Jak zvýšit hlasitost skladbě v MP3?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomros123 24. 12. 2006 14:00

mam jednu mp3 ale hra strasne potichu ako by som spravil aby hrala hlasnejsie dakujem

//Mývalice: Upraven název. Tipy, jak napsat správný titulek
tomros123
Junior

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 24. 12. 2006 14:06

napr pres SONY SOUND FORGE 8, otevres skladbu celou oznacis a nekde je tam nahore v menu VOLUME nebo neco tak´, jestli si to naistnalujes tak ti klidne poradim blize. Ja to bezne pouzivam na zaznamy porizovane MP3 prehravacem protoze ty maji strasne slabe mikrofony a je to nutne zesilit i o treba 300 %, ale bacha naroste ti u toho logicky i sum, protoze zesilujes celej signal. Ale kdyz to protahnes treba pres naky Noise Reduction napr plugin X-Noise tak jeto nekdy nadhera,
cyber kaktus
Junior

Odeslat příspěvekod ladaj 25. 12. 2006 10:39

zkus normalizaci, jde to i v NERU, který má audio editor. Nebo ten Sound Forge.
ladaj
Junior

Odeslat příspěvekod Jaronimo 26. 9. 2007 22:10

dá sa to ešte v niečom spraviť? (v inom programe alebo nejako inak)
Jaronimo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 26. 9. 2007 22:27

přehrávač FooBar http://www.foobar2000.org/ (freeware) má funkci ReplayGain, která ti zjistí hlasitost v souboru/albu a nastaví pak hlasitost u všech přehrávaných alb na 89 decibel, takže ti něco nebude hrát potichu (stará CDčka) a něco zase nahlas (nová CDčka).

Ukládá se to jako parametr do tagu, hudba v souborech se neupravuje (lehce by jsi to přebudil (ořezal špičky) a to není dobré).

Jinak samozřejmě můžeš použít normalizaci při vypalování CD v Neru, nebo v jakémkoliv audio editoru, třeba Audacity http://audacity.sourceforge.net/ (taky freeware), ale to je brutus.
jaromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod froggie 27. 9. 2007 05:17

mp3DirectCut
http://mpesch3.de1.cc/mp3dc.html
mozes strihat a menit hlasitost bez rekompresie, podporuje ID3 tagy
je free, ma 176 kB
froggie
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaronimo 27. 9. 2007 11:51

díky....vyzerá, že ten mp3DirectCut celkom funguje
Jaronimo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skautJoe 28. 9. 2007 18:57

perfektní je také MP3Gain
http://mp3gain.sourceforge.net/
skautJoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 12. 10. 2007 19:34

Jakákoliv jiná odpověď než MP3Gain, mp3DirectCut nebo foobar2000 je špatně. Jsou to dva trochu rozdílné přístupy, ale jediné správné. Ostatní zde zmiňované programy zvuk překomprimují, čímž značně sníží kvalitu.

foobar2000 vlastně soubor nijak nemění, ale oskenuje jeho hlasit a přidá replaygain tag, který potom kvalitní audio přehrávače (Winamp, foobar2000, AmaroK atd.) akceptují a hlasitost skladby srovnají.

MP3Gain přímo mění hlasitost souboru, ale dělá to bezztrátově úpravou koeficientů. V případě potřeby je možné změnu hlasitosti vrátit. Použití MP3Gain je potřeba, pokud chceme změnit hlasitost v přehrávači, který nepodporuje ReplayGain.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Renie42 14. 2. 2016 14:15

Já mám malinko jinačí problém s mp3. V počitači hrajou písničky normálně, ale jakmile je dám do mp3 přehrávače, jde hudba nahlas a zpěv jakoby v pozadí. Nespraví to ani ekvalizér, nejde mi s tím nic udělat. Ještě před pár dny to hrálo normálně a dnes jsem chtěla poslouchat a ono se to nedá. Je to jako kdyby si s tím někdo pohrál a neumím to dát dohromady. Zajímalo by mě, jestli je chyba v mp3 přehrávači nebo jestli je problém mezi nebem a zemí.
Renie42
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 14. 2. 2016 14:25

Zresetuj MP3 Player.
Vynuluj všetky nastavenia.
Nastav MP3 Player do "Továrenské nastavenia"
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 2. 2016 18:49

Podle popisu mi přijde, že je v přehrávači aktivován režim KARAOKE.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackbrno 14. 2. 2016 19:03

Přesntě tak, to je zapnutý nějaký stupidní efekt :-) Čistě teoreticky by to ještě mohlo být přerušením společného vodiče sluchátek (GND) a jsou slyšet jen rozdílové signály mezi L a R. To by se typicky projevilo právě silným zeslabením zpěvu.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod Renie42 15. 2. 2016 14:09

Dík za rady. Jen nevím, kde mám hledat restart a tovární nastavení. Ten můj přehrávač je takový levný bezznačkový přístroj z Číny. Předtím jsem měla také problém s přehráváním písniček, kde mi tady poradili a dala jsem to do kupy, ale tohle když poslouchám, je jako když jste si něco šlehly a ty zvuky jsou až šílený. To je poprvý, co jsem si z Číny objednala nějakou elektroniku, vždycky to byly věci, které nebyli stroje a přístroje. Ještě jsem zkoušela i jiný sluchátka, jestli náhodou neblbnou ty co tam mám a zvuk je úplně stejný. Asi jsem chtěla ušetřit nějaký peníze. Když to bude stále blbnout, asi si ten přehrávač koupím nějaký tady už kvůli reklamaci.
Renie42
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 2. 2016 15:34

Model přehrávače, případně odkaz na stránky, kde jsi ho koupila?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků