Shotcut version 18.01.02

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MarekKE 8. 7. 2018 19:12

Ahojte.
Mám tento "free" program na editáciu videa.
Zadovážil som si ho, aby som spojil videosekvenciu z fotoaparátu so zvukom z mikrofónu napojeného na diktafón (vo výsledku oveľa lepší zvuk, ako zachytáva fotoaparát) - inak povedané, nahrával som svoju "videoprednášku" s tým, že chcem spojiť obraz videa so zvukom z klopového mikrofónu napojenom na diktafón.
AVŠAK, nechápem, prečo k videozložke so zvukom (videjko z fotoaparátu) nemôžem vložiť aj zvukovú stopu... Proste nedajú sa vložiť dve stopy (jedna pod druhú)... buď len videjko so zvukom (z fotoaparátu), alebo len zvuk (z diktafónu na ktorom je napojený mikrofón)...
Máte niekto tento program ? Ak áno, ako to riešite ? Skúsil som všetko čo mi napadlo, mám slovenskú verziu, nechápem PREČO sa to nedá normálne urobiť...

Vidíte dolné políčko s názvom "A1". Nedá sa tam pretiahnuť zvukový súbor, aby som potom ten vo videu nahraný fotoaparátom mohol stlmiť, a miesto neho použiť ten z diktafónu a mikrofónu...

NEROZUMIEM TOMU... prečo to nejde ? ... Nedá sa to urobiť nijak, ani pretiahnutím zo súboru (myškou), ani cez funkciu programu "vložiť zvukový súbor"... Nejde to... A nemá to nič s tým, že by zvukový formát nebol podporovaný (je to MP3)...

ShotCut.png
MarekKE
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 7. 2018 08:46

Těžko soudit, kde je problém. Mě funguje přetažení zdrojového souboru myší na extra audiostopu bez potíží.

Uvádíš, že používáš verzi 18.01.02. Nevím, zda jde jen o překlep, ale aktuální je 18.07.02. Pokud máš program klasicky nainstalován, můžeš zkusit portable verzi.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekKE 9. 7. 2018 20:30

r34ktor : Nie, nejednalo sa o preklep.
Ďakujem za odkaz :-) ... Mám Windows 7 64bit....
Len akú inštalačku použiť ? Viem, že "64-bit Windows portable zip" ... Ale z GitHub, alebo FossHub ?
MarekKE
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 10. 7. 2018 12:39

Na obou serverech jsou identické verze. Já stahuji primárně z GitHubu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků