, které je vlastně pouze výpis adresářové struktury, nic pěkného pro oko.

- Plex a Serviio
o Pro Panasonic TV to vypadá, že není aplikace. A návody jak to obejít, vyžadující Python a local Apache server jsou na mě už trochu moc.
o Z TV můžu přistupovat pouze přes DLNA spojení, které je vlastně pouze výpis adresářové struktury, nic pěkného pro oko.
o Problém se zvukovými formáty (nepřehraje vše co potřebuju).
o Externí titulky někdy načte automaticky, ale nemůžu s nimi hýbat (velikost, umístění, barva atd.) a někdy je ani nenačte.
o Webové rozhraní na PC kolikrát špatně zaindexuje film/seriál. Plex toto snad umožňuje manuálně editovat, Serviio ne.

- Universal media server
o Webové rozhraní grafická hrůza.
o Z TV můžu přistupovat pouze přes DLNA spojení, které je vlastně pouze výpis adresářové struktury, nic pěkného pro oko.
o Přehraje soubory, které Plex a Serviio nezvládnou.
o Má ale problém s 4k videi (cukají se), což zase integrované DLNA ve Win10 zvládne.
o Ne tak výrazné barvy u přehrávaných filmů.
o Externí titulky načte automaticky, ale nemůžu s nimi hýbat (velikost, umístění, barva atd.).

- Play On
o Má problém s 4k videi (cukají se).
o Z TV můžu přistupovat pouze přes DLNA spojení, které je vlastně pouze výpis adresářové struktury, nic pěkného pro oko.
o Externí titulky načte automaticky, ale nemůžu s nimi hýbat (velikost, umístění, barva atd.).
o Přehraje soubory, které Plex a Serviio nezvládnou.
o U některých přehrávaných souborů má špatný poměr stran, takže to vypadá divně.

- Emby
o Má problém s 4k videi (cukají se).
o Filmy do TV můžu posílat z hezhého webového rozhraní.
o Externí titulky načte automaticky, ale nemůžu s nimi hýbat (velikost, umístění, barva atd.).
o Problém se zvukovými formáty (nepřehraje vše co potřebuju)

- Kodi
o Má problém s 4k videi (cukají se).
o Externí titulky někdy načte automaticky, ale nemůžu s nimi hýbat (velikost, umístění, barva atd.) a někdy je ani nenačte.
o Problém se zvukovými formáty (nepřehraje vše co potřebuju)

Ve zkratce bych rád něco, co bude mít buď přímo apku v televizi anebo user-friendly uživatelské prostředí v PC. Něco co nebude mít problém s každým druhým souborem co budu chtít přehrát (ať už video, nebo zvuk) a budu si moc jednoduše během přehrávání zvolit, jakou zvukovou stopu chci a který titulky (ať už externí nebo integrovaný), spolu s volbou jak ty titulky budou vypadat (velikost a umístění). Něco, kde si jednoduše změním informace u špatně zaintexovaného souboru. Něco, co bude svižně reagovat a přetáčení videa nebude pomalu pomalejší než koukat se na video normální rychlostí.

Byl by tu někdo s nějakým slušným tipem ?
cassper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cassper 7. 1. 2018 19:42

Nikdo neví ? :(

To tu nikdo nepoužívá DLNA, nebo pokud ano, tak všem běhá bez problému ?
cassper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doggg 7. 1. 2018 19:47

Za mě doporučuji variantu OSMC (jako MediaCenter) s RPi (pokud trváš na 4K - pro všech těch 40titulu, které jsou k dostaní je to imho zbytečné, ale je to na tobě - tak osmc prodává přímo svůj box, který by 4K měl v poho zvládat). Díky OSMC pak získáš mnohem šiřší kontrolu nad přehráváním (titulky, stopy) a dalšími nastaveními.
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod cassper 7. 1. 2018 19:49

Jako že nějakej externí box ? Něco ala domácí NAS ?
cassper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doggg 7. 1. 2018 22:55

mícháš víc věci dohromady.

0) NAS je na ukládání obsahu (v základní podobě), už teď musíš mít ty filmy někde uložené.

1) do TV můžeš dostat obsah buď napřímo (HDMI) z PC, pak bude TV jako další monitor a prostě video pustíš v tom v čem jej pouštíš normálně na kompu

2) existující appka / DLNA v TV - říkáš, že ti nefunguje

3) použiješ nějaký mezičlánek - typicky se používají proto, že žerou méně energie a jsou tišší než standardní PC, které běží jenom proto, aby zpřístupnilo film. Nějaký další box pak připojíš HDMI k TV a do něj nějak dostaneš obsah (buď připojená flashka/HDD nebo z NASu), který to dále pošle do TV.

Pokud jsi ok s tím, že Ti poběží PC (spotřeba / hluk), zapoj TV jako další monitor. Nejjednodušší a nejrychlejší řešení na setup a další správu. Pokud s tím ok nejsi a nefungují ti prostředky TV, tak budeš muset zapojit nějaký další box. Buď ho můžeš postavit sám (RPi afaik zatím neutáhne 4K a neumí všechny kodeky) nebo si koupíš něco existujícího (je toho více, mě se jako prostředí (je to odnož KODI) líbí OSMC, které navíc prodává i svůj vlastní box (https://osmc.tv/vero/)).

Rozhodnutí je na tobě
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod cassper 8. 1. 2018 21:21

Děkuju za odpověď. Už se mi podařilo se trochu pohnout, tak uvidíme :)
cassper
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků