Nejlepší program na grabování videa

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xxhonzaxx 30. 1. 2013 20:30

Zdravím,
jak je uvedeno v popisu fóra "Víc lidí víc ví", chtěl bych se na vás obrátit s otázkou nebo malou anketou, chcete-li.
Jde o grabování videa ze staré videokamery a VHS přehrávače. Mám vypůjčený grabber od kamaráda, ale nastává otázka, jakým programem vlastně získat video v přijatelné kvalitě? Jde o celkem staré nahrávky a samozřejmě nepředpokládám, že získám HD kvalitu. V podstatě mi jde jen o "výcuc" videa, úpravu bych následně provedl v nějaké střižně.
Pokud máte tedy nějaký tip či zkušenost, prosím sem s nimi.

Díky ;-)
xxhonzaxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 1. 2013 20:37

Ten grabber má snad nějaký typ? Právě na něm záleží, jaké formáty podporuje a kolik šumu vnese do videa. Některé grabují kvalitně do nekomprimovaného DV-formátu, jiné komprimují hardvarově do MP4, takže pro další úpravy nic moc.

Existují USB-krabičky, firewire krabičky, PCI karty ...

(Nejlepších výsledků jsem dosahoval svého času grabováním pomocí videokamery s analogovým videovstupem do DV formátu přes 1394 vstup a graboval jsem přímo do videostřižny Pinnacle Studio.)
Naposledy upravil vladimir dne 30. 1. 2013 20:48, celkově upraveno 1
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxhonzaxx 30. 1. 2013 20:47

Jde o USB grabber. Myslím, že o nic kvalitního nepůjde. V každém případě potřebuji právě program, který dokáže jednoduše řečeno dostat to video do PC, protože bez programu jsem marný. Dělám tohle poprvé, takže se omlouvám za mou neznalost, ale žádný učený z nebe nespadl. :)
xxhonzaxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 1. 2013 20:50

V jaké videostřižně to budeš zpracovávat? Odhadem všechny placené umí i grabovat z téměř libovolného připojeného video zařízení.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxhonzaxx 30. 1. 2013 21:16

Tak pokud to umí přímo samotná střižna, to by bylo super. Kdysi dávno jsem pracoval v Pinnacle Studio a Sony Vegas. Ale musel bych si je znovu opatřit ;).
xxhonzaxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 31. 1. 2013 10:14

Sežeň si trial verzi a vyzkoušej.

Popřípadě nějakou utilitu na grabování by mohl dodávat výrobce té krabičky.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxhonzaxx 1. 2. 2013 01:46

Bohužel většina střižen grabber nevidí a bohužel CD se softwarem je ztraceno ...
Ještě pár střižen vyzkouším, ale vidím to bledě.
xxhonzaxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 1. 2. 2013 08:13

Když nemáš CD, máš vůbec nainstalované ovladače? (žádné vykřičníky / otazníky ve správci zařízení?) Bez správných ovladačů ten grabber ve videostřižnách vidět nebude...

Grabber snad má nějaký typ, podle toho najdeš výrobce a výrobce má webové stránky, na kterých ovladače/tools může být (teda pokud to není nějaká noname hrůza made in china).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxhonzaxx 1. 2. 2013 16:09

Ano, ovladače nainstalované mám. A našel jsem i program, který grabber vidí a neseká se. Takže problém je v podstatě vyřešen. Díky ;-)
xxhonzaxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod willysCJ5 5. 4. 2015 17:07

Zdravím,

mám stejný problém, mám usb kartu easy cap, ale ztracené CD 8-S , mohl by mi někdo poradit?

dík
willysCJ5
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků