MP3 převést a vypálit na CD pro běžný přehrávač CD?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod no_re 15. 4. 2006 11:03

Jak převést MP3 na hudbu, kterou si mohu vypálit na CD a pak poslouchat na běžném CD-přehravači? Nemám moc zkušeností a ve vyhledávaní nenašel odpověď.
no_re
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 15. 4. 2006 11:13

V neru dej vypalit kompilaci jako Audio CD (mas to pod datove CD ISO) a pak mp3 normalne pretahni, ono to uz udela za tebe
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod no_re 15. 4. 2006 12:43

Mike, díky za radu. NERO zatím nemám ale konvertoval jsem zkušebně MP3 do WAV a pak přes MediaPlayer vypálil na CD. Když to pak kontrolně přehraji na PC, není problém a v MediaPlayer to jde přehrát. Když ale vypálené CD vložím do CD přehravače u věže, neporadí si s tím. Dovedl bys mi nebo někdo poradit, kde dělám chybu?
no_re
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 15. 4. 2006 13:03

wav nie su audio stopy - pouzi nera- na nete je trial free
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod no_re 15. 4. 2006 13:25

JIV tomu nerozumím. Všude na Googlu čtu, že MP3 se musí konvertovat na wav soubor a pak vypálit. Je pravda, že nero to umí najednou ale mělo by to jít i tak, jak jsem se to pokusil já - nejdřív konvertovat a pak vypálit -nebo se opravdu mýlím? Je wav - takto vypálený soubor jiný než ten přes nero? A které soubory- data je CD přehravač schopen přehrát?
no_re
Junior

Odeslat příspěvekod Anonymous 15. 4. 2006 13:44

Nene.. Je to opravdu, tak jak tvrdíte.. Pokud převedete MP3 -> WAV a vypalíte, mělo by se to chovat jako audio stopa a běžné CD přehravače by to měly přehrát.. Není chyba například ve věži? Může mít zanesenou čočku, či nemusí číst pálena CD.
Anonymous

Odeslat příspěvekod zdenislav 15. 4. 2006 13:50

Obyč CD přehrávač přehraje jen formát "CDA" CD Audio formát.
Waw je něco jinýho.
zdenislav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod no_re 15. 4. 2006 13:52

Možná bude asi to druhé pravdou....
no_re
Junior

Odeslat příspěvekod Anonymous 15. 4. 2006 13:53

Jste si opravdu tak jistý? Zkoušel jste to vůbec někdy? Já tedy ano a pokaždé mi to na třech různých zařízeních fungovalo, tak nevím, proč by nemělo i teď. Je pravda, že s tím může mít některé zařízení problémy, ale dokonce 10 let stará Sony věž to bez problémů přehraje.. Takže, kde je pravda?
Anonymous

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 4. 2006 13:57

No 100 let stara aiwa nema s waw problem,uprimne receno nikdy jsem na nic co by waw neumelo nenarazil-jo neumi rwecka,nektery musealni neumi paleny ale waw ano.Nepovedl se ti v media playeru prevod zpet na mp3 :D .Jinak by ti mohl stacit prehravac foobar-umi prevest i palit,totez winamp ale omezen ve free verzi rychlostí.Osobne nechapu proc si nestahnes cd-ex je malicky a pro toto ti staci dyz nechces Nero.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenislav 15. 4. 2006 13:58

WAW může mít různou bitráž stejně jako mp3.
zdenislav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod no_re 15. 4. 2006 14:03

Ještě jednou já ...teď jsem z toho jelen.....tvrzení proti tvrzení.....Zkopíroval jsem radu z Google v němčině, kde se skutečně tvrdí, že je třeba přeměnit MP3 do wav formátu....a jako audiotrack vypálit......?!?!
Radí, že tam, kde není NERO se dá použít např. Freeware-Tool "mp32wav" , konvertovat a pak vypálit.

Přidávám první odstavec z GOOGLE, kde se tvrdí, že NERO sám konvertuje MP3 do Wave formátu a vypáli jako audiotrack. Ale ve dvou krocích s mp32wav např. to prý jde také.

1.) Die MP3 Datei in eine Wave-Datei umgewandeln
Bei manchen Brennprogrammen kann man sich das umwandeln der MP3s sparen. Nero ist z.B. i in der Lage, MP3-Dateien direkt (d.h. ohne vorherige Konvertierung in eine Wave-Datei) als Audiotrack zu brennen.

Takže teď nevím, kde je fundovaná pravda?
no_re
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 4. 2006 14:03

zdenislav píše:WAW může mít různou bitráž stejně jako mp3.k/quote]

No to je fakt novinka :D ,to se muzem zacit bavit o tom ze 96 u mp3 je divny ze nema kvalitu 256.Necekam ze by clovek co nevi co cini menil bitrate defaultne nabidnute.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 15. 4. 2006 14:04

4 no_re: Zkuste MP3 převést v CDexu, takhle to dělám já a zatím jsem nikdy neměl problém.
4 zdenislav: Tak si zkuste z nějakého CD vyextrahovat MP3 nebo rovnou wav, pak to vypalte a uvidíte, zda-li Vám to bude hrát. Vsadím se, že ano.
Anonymous

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 4. 2006 14:05

no_re píše:Ještě jednou já ...teď jsem z toho jelen.....tvrzení proti tvrzení.....Zkopíroval jsem radu z Google v němčině, kde se skutečně tvrdí, že je třeba přeměnit MP3 do wav formátu....a jako audiotrack vypálit......?!?!
Radí, že tam, kde není NERO se dá použít např. Freeware-Tool "mp32wav" , konvertovat a pak vypálit.

Přidávám první odstavec z GOOGLE, kde se tvrdí, že NERO sám konvertuje MP3 do Wave formátu a vypáli jako audiotrack. Ale ve dvou krocích s mp32wav např. to prý jde také.

1.) Die MP3 Datei in eine Wave-Datei umgewandeln
Bei manchen Brennprogrammen kann man sich das umwandeln der MP3s sparen. Nero ist z.B. i in der Lage, MP3-Dateien direkt (d.h. ohne vorherige Konvertierung in eine Wave-Datei) als Audiotrack zu brennen.

Takže teď nevím, kde je fundovaná pravda?a/quote]

Pravda je ta ze jsem ve waw pro vez vypalil cca 1000 cd
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků